Jakim samochodem zdaje się egzamin na prawo jazdy?

Umiejętność jazdy samochodem, mimo wciąż rosnących cen benzyny, jest bardzo przydatna. Egzamin na prawo jazdy jest jednym z ważniejszych w życiu. Żeby czuć się bardziej komfortowo na egzaminie, warto sprawdzić, jakie samochody egzaminacyjne obowiązują w miejscu, gdzie chcemy go zdawać.

Jak pokonać stres egzaminacyjny?

Zdając egzamin na prawo jazdy, musimy sobie poradzić przede wszystkim ze stresem. Im więcej dowiemy się o egzaminie wcześniej, tym łatwiej będzie nam zwalczyć to paraliżujące uczucie. Warto więc sprawdzić, jakim autem będziemy jeździć z instruktorem. Jeśli nie mieliśmy do czynienia z takim modelem na kursie, należy chociaż wsiąść do takiego auta. Niestety ułożenie włączników, kontrolek czy dźwigni odpowiedzialnych za ustawienie foteli różni się w zależności od marki samochodu. Te drobne szczegóły mogą skutecznie zburzyć nasz wewnętrzny spokój, gdy po poleceniu egzaminatora nie będziemy mogli znaleźć dźwigni do otwarcia maski lub włączyć wycieraczek.

W jakich samochodach zdaje się najczęściej egzamin na prawo jazdy? 

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego na terenie całego kraju mają samochody egzaminacyjne różnych marek. W wybranym ośrodku egzaminacyjnym należy więc sprawdzić, jaki model jest obecnie używany i czy w najbliższym czasie nie jest planowana zmiana auta. Może się bowiem zdarzyć, że po ukończeniu przez nas kursu realizowanego na jednym samochodzie, egzamin na prawo jazdy będziemy zmuszeni zdawać na innym. Zmiany takie zazwyczaj dokonywane są po kilku latach, ale warto się upewnić, aby uniknąć dodatkowego stresu. Obecnie modelami, które są najczęściej wybierane przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, są: Toyota Yaris, Skoda Fabia, Renault Clio, Nissan Micra, Suzuki Swift i Fiat Punto.

Auta egzaminacyjne w największych miastach

Na początku 2012 roku samochodem najczęściej wybieranym przez wojewódzkie ośrodki egzaminacyjne była Toyota Yaris. Będziemy na niej zdawać egzamin m.in. w Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Białymstoku czy Katowicach. W Warszawie oraz Lublinie będziemy jeździć Skodą Fabią, natomiast we Wrocławiu, Poznaniu oraz Szczecinie Renault Clio. W Bydgoszczy kursanci jeżdzą Nissanem Micrą, który jest również dostępny jako drugi samochód w Białymstoku.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 30/12/2011

Zobacz też

Co w święta robią osoby, które nie są katolikami? Jak święta spędzają wyznawcy innych religii? Co w święta robią osoby, które nie są katolikami? Jak święta spędzają wyznawcy innych religii? Czasy, gdy Polska była krajem monokulturowym, jednej dominującej religii, powoli odchodzą w przeszłość. Coraz więcej osób nie czuje się katolikami i ma kłopot z religijnymi uroczystościami, takimi jak święta Bożego Narodzenia. Co wtedy robią? Jak ten spędzają świąteczny dla nas czas? DREWNIANY KARMNIK DLA PTAKÓW. Jak zrobić karmnik z drewna dla ptaków? DREWNIANY KARMNIK DLA PTAKÓW. Jak zrobić karmnik z drewna dla ptaków? Karmnik z drewna dla ptaków możemy zbudować sami. Warto, bo dokarmianie ptaków w zimie to obowiązek każdego, kto szanuje przyrodę. Wydawałoby się, że zbudowanie karmnika z drewna wymaga specjalnych umiejętności. Otóż nie. Wystarczy kawałek sklejki, kilka listewek, odrobina zdolności manualnych i karmnik gotowy. Mówimy, jak zbudować karmnik z drewna dla ptaków. Jak uniknąć MANDATU za przekroczenie prędkości? Gdzie są RADARY? Co zrobić, gdy zatrzyma cię DROGÓWKA? Jak uniknąć MANDATU za przekroczenie prędkości? Gdzie są RADARY? Co zrobić, gdy zatrzyma cię DROGÓWKA? Mandat to nie tylko stracone pieniądze, ale również punkty, które nierzadko stanowią jeszcze większy problem. Jak uniknąć spotkania z policjantami? Co zrobić, by uniknąć mandatu za przekroczenie prędkości, gdy już zostaniemy zatrzymani? Jak uniknąć komornika? [SPRAWDZONE SPOSOBY] Jak uniknąć komornika? [SPRAWDZONE SPOSOBY] Coraz więcej Polaków żyje na kredyt, a ich długi rosną w zastraszająco szybkim tempie. Komornik na karku? Dziś nie należy to do rzadkości. Polacy łapią się wszelkich sposobów, by uniknąć odpowiedzialności przed komornikiem. Jak się ustrzec komornika?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!