Jak zwalczyć pleśń na ścianie? Jak się pozbyć pleśni w domu? Preparaty do usuwania grzyba

Grzyb i pleśń na ścianie w mieszkaniu są nie tylko nieestetyczne, lecz także niebezpieczne dla zdrowia. Najpierw musimy określić, jakie są przyczyny powstawania pleśni w domu. Następnie przystępujemy do walki z grzybem. Jak się pozbyć pleśni w domu? Preparaty i inne sposoby zwalczania grzyba.

Twoje ściany pokrył nagle brzydki i zielony nalot? Uwaga! Może to być szkodliwy dla zdrowia grzyb lub pleśń. Im szybciej ją usuniesz, tym lepiej.

Skąd pleśń w mieszkaniu? W jakich warunkach powstaje?

Jeżeli zawilgocenie i grzyb pojawiają się z przyczyn eksploatacyjnych, z reguły wystarczy wtedy zapewnić pomieszczeniom właściwą wentylację. Winne mogą być też warunki techniczne, takie jak zła izolacja ścian, brak drenażu lub po prostu wilgoć. Wówczas jak najszybciej trzeba przeprowadzić prace remontowe.

Usuwanie pleśni: jakie preparaty? Jak je stosować?

Na rynku istnieje wiele preparatów do usuwania grzyba, jak np. ORO czy Grzybostop. Różnie się je też stosuje. Przed nałożeniem środka należy jednak sprawdzić, czy wykwit jest tylko powierzchniowy, czy też przerósł tynk. Wtedy preparat nakładamy powierzchniowo. Jeśli natomiast istnieje taka konieczność, zrywamy tynk i farbę i dokładnie oczyszczamy podłoże.

Grzyb i pleśń są groźne dla zdrowia

Pamiętaj! Grzyb i pleśń są bardzo niebezpieczne. Ich wdychanie może być przyczyną trudności z oddychaniem, zawrotów głowy, a także nudności.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 06/11/2012

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!