Jakie są WSPÓŁCZESNE GRZECHY Polaków?

Tak naprawdę grzechy współczesne są stare jak świat: pycha, chciwość, nieczystość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew, lenistwo. Tylko przejawy mają teraz inne. Choćby pół wieku temu nikt nie myślał, że spowiadać się trzeba będzie z grzechów popełnionych za sprawą techniki np. komputerowej.

Kościół katolicki ostrzega, że grzechy współczesne na pozór mogą do grzechów w powszechnym odczuciu sie nie zaliczać, jednak nimi są.  Choćby miłość do zwierząt większa niż do człowieka - grzech prosto z USA. Obdarzanie zwierząt ludzką miłością, wydawanie pieniędzy na ubranka, drogie i modne jedzenie, manicure dla pieska czy kotka - to wariactwo. Paniusia z pieskiem pipo w torebeczce i antykoncepcyjnem plasterkiem, realizuje macierzyństwo?

>>> Nowe grzechy ciężkie. Jakie winy należy wyznać w czasie spowiedzi? [KLIKNIJ!]

Tak naprawdę grzechy współczesne są stare jak świat: pycha i chciwość, nieczystość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew, lenistwo. Jakie mają one przełożenie na nasze współczesne zachowania? Zaniedbywania żony i dzieci na rzecz komputera, czy zdrady przez internet. Dążenie do kariery przez zrezygnowanie z rodzenia dzieci i stosowanie antykoncepcji. Dorabianie się na nieszczęściu innych przez pogoń za pieniądzem (np. sprzedawanie tandety i podróbek firmowych w internecie).

Unikania małżeństwa z wygody. Życia tylko na Facebooku. Nieszanowanie natury, również niesegregowanie śmieci. Obżeranie się niezdrowymi produktami. Szukania intryg, złości, gniewu przez telefony, internet, SMS-y, filmy na you tubie.

Grzech jest świadomy i dobrowolny, a także dotyczy poważnej materii. Choćby niszczenie małżeństw przez teściowe – nękanie synowych SMS-ami czy mejlami w stylu „synkowi jest źle z tobą”. A na równi z tym – nieżyczliwe odnoszenie się do teściowych. Płacenie głodowych pensji. Grzechem też jest nadmiernie szybka i niezgodna z przepisami ruchu drogowego jazda samochodem. Piractwo i łapówkarstwo.

Siedem grzechów współczesnych Polaków

• miłość do zwierząt większa niż do człowieka
przekraczanie prędkości drogowych i kodeksu drogowego
dorabianie się na nieszczęściu innych w różny niegodziwy sposób
niszczenie z perfidią małżeństw przez zaborcze teściowe, a relacji między teściową i synem – przez niemądre synowe
zdradzanie żon i mężów przez komputer
anonimowe głoszenie wrogości i różnych zboczeń w sieci
nieszanowanie środowiska naturalnego i praw natury

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!