Jakie fazy ma stosunek seksualny?

Niby wszyscy wiemy co to seks, ale czy na pewno wiemy co się z nami wtedy dzieje? Mówimy, co dzieje się w naszych ciałach w czasie seksu. 

Seks to taka rzecz, którą niby wszyscy znamy, ale tak nie do końca. Warto natomiast wiedzieć co się dzieje z naszym ciałem w czasie gdy czerpiemy przyjemność z kontaktu z drugą osobą. A także dlaczego należy zadbać, by nie pomijać żadnej z jego faz.

  1. Najdłuższą fazą stosunku jest faza, w której narasta nasze podniecenie. U obu płci faza podniecenia przebiega z różną prędkością. Znacznie szybciej podniecają się panowie, do stwierdzenia czego nie trzeba, oczywiście, dyplomu z medycyny czy biologii. Mężczyźnie znacznie trudniej też, niż kobiecie, rozproszyć się czynnikami zewnętrznymi, co oznacza, że w tej fazie bardzo łatwo o to, aby kobieta straciła ochotę na igraszki. Od strony fizjologicznej, u mężczyzny to właśnie w tej fazie występuje erekcja, a jądra wędrują w stronę krocza. Pogrubia się też moszna, czyli worek, w którym znajdują się jądra. U kobiety również następują zmiany - powiększa się łechtaczka i zwiększa ilość śluzu, a kolor kobiecych narządów zmienia się na ciemnopurpurowy. Dodatkowo poszerza się pochwa, a macica i wargi sromowe większe unoszą się.

  2. Następną fazą stosunku jest plateau. Pozornie podniecenie jest wtedy stabilne i faza ta może mieć różną długość, w zależności od partnerów i stosowanych technik. Nie oznacza to jednak, że nic się nie dzieje w naszych ciałach, bo nadal zachodzą zmiany prowadzące do finału. U kobiet następuje przekrwienie i napięcie mięśni pochwy, a wargi sromowe mniejsze przybierają kolor dojrzałego czerwonego wina. Dodatkowo zwiększa się ilość śluzu wydzielanego przez gruczoły Bartholina, co zapewnia odpowiednią lubryfikację, czyli nawilżenie pochwy. Mężczyźni też wydzielają substancję o podobnym działaniu, tylko że z gruczołów Cowpera. Śluz ten może zawierać  ilość plemników wystarczającą do zapłodnienia! Oprócz tego jądra powiększają się o połowę i wędrują ku górze, a członek grubieje u swojej nasady.

  3. Po tym wszystkim, o ile nic nam nie przerwie, może nastąpić orgazm. U obu płci wspólnym doznaniem jest fakt zawężenia świadomości i całkowitego zatracenia się w orgazmie, który może trwać średnio 8 sekund. Przestajemy wtedy kontrolować odruchy, mimikę itp. Kobiety, które nie zawsze mają w czasie stosunku orgazm są przez naturę wynagrodzone tym, że ich orgazm może trwać znacznie dłużej niż mężczyzn. W przypadku mężczyzny orgazm bardzo łatwo zaobserwować, bo wiąże się z nim wytrysk nasienia. Następuje on za pomocą do 6 występujących co około sekundę skurczy. U kobiety występują skurcze trzonu macicy - może być ich od 5 do 12.

  4. Po orgazmie podniecenie opada. W przypadku panów bardzo szybko, stąd dowcipy o mężczyznach odwracających się po wszystkim i natychmiast zasypiających. W przypadku pań sytuacja wygląda inaczej, bo w krótkim czasie gotowe są one do kolejnego zbliżenia.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/02/2012

Zobacz też

Tajemnice Komunii Świętej: jaka jest historia udzielania tego sakramentu? Tajemnice Komunii Świętej: jaka jest historia udzielania tego sakramentu? Przed I wojną światową do pierwszej komunii przystępowało się w kościele katolickim około 16 roku życia. W 1914 roku papież Pius X obniżył ten wiek, uznając, że religijny klimat rodzin sprzyja świadomości. Dzisiaj dziecięca naiwność uznawana jest za przeszkodę do przyjęcia sakramentu. Czego jeszcze nie wiemy o komunii? Sprzęt smakosza. JAK POWSTAJE SMAK? Sprzęt smakosza. JAK POWSTAJE SMAK? W sprawie smaku zawsze wypowiada się język. Do niedawna uważano, że różne sygnały z „wykrywaczy smaku” mieszczących się na języku docierają do mózgu, a dopiero ten naprawdę smakuje potrawy. Okazało się jednak, że z języka do mózgu wędrują gotowe informacje. KIEDY PRZEJDĘ NA EMERYTURĘ? Kto będzie musiał pracować do 67. roku życia? KIEDY PRZEJDĘ NA EMERYTURĘ? Kto będzie musiał pracować do 67. roku życia? Sejm przyjął ustawę podnoszącą wiek emerytalny do 67. roku życia. Wiek emerytalny kobiet i mężczyzn zostanie stopniowo wydłużony i wyrównany. Polki i Polacy będą pracować do 67. roku życia. Tak zdecydowali posłowie PO przy wsparciu parlamentarzystów PSL i Ruchu Palikota. Pozostała formalność: zgoda zdominowanego przez partię Donalda Tuska Senatu i podpis prezydenta. Kiedy dokładnie będziemy przechodzili na emeryturę, jeśli nowa ustawa emerytalna wejdzie w życie? Kim jest DAMSKI BOKSER? Dlaczego Bielan nazwał posła Niesiołowskiego damskim bokserem? Kim jest DAMSKI BOKSER? Dlaczego Bielan nazwał posła Niesiołowskiego damskim bokserem? Sformułowanie "damski bokser" wróciło do debaty publicznej po ataku posła Platformy Obywatelskiej i marszałka sejmu RP Stefana Niesiołowskiego. Polityk zaatakował dziennikarkę Ewę Stankiewicz nie tylko niewybrednymi słowami. Kim zatem jest damski bokser?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!