Jakich zapachów koty nie lubią najbardziej?

Czego nie lubią koty? Jakich zapachów nie lubią koty? Jak nauczyć kota, że czegoś mu nie wolno? Łatwo -  w przypadku większości kotów wystarczą krzyki, spryskiwanie wodą, itp. - koty z reguły szybko uczą się, co wolno, a czego nie. To była dobra wiadomość. A teraz zła: większość kotów i tak próbuje robić, co chce. Zanim się załamiemy, wypróbujmy tzw. odstraszacze zapachowe.

Odstraszacze zapachowe, czyli czego nie lubią koty

Chemiczne środki zapachowe odstraszające koty, tzw. odstraszacze zapachowe, można kupić gotowe w sklepach z artykułami zoologicznymi. Dzielą się na przeznaczone do użytku wewnątrz mieszkania i na zewnątrz (np. do ogrodu). Uwaga: mogą uczulać. Mają też inne wady – szybko wietrzeją, ich zapach może być nieprzyjemny również i dla człowieka, a poza tym nie powinno się ich stosować w domu, w którym są małe dzieci. Można za to wypróbować naturalne „zapachowe” odstraszacze kotów.

Jakich zapachów nie lubią koty? Jakie zapachy odstraszają koty?

Koty nie lubią woni cytrusowych: pomarańczy, cytryny, mandarynki. Aby odstraszyć kota można używać skórek tych roślin, rozcieńczonego soku, albo nawet cytrusowych olejków do ciast. Koty nie lubią też zapachu octu. Odstrasza je również zapach perfum i dezodorantów. Poza tym koty nie lubią samego dźwięku używanego areozolu – „psik”, kot odczytuje go jako komunikat „zmykaj”.

Warto pamiętać, że koty to indywidualiści, więc co działa na jednego osobnika, nie musi podziałać na drugiego. Dobrze jest obserwować swojego kota i dowiedzieć się, czego szczególnie nie lubi. Najbardziej mój kot nie lubi zapachu octu oraz geranium. Zaprzestał ulubionej zabawy wywalania ziemi z doniczek, odkąd w każdej grupie roślin doniczkowych stoi jedno geranium. Osoby, które nie hodują roślin mogą wypróbować olejek z geranium – do kupienia w sklepach z artykułami do aromaterapii.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 26/02/2013

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!