Jak zwalczyć pleśń na ścianie? Jak się pozbyć pleśni w domu? Preparaty do usuwania grzyba

Grzyb i pleśń na ścianie w mieszkaniu są nie tylko nieestetyczne, lecz także niebezpieczne dla zdrowia. Najpierw musimy określić, jakie są przyczyny powstawania pleśni w domu. Następnie przystępujemy do walki z grzybem. Jak się pozbyć pleśni w domu? Preparaty i inne sposoby zwalczania grzyba.

Twoje ściany pokrył nagle brzydki i zielony nalot? Uwaga! Może to być szkodliwy dla zdrowia grzyb lub pleśń. Im szybciej ją usuniesz, tym lepiej.

Skąd pleśń w mieszkaniu? W jakich warunkach powstaje?

Jeżeli zawilgocenie i grzyb pojawiają się z przyczyn eksploatacyjnych, z reguły wystarczy wtedy zapewnić pomieszczeniom właściwą wentylację. Winne mogą być też warunki techniczne, takie jak zła izolacja ścian, brak drenażu lub po prostu wilgoć. Wówczas jak najszybciej trzeba przeprowadzić prace remontowe.

Usuwanie pleśni: jakie preparaty? Jak je stosować?

Na rynku istnieje wiele preparatów do usuwania grzyba, jak np. ORO czy Grzybostop. Różnie się je też stosuje. Przed nałożeniem środka należy jednak sprawdzić, czy wykwit jest tylko powierzchniowy, czy też przerósł tynk. Wtedy preparat nakładamy powierzchniowo. Jeśli natomiast istnieje taka konieczność, zrywamy tynk i farbę i dokładnie oczyszczamy podłoże.

Grzyb i pleśń są groźne dla zdrowia

Pamiętaj! Grzyb i pleśń są bardzo niebezpieczne. Ich wdychanie może być przyczyną trudności z oddychaniem, zawrotów głowy, a także nudności.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Jak pływać kajakiem po Odrze? Najpopularniejsze SPŁYWY ODRĄ i jej dopływami Jak pływać kajakiem po Odrze? Najpopularniejsze SPŁYWY ODRĄ i jej dopływami Spływy kajakowe na Odrze mają już swoją tradycję. Dolny Śląsk staje się mekką wodniaków - liczba wioślarskich i motorowodnych atrakcji na Górnej Odrze i jej dopływach stale wzrasta. Przedstawiamy najpopularniejsze spływy kajakowe na Odrze i jej dopływach. Wrocław dla wodniaków, czyli łódkami po Odrze. Jak popływać kajakiem w centrum Wrocławia? Wrocław dla wodniaków, czyli łódkami po Odrze. Jak popływać kajakiem w centrum Wrocławia? Czy Wrocław sprawi, że sporty wodne staną się popularne i w innych miastach leżących nad dużymi rzekami? Turystyka wodna stała się nieodzownym elementem dolnośląskiego stylu życia, a kajaki, deski windsurfingowe i motorówki stałą częścią krajobrazu. Oto jedna z propozycji spędzania wolnego czasu na wodzie w samym centrum Wrocławia. Czy wiesz, jak popływać kajakiem w centrum Wrocławia? Brak PATENTU ŻEGLARSKIEGO? Żaden problem [OPINIE POLICJANTÓW] Brak PATENTU ŻEGLARSKIEGO? Żaden problem [OPINIE POLICJANTÓW] Od kilku lat obowiązują na polskim śródlądziu przepisy pozwalające prowadzić jacht żaglowy o długości do 7,5 m bez specjalnych uprawnień, zwanych potocznie patentami żeglarskimi. Czy taka liberalizacja przepisów zdaje egzamin na Wielkich Jeziorach Mazurskich? Mazury 2012: Kolizje, kradzieże, ratownictwo Mazury 2012: Kolizje, kradzieże, ratownictwo Poprosiliśmy policjantów o ocenę bezpieczeństwa na wodzie w 2012 r. na Mazurach. O informacje poprosiliśmy mł. asp. Grażynę Magierę z Komendy Pow. Policji w Węgorzewie, mł. asp. Monikę Uliszewską z Komendy Pow. Policji w Piszu i st. asp. Ireneusza Szmydkowskiego z Komendy Pow. Policji w Giżycku.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!