JAKĄ PRALKĘ KUPIĆ? Na co zwrócić uwagę wybierając pralkę?

Najnowocześniejsze pralki nie tylko piorą, ale także odświeżają ubrania parą i ułatwiają prasowanie. Do tego potrzebują coraz mniej prądu, wody i czasu do wykonania prania. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesną pralkę.

Wybierając pralkę warto zwrócić uwagę na jej energooszczędność, głośność, system dozowania oraz przydatne programy specjalne - twierdzi Maciej Fober, specjalista ds. urządzeń piorących marki Siemens.

Na co zwrócić uwagę wybierając pralkę?

1. Opłaci się kupić pralkę w klasie energetycznej A. Zgodnie z europejską normą zużywa ono maks. 1,7 kWh w cyklu standardowym. Są już modele pralek A-30% lub pralki w klasie A+++ zużywające o 30% mniej prądu niż urządzenia w klasie A.

2. Pralki z nowoczesnymi silnikami bezszczotkowymi pracują bardzo cicho. Dodatkowo pomaga antywibracyjna konstrukcja ścianek bocznych – redukuje hałas generowany przez pracującą pralkę do 52 dB (to tyle co szum padającego deszczu). 

3. Zdecydowana większość z nas, bo aż 90% użytkowników pralek przesadza z ilością środka piorącego. Pralka z automatycznym dozownikiem oszczędza detergent i wodę do płukania. 
    
4. Programy specjalne przydadzą się, gdy w domu są dzieci i alergicy. Dzięki kombinacji „czynników niechemicznych” (czas prania, zmiana szybkości obrotów bębna i wysokości temperatury) można usuwać plamy bez silnych detergentów.

Ile wody zużywa pralka?

Dodatkowo warto w specyfikacjach wybranych pralek sprawdzać informację o zużyciu wody. Szacowane roczne jej zużycie obliczane jest na 200 standardowych cykli prania "bawełna 60°C" dla czteroosobowej rodziny.  Można też sprawdzić, ile litrów wody pralka pobiera podczas jednego cyklu prania - może to być 35-81 litrów, więc wybór jest istotny dla domowego budżetu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak PODŁĄCZYĆ PRALKĘ do wody, kanalizacji i prądu?

Tagi: fokus tv,

Redakcja 14/01/2013

Zobacz też

Co oznacza OBNIŻKA STÓP procentowych? O ile zmaleją RATY kredytów? Co oznacza OBNIŻKA STÓP procentowych? O ile zmaleją RATY kredytów? Jak decyzja RPP o obniżce stóp procentowych odbije się na twoim portfelu? Niższe stopy procentowe przekładają się na niższe raty kredytów, ale też niższe zyski z lokat bankowych. Czy w 2013 roku osoby spłacające kredyty mogą liczyć na kolejne obniżki stóp procentowych? Ranking najlepszych LICEÓW i TECHNIKÓW w Polsce. Jakie szkoły są najlepsze według rankingu PERSPEKTYW? Ranking najlepszych LICEÓW i TECHNIKÓW w Polsce. Jakie szkoły są najlepsze według rankingu PERSPEKTYW? Znamy już ranking Perspektyw polskich liceów i techników. Najlepsze liceum to wrocławskie LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej, wśród techników prym wiedzie Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r w Lublinie.  Jakie zmiany do przepisów ruchu drogowego chce wprowadzić Sławomir Nowak? Jakie zmiany do przepisów ruchu drogowego chce wprowadzić Sławomir Nowak? Minister transportu Sławomir Nowak chce wprowadzić bardzo surowe kary za łamanie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza za przekroczenie prędkości. Polityk ogłosił Narodowy Program Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Na czym będzie polegał? Różczka się rozwodzi z Michałem Marcem. Kim jest Michał Marzec? Różczka się rozwodzi z Michałem Marcem. Kim jest Michał Marzec? Magdalena Różczka rozwodzi się z Michałem Marcem. Aktorka złożyła pozew rozwodowy 14 grudnia 2012 roku. Magda Różczka i Michał Marzec nie są razem już od dłuższego czasu. Media pisały o ich rozstaniu już kilka miesięcy temu, wówczas para starała się jeszcze uratować związek. Trzydziestopięcioletnia aktorka serialu Lekarze i jej mąż scenarzysta rozwodzą się. Mówimy kim jest Michał Marzec?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!