Jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii? Jak szybko spalić kalorie?

Chcesz szybko spalić kalorie? Szukasz sposobów na intensywny trening? Chcesz przyspieszyć odchudzanie? Sprawdź jakie ćwiczenia spalają najwięcej kalorii.

Jeśli zastanawiasz się, które ćwiczenia fizyczne spalają najwięcej kalorii, to ten tekst jest dla ciebie. Zdrowy tryb życia wymaga, aby ćwiczenia fizyczne były nieodłącznym elementem prawie każdego dnia. Jeśli marzymy o pięknej sylwetce i chcemy się czuć silni i pełni energii musimy zmuszać się do regularnego wysiłku. Niestety wygospodarowanie czasu na długi trening często bywa ciężkim zadaniem, dlatego dążąc do tego aby był efektywny szukamy sposobów na spalenie największej ilości kalorii w jak najszybszym czasie.

>>> Jak odchudzać się bez uciążliwych diet? Ile można schudnąć podczas tańca? KLIKNIJ!

Z tego powodu powstają coraz to nowe programy treningowe, które mają w realtywnie krótkim czasie przynosić satysfakcjonujące efekty. I tak pojawiają się takie programy jak magic bar, insanity, crossfit i wiele wiele innych. Ciężko jednak jednoznacznie oszacować liczbę kalorii, której pozbywamy się podczas takich treningów, ponieważ są one bardzo różnorodne i mogą się zmieniać w zależności od pożądanych efektów. Nie potrzebujemy jednak wymyślnych programów treningowych, aby pozbyć się zbędnej ilości kalorii.

Najwięcej kalorii spalają...

  • Jednym z najbardziej efektywnych sposobów na spalanie kalorii jest najzwyklejsze bieganie. Biegając przez godzinę z prędkością ok 10 km/h jesteśmy w stanie spalić około 1000 kalorii.

  • Wchodząc pod górę z prędkością 5 km/h spalimy w ciagu godziny pomiędzy 660 a 900 kcal.
  • Świetną forma spalania tłuszczu jest też aeorobik - to ok 700 kcal spalonych w ciagu godziny.
  • Jazda na rowerze (20 km/h) to spalonych w godzinę ok. 600 kcal.
  • Pływanie - 550 a 750 kcal.
  • Wiosłowanie pomiędzy 400 a 600 kcal. Maszyna do jazdy na   nartach - pomiędzy 550 a 680 kcal.
Tagi: fokus tv,

Redakcja 23/07/2013

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!