Jakich zapachów koty nie lubią najbardziej?

Czego nie lubią koty? Jakich zapachów nie lubią koty? Jak nauczyć kota, że czegoś mu nie wolno? Łatwo -  w przypadku większości kotów wystarczą krzyki, spryskiwanie wodą, itp. - koty z reguły szybko uczą się, co wolno, a czego nie. To była dobra wiadomość. A teraz zła: większość kotów i tak próbuje robić, co chce. Zanim się załamiemy, wypróbujmy tzw. odstraszacze zapachowe.

Odstraszacze zapachowe, czyli czego nie lubią koty

Chemiczne środki zapachowe odstraszające koty, tzw. odstraszacze zapachowe, można kupić gotowe w sklepach z artykułami zoologicznymi. Dzielą się na przeznaczone do użytku wewnątrz mieszkania i na zewnątrz (np. do ogrodu). Uwaga: mogą uczulać. Mają też inne wady – szybko wietrzeją, ich zapach może być nieprzyjemny również i dla człowieka, a poza tym nie powinno się ich stosować w domu, w którym są małe dzieci. Można za to wypróbować naturalne „zapachowe” odstraszacze kotów.

Jakich zapachów nie lubią koty? Jakie zapachy odstraszają koty?

Koty nie lubią woni cytrusowych: pomarańczy, cytryny, mandarynki. Aby odstraszyć kota można używać skórek tych roślin, rozcieńczonego soku, albo nawet cytrusowych olejków do ciast. Koty nie lubią też zapachu octu. Odstrasza je również zapach perfum i dezodorantów. Poza tym koty nie lubią samego dźwięku używanego areozolu – „psik”, kot odczytuje go jako komunikat „zmykaj”.

Warto pamiętać, że koty to indywidualiści, więc co działa na jednego osobnika, nie musi podziałać na drugiego. Dobrze jest obserwować swojego kota i dowiedzieć się, czego szczególnie nie lubi. Najbardziej mój kot nie lubi zapachu octu oraz geranium. Zaprzestał ulubionej zabawy wywalania ziemi z doniczek, odkąd w każdej grupie roślin doniczkowych stoi jedno geranium. Osoby, które nie hodują roślin mogą wypróbować olejek z geranium – do kupienia w sklepach z artykułami do aromaterapii.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

SYLWIA BOGACKA - kim jest wicemistrzyni olimpijska z Londynu? SYLWIA BOGACKA - kim jest wicemistrzyni olimpijska z Londynu? Już pierwszego dnia igrzysk w Londynie Polka zdobyła srebrny medal w strzelaniu z karabinku pneumatycznego. Srebro zawisło na szyi Sylwii Bogackiej. Kim jest wicemistrzyni olimpijska? REKORDY igrzysk w LONDYNIE. Dlaczego rekordziści w sporcie są coraz młodsi? Doping czy zasługa treningu? REKORDY igrzysk w LONDYNIE. Dlaczego rekordziści w sporcie są coraz młodsi? Doping czy zasługa treningu? Igrzyska Olimpijskie w Londynie są wyjątkowe pod kilkoma względami, m.in. środków bezpieczeństwa, liczby polskich reprezentantów czy wyników młodych sportowców. Czy „młodość” zacznie rządzić na światowych imprezach? Kto z najmłodszych zawodników pobił rekord świata na Igrzyskach w Londynie? Czym różni się SIATKÓWKA PLAŻOWA od SIATKÓWKI HALOWEJ? Czym różni się SIATKÓWKA PLAŻOWA od SIATKÓWKI HALOWEJ? Na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie Polacy grają zarówno w turnieju siatkówki halowej, jak i plażowej. Żeby lepiej odbierać tę drugą dyscyplinę, tworzymy specjalny przewodnik po różnicach pomiędzy nimi. Czym różni się siatkówka plażowa od jej halowej odmiany? Jak działają LOKATY w złoto w AMBER GOLD? Czy lokaty Amber Gold to piramida finansowa? Jak działają LOKATY w złoto w AMBER GOLD? Czy lokaty Amber Gold to piramida finansowa? Po zawieszeniu przez OLT Express wszystkich połączeń głośno zrobiło się o firmie AMBER GOLD, która jest właścicielem tych linii. 23 lipca 2012, niespełna po 4 miesiącach działalności, OLT Express poinformowało o zawieszeniu wszystkich regularnych lotów. Amber Gold znane jest też z wyjątkowo wysoko oprocentowanych „lokat w złoto”. Komisja Nadzoru Finansowego odradza korzystanie z jej usług, a finansiści sugerują, że lokaty Amber Gold mogą działać na zasadzie piramidy finansowej.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!