Jaka jest ŚMIERTELNA DAWKA ALKOHOLU?

Jakiś czas temu zdumienie wśród Polaków wzbudził napis na etykiecie jednej z duńskich wódek. Głosił on: "Dawka śmiertelna - 4,5 promila alkoholu we krwi! Nie dotyczy Polaków i Rosjan". Mówimy więc, jaka jest śmiertelna dawka alkoholu dla Polaków, Rosjan i ludzi innych narodowości.  

Alkohol stosunkowo szybko wchłania się z przewodu pokarmowego. Można go wykryć już po 15 minutach od spożycia. Duże piwo zawiera ok 30 ml alkoholu, kieliszek wina lub wódki to ok. 20 ml alkoholu.

Dawka śmiertelna to ok. 4,5 promila alkoholu we krwi. Oznacza to, że aby umrzeć od ilości spożytego alkoholu należy wypić duszkiem mniej więcej 1 litr wódki.

Przy 0,3‰ pijący ma lekko rozproszoną uwagę, przy 0,8‰ staje się pobudliwy, następuje upośledzenie koordynacji ruchowo - wzrokowej oraz obniżony krytycyzm, przy 1,5‰ pojawiają się zaburzenia równowagi, błędy w logicznym myśleniu, opóźnienie czasu reakcji oraz agresywność, przy 2‰ alkoholu we krwi człowiek ma problemy z wysławianiem się, staje sie senny, ma obniżoną zdolność kontrolowania zachowania i poruszania się, przy 4‰ jest jeszcze bardziej senny, grozi mu zapadnięcie w śpiączkę. Śmierć następuje, gdy we krwi pijącego znajdzie się od 4 do 5‰ alkoholu. Dawka ta ma charakter orientacyjny, ponieważ znane są przypadki przeżycia przy o wiele większej ilości promili we krwi.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Jak samodzielnie centrować koła roweru? Jak samodzielnie centrować koła roweru? Jeśli rower nie jest dla ciebie tylko modnym gadżetem, który większość czasu spędza w stojaku przed hipsterskim klubem, musisz się liczyć z nieuchronnymi uszkodzeniami wynikającymi z tzw. normalnej eksploatacji pojazdu. Jedną z częstych usterek jest wykrzywienie obręczy koła. Co zrobić, gdy masz problem z bankiem? Jak złożyć REKLAMACJĘ? Czym jest ARBITRAŻ? Co zrobić, gdy masz problem z bankiem? Jak złożyć REKLAMACJĘ? Czym jest ARBITRAŻ? Bank źle naliczył ci opłatę za kartę, nie przelał kredytu w terminie, nie zrealizował przelewu? Nie musisz od razu iść do sądu. Pokazujemy tanie i skuteczne sposoby dochodzenia swych praw w sporach z bankami. MERCEDES-BENZ C COUPE kusi czerwonym wnętrzem i nienagannym kształtem! Co takiego jest w tym samochodzie, że każdy chce go mieć? MERCEDES-BENZ C COUPE kusi czerwonym wnętrzem i nienagannym kształtem! Co takiego jest w tym samochodzie, że każdy chce go mieć? Mercedes-benz C coupe - główna nagroda w 13. edycji Tańca z gwiazdami zachęca swoim designem. Doskonały w formie: długa maska, lekko pochylona przednia szyba, niska sylwetka, dynamiczny kształt reflektorów, skórzana, czerwona tapiecerka...Nic tylko wsiąść i zrelaksować się. Właśnie taki Mercedes trafił w ręce aktora znanego z serialu "M jak miłość" Kacpra Kuszewskiego. Dowiedz się, o czym nigdy nie mówić przyszłemu narzeczonemu... Dowiedz się, o czym nigdy nie mówić przyszłemu narzeczonemu... Być może na pierwszej randce chcecie dowiedzieć się o sobie jak najwięcej. Uważacie, że szczerośc już od pierwszego wejrzenia to jest to. Może tak, ale nie do końca. Oczywiście nie chodzi o to, żeby kłamać i przedstawiać się jako całkiem inna osoba, ale niekoniecznie trzeba o sobie mówić wszystko.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!