Jak zwalczyć karaluchy? Mówimy, jak przygotować domową trutkę na robactwo

Nie ma nic gorszego od inwazji karaluchów w mieszkaniu. Robactwo to ciężko zwalczyć, a im nie trzeba dużo, aby rozprzestrzenić się szybko w całym mieszkaniu. Nie ma złotych rad na pozbycie się robali z domu. Najważniejsze jest zachowanie czystości w domu, ale jeśli i to nie pomaga, trzeba zastosować jakiś środek owadobójczy. Mówimy, jak samodzielnie przygotować prostą trutkę na karaluchy i prusaki, która będzie bezpieczna dla zwierząt i dzieci.

Obiegowa opinia jest jedna - jeżeli mieszkamy w bloku, w którym jest zsyp na klatce schodowej, to karaluchy pojawią się tak czy inaczej. Nie poprawi tego nawet dezynsekcja.

Najważniejsze to regularnie czyścić nasze mieszkanie, bo karaluchy żywią się przecież resztkami jedzenia, które mogą znajdować się w szczelinach między szafkami.

Warto też dokładnie czyścić plamy po sokach i słodkich napojach, bo to dla nich doskonała pożywka. Dodatkowo należy szczelnie zamykać opakowania z żywnością, którą karaluchy mogłyby się żywić. Zwłaszcza należy dbać o słodkie produkty np. cukier.

Eksperci od gospodarstwa domowego i domowej chemii radzą, jak wyprodukować skuteczną trutkę. Najlepszy jest do tego kwas borowy, dostępny we wszystkich aptekach. On zabija karaluchy, ale jednocześnie jest bezpieczny dla naszych zwierząt czy dzieci. Aby jednak karaluchy się nim zainteresowały, należy go wymieszać z cukrem. Najlepiej w proporcjach 50/50. Potem trzeba go tylko rozprowadzić w miejcach, gdzie bytują karaluchy, np. w szczelinach miiędzy szafkami. To powinno pomóc.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!