Jan Kulczyk, Grażyna Kulczyk, Joanna Przetakiewicz: Kto jest kim w rodzinie Kulczyków?

Jan Kulczyk nie żyje, jednak jego gigantyczna fortuna ma się dobrze. W pomnażaniu majątku biznesmenowi pomagała dotychczas dwójka dzieci. Była żona Grażyna Kulczyk pracuje od kilku lat na swoje konto. Co robi? Czym zajmuje się Dominika Kulczyk-Lubomirska? Kim jest Sebastian Kulczyk, a kim Joanna Przetakiewicz? I co dalej z majątkiem Jana Kulczyka?

Jan Kulczyk: pierwszy milion od ojca

Biznes w rodzinie Kulczyków zapoczątkował dziadek Jana, Władysław Kulczyk. Przed druga wojną światową prowadził dom handlujący artykułami rolnymi w Wałdowie koło Sępólna Krajeńskiego. Ojciec Jana, Henryk Kulczyk, założył po wojnie trzy firmy. Wszystkie zostały znacjonalizowane, wyemigrował więc w 1956 r. do ówczesnej RFN. Tam otworzył kolejną firmę. To on podarował synowi pierwszy milion dolarów, za który Jan Kulczyk w 1981 roku założył polonijną firmę handlową - Interkulpol.

Grażyna Kulczyk:prawnik i bizneswoman

Pierwszą żona Kulczyka była Grażyna Kulczyk (ur. 1950 r.). Poznali się na jej balu absolutoryjnym. Grażyna Kulczyk studiowała na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po studiach prawniczych odbyła aplikację sędziowską i pracowała w Instytucie Prawa Cywilnego swojej uczelni. Potem jednak przez wiele lat zajmowała się domem i dziećmi.

Na początku lat 90. Grażyna Kulczyk wkroczyła do biznesu. Para rozwiodła się w 2005 r. w Londynie. Kulczykowie nie ujawniali, jak podzielili fortunę. Grażyna Kulczyk z powodzeniem realizuje się w biznesie. W 2012 roku awansowała na 8 miejsce listy 100 najbogatszych "Wprost" z majątkiem wartym 1,85 mld złotych.

Dominika Kulczyk-Lubomirska, Sebastian Kulczyk - kim są?

Z małżeństwa z Grażyną Jan Kulczyk miał dwoje dzieci: syna Sebastiana Kulczyka (ur 1980 r.) i córkę Dominikę Kulczyk-Lubomirską (ur. 1977 r. ).

Sebastian - absolwent Zarządzania i Marketingu na Wydziale Prawa i Administracji UAM - studiował też w London School of Economics. Jest żonaty. W 2010 r. poślubił Katarzynę Jordan, córkę poznańskiego biznesmena Krzysztofa Jordana, sponsora turnieju tenisowego Porsche Open. Katarzyna Kulczyk-Jordan na co dzień pracuje w międzynarodowym koncernie doradczym z siedzibą w Londynie.

Dominika Kulczyk-Lubomirska to z wykształcenia m.in. sinolog. Była żoną Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego, ma z nim dwoje dzieci: Jeremiego i Weronikę. W rodzinnej firmie Kulczyk Investments, prowadzi polski oddział Green Cross – trzeciej co do wielkości organizacji ekologicznej na świecie.

Kim jest Joanna Przetakiewicz?

Jan Kulczyk był przez wiele lat  związany z Joanną Przetakiewicz, właścicielką domu mody La Mania. Para rozstała się z przyjaźni.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!