Jakie NAJLEPSZE MIEJSCA na czerwcowy weekend?

Polacy najczęściej spędzają długi weekend zwiedzając polskie miasta lub uprawiając sport. Jednym z piękniejszych zakątków naszego kraju jest Kazimierz Dolny. A co w czerwcu mogą robić miłośnicy sportu na Helu? Mówimy, gdzie w Polsce warto spędzić długi weekend czerwcowy.

wiele osób wciąż zastanawia się dokąd wyjechać na długi weekend? Znacznie większa część naszych rodaków spędza czerwcowy urlop zwiedzając, są jednak ludzie, którzy wykorzystują długi weekend, by zająć się sportem. Na szczęście Polska to kraj obfity zarówno w piękne krajobrazy, jak i ciekawe miejsca. Jednym z piękniejszych polskich miast jest Kazimierz Dolny, który co roku przeżywa podczas czerwcówki prawdziwe turystyczne zatrzęsienie. A dokąd na długi weekend tłumnie ciągną miłośnicy sportu? Wśród tej grupy Polaków sporą popularnością cieszy się Hel, który otworzył w maju sezon windusurfingowy. Mówimy, gdzie w Polsce warto spędzić długi weekend czerwcowy.

Dlaczego warto spędzić majówkę w Kaziemierzu Dolnym?

Kazimierz Dolny to niewielkie miasto położone w województwie lubelskim, powiecie puławskim nad Wisłą. Historia Kaziemierza sięga XI wieku, a pierwsze wzmianki o osadzie pochodzą z 1249 roku. Choć miasto liczy sobie zaledwie 30 km², posiada bardzo bogatą ofertę turystyczną. Do listy zabytków, które przyciągają turystów z całej Polski należą ruiny zamku wybudowanego z polecenia Kazimierza Wielkiego w XIII wieku, Kościół Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, Klasztor Reformatorów, spichlerze i synagoga. Urok tego małego miasta zawiera się także w bulwarach wiślańskich, brukowanym rynku, pełnym zabytkowych kamienic i słynnej ławce zakochanych, która zgodnie z tradycją obudzi miłość w każdym, kto na niej siądzie. Ze względu na swoją atrakcyjność Kazimierz Dolny wymieniany jest jako jeden z najbardziej romantycznych zakątków naszego kraju. Wspaniałe krajobrazy oraz doskonale rozbudowana sieć hotelowa i gastronomiczna uczyni każdą majówkę pełną niezapomnianych wrażeń.

Dlaczego warto spędzić czerwcówkę na Helu?

Jeśli jesteś miłośnikiem sportu oraz polskiego morza, idealnym miejscem na spędzenie długiego weekendu dla ciebie jest Hel. Wraz z początkiem maja rusza sezon windsurfingowy. To doskonała okazja, by poczuć wiatr i przestrzeń morzu. Jeśli sporty wodne nie są twoją mocną stronę, zawsze możesz zapisać się na kursy dla początkujących. Morskie szaleństwo doskonale wpływa na nasz układ odpornościowy i co ważniejsze, przynosi dużo adrenaliny i samozadowolenia. Oprócz doznań sportowych, Bałtyk ma do zaoferowania także kąpiele, spacery po plaży czy nordic walking. Taka kuracja jodowa z pewnością wzmocni twój organizm i sprawi, że wrócisz z weekendu wypoczęty, zdrowszy i bogatszy o nowe doznania.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!