Jaki samochód kombi jest najczęściej kupowany w Polsce?

Uwielbiany samochody typu kombi. To dlatego, że wozimy ze sobą dużo, a to oznacza wymóg posiadania pojemnego bagażnika. Spora ilość miejsca w kabinie to również ważny aspekt, aby zapewnić podróżnym jak najlepszy komfort jazdy. Jaki model kombi jest najpopularniejszy w Polsce?

Okazuje się, że Polacy z zaufaniem podchodzą do produktów Skody. Pokazują to w każdym roku świetne wyniki sprzedaży, dzięki którym czeska marka nie schodzi ze szczytu polskiej listy bestsellerów. W wynikach sprzedaży nowych pojazdów za 2013 rok, liderką wśród nowych aut wybieranych przez Polaków została Skoda Octavia. Na kompaktowy model zdecydowało się w sumie aż 11 463 klientów, w tym bardziej użyteczną odmianę Combi wybrało dokładnie 5 902 nabywców. To oznacza, że model ten był najczęściej wybieranym pojazdem typu kombi w minionym 2013 roku.          

Nie bez znaczenia jest tutaj atrakcyjna cena zakupu, przestroność wnętrza, spora gama jednostek napędowych do wyboru oraz wielkość kufra. Zwykle litraż jest kluczowym warunkiem wyboru auta tego typu, a Octavia Combi może się pochwalić niemal rekordowym wynikiem. Pojemnosć bagażowa wynosi 610 litrów, a po złożeniu siedzeń w kabinie da się maksymalnie zmieścić do 1740 litrów. Co ciekawe w Skodzie dzięki łatwo składanym oparciom kanapy i przedniego fotela pasażera, daje możliwość przewozu przedmiotu o długości nawet 2,92 m.          

Aktualnie znajdująca się w sprzedaży Skoda Octavia trzeciej generacji, poza klasyczną odmianą Combi jest oferowana również w wariancie Combi z napędem 4x4, a także w usportowionej odmianie Combi RS.       

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!