Jak zrobić wianek komunijny z żywych kwiatów? Instrukcja krok po kroku

Wianek na pierwszą komunię córki czy wnuczki można kupić, ale z naszą pomocą można też w prosty sposób wykonać go samodzielnie w domu. Jak więc ozdobić głowę dziewczynki wiankiem z żywych kwiatów? Oto łatwa instrukcja plecenia wianka komunijnego krok po kroku.
Zdjęcie z artykułu: Jak zrobić wianek komunijny z żywych kwiatów? Instrukcja krok po kroku
Jak zrobić wianek komunijny z żywych kwiatów? Instrukcja krok po krokuźródło:Thinkstockphotos.com/marzena_cytacka

Naturalne wianki komunijne z żywych kwiatów szczęśliwie coraz częściej powracają jako uzupełnienie strojów komunijnych dla dziewczynek. Z jakich roślin je wykonać, aby przetrwały jak najdłużej? Kolorystyka naturalnych wianków komunijnych powinna być stonowana i oscylować wokół bieli i zieleni. Zdarzyć się mogą oczywiście drobne akcenty kolorystyczne (np. bladoróżowe, pastelowo żółte), aczkolwiek powinny być utrzymane w jasnym, delikatnym odcieniu.

Co jest potrzebne, by wykonać wianek na komunię?

Aby samodzielnie wykonać wianek komunijny, przygotuj:

  • drucik o średnicy 1,2 - 1,4 mm
  • ozdobną taśmę, najlepiej florystyczną
  • kwiaty i rośliny do dekoracji
  • nitka
  • inne dodatki, jak kokardki czy perełki, ptasie piórka.

Z jakich kwiatów upleść wianek komunijny?

Pamiętaj, żeby do wykonania wianka na pierwszą komunię wybierać kwiaty odporne na brak wody. Na wianek komunijny najlepiej nadają się margerytki, drobne goździki, kwiatki hiacynta i pojedyncze, jak najmniejsze kwiatki storczyka. Rośliny te mają wspólną cechę – grube płatki, które magazynują wodę i nie potrzebują częstego podlewania. Pozostałe gatunki kwiatów odpowiednich na wianek komunijny to stokrotki, konwalie i rumianki.

Jeżeli chcesz, żeby bazą wianka na pierwszą komunię były zielone gałązki, najlepiej wybrać roślinę o nazwie asparagus Sprenger. Staraj się jednak, żeby gałązki asparagusa były młode, ponieważ im starsza roślina, tym bardziej kłujące ma igły. Sięgnąć warto też po gałązki mirtu bądź bukszpanu. Charakteryzują się dość długą odpornością na brak wody. Aby oparty na nich wianek komunijny przetrwał cały biały tydzień, wystarczy odpowiednio nawilżyć gałązki (np. poprzez owinięcie wianka bardzo wilgotnym ręcznikiem i pozostawienie go tak na noc).

Jak zrobić wianek komunijny?

W celu przygotowania wianka komunijnego postępuj zgodnie z naszą instrukcją:

  1. Uformuj z drutu obrączkę o średnicy większej o 2-4 cm niż głowa dziecka, na której wianek ma spocząć. Taki zabieg ma na celu pozostawienie zapasu dla roślin, które znacznie zmniejszą obwód wianka.

  2. Przygotowane koło owiń dokładnie taśmą florystyczną i na końcu zwiąż nitką, lub umocuj na klej. Taśma florystyczna będzie zapobiegała niekontrolowanemu przesuwaniu się roślin po obręczy.

  3. Jeżeli zdecydowałeś się na podkład z asparagusa, musisz dokładnie przymocować jego gałązki do obręczy wianka komunijnego tak, żeby zakryły całą jej powierzchnię.

  4. Następnie łodygi wybranych kwiatków należy skrócić do kilku centymetrów.

  5. Każdy z kwiatków dobieraj pojedynczo i mocuj jeden za drugim na obręczy - najlepiej za pomocą nitki.

Tak wykonany wianek komunijny możesz ozdobić także innymi dodatkami, jak perełki czy kokardki. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić, ponieważ może to poważnie zaszkodzić kompozycji całego wianka na pierwszą komunię.

Redakcja 20/04/2016

Zobacz też

Czy SEKS NA PIERWSZEJ RANDCE to dobry pomysł? Czy SEKS NA PIERWSZEJ RANDCE to dobry pomysł? Choć większość z nas oficjalnie nie podpisze się pod takim pomysłem, a psychologowie odradzają zbyt szybkie uleganie pokusom - są tacy, dla których seks to punkt obowiązkowy pierwszego spotkania. Gdy poznajemy kogoś, kto - oprócz tego, że świetnie nam się rozmawia, dodatkowo pobudza naszą wyobraźnię, niecierpliwie czekamy na moment, gdy będziemy ze sobą naprawdę blisko. 4 listopada Dzień Taniego Wina. Jak obchodzić święto trunku: jabol, siara, bełt, patykiem pisane, alpaga? 4 listopada Dzień Taniego Wina. Jak obchodzić święto trunku: jabol, siara, bełt, patykiem pisane, alpaga? 4 listopada, czyli Dzień Taniego Wina, z każdym rokiem jest coraz huczniej obchodzony przez miłośników winogronowego trunku na całym świecie. Wino zwane niekiedy jabol, siara, bełt, patykiem pisane, alpaga, wino marki wino... Zobacz, jak prawidłowo uczcić dzień boskiego napoju, na który każdy może sobie pozwolić! Jak założyć konto na Photoblogu? Gdzie zarejestrować fotobloga? Jak założyć konto na Photoblogu? Gdzie zarejestrować fotobloga? Photoblog.pl to blog fotograficzny – strona internetowa, na której możesz za darmo publikować swoje zdjęcia, by pokazywać je innym, komentować ich zdjęcia i wyszukiwać znajomych zarejestrowanych na photoblog.pl. Jak zacząć korzystać z tego serwisu? Jak założyć konto na Photoblogu? Jak rozpoznać, że chłopak jest tobą zainteresowany? Jak sprawdzić, CZY MU NA TOBIE ZALEŻY? Jak rozpoznać, że chłopak jest tobą zainteresowany? Jak sprawdzić, CZY MU NA TOBIE ZALEŻY? Ktoś, kogo spotykałaś codziennie na osiedlu, na uczelnianym korytarzu, w pracy, zaczyna nagle coraz częściej pojawiać się w polu twojego widzenia. To może być przypadek, ale może świadczyć także o tym, że jest tobą zainteresowany. Po czym jeszcze można to poznać?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!