Jak zrobić partnerowi MASAŻ EROTYCZNY?

Może być elementem gry wstępnej, ale też przerywnikiem w trakcie stosunku albo uwieńczeniem tegoż. Może działać podniecająco, ale również wyciszająco, w zależności od tego, w jakim momencie będzie przeprowadzony. W każdym razie warto o nim pamiętać, bo każdy masaż to wspaniała rzecz. Masaż ciała - jak zrobić erotyczny masaż ciała?

Jak masować, ile czasu masować, od czego zacząć... to najczęstsze pytania, jakie stawiają sobie partnerzy, którzy decydują się zrobić taką przyjemność swemu partnerowi. I tak na dobrą sprawę nie ma tu ścisłych reguł, bo każdy lubi być inaczej masowany. Oto jednak kilka podpowiedzi, ogólnych zasad, jakie mogą się wam przydać.

  • Przygotuj jakiś olejek do masażu, a jeśli nie masz takiego pod ręką, to możesz zastosować np. oliwkę dla dzieci.

  • Zadbaj o scenerię, np. świece zapachowe, odpowiednie ciepłe światło, a przede wszystkim miejsce, gdzie masaż będzie wykonywany.

  • Zacznij od góry, tzn. od głowy. Nie zapomnij o płatkach uszu, karku, szyi. Te okolice też bardzo lubią być dotykane, bo tu również znajduje się wiele punktów erogennych.

  • Powoli przesuwaj się ku dołowi, masując, dosłownie, każdy centymetr ciała partnera. Najpierw jedną stronę, potem drugą, gdy leży na brzuchu.

  • Nie dotykaj narządów płciowych. Przynajmniej jeszcze nie teraz. Na te części przyjdzie pora, kiedy oboje będziecie już dobrze rozgrzani.

  • Masuj również stopy i każdy palec oddzielnie.

  • W masażu stosuj różne techniki dotyku - ruchy okrężne, punktowe, w pionie, poziomie. Zmieniaj też szybkość i natężenie dotyku.

  • Wykorzystuj palce, dłonie, nadgarstki, a także język, czubek nosa, rzęsy... Wszystko, co tylko przyjdzie ci do głowy. Oczywiście możesz też wspomagać się jakimś gadżetem.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 19/11/2012

Zobacz też

Jak mierzyć prędkość jachtu? Jak robi się pomiar prędkości żeglugi? Jak mierzyć prędkość jachtu? Jak robi się pomiar prędkości żeglugi? Przeciętny jacht motorowy może osiągnąć prędkość nawet 60-80 km/h. Turystyczny jacht żaglowy nie popłynie szybciej, niż 12-15 km/h. Znacznie większe prędkości osiągają jednostki wyczynowe i regatowe, zarówno te napędzane motorem, jak i wiatrem. Jak mierzone są ich prędkości na wodzie? Jaką lornetkę zabrać ze sobą w rejs? Jaką lornetkę zabrać ze sobą w rejs? Przygotowując się do rejsu, wiele osób zastanawia się, czy i jaką wziąć ze sobą lornetkę. Nie ma wątpliwości, że lornetka na jachcie być powinna, ale wybór modelu o nieodpowiednich parametrach spowoduje, że na pokładzie stanie się on bezużyteczna. Jaki model najlepiej sprawdzi się na jachcie? Jak dbać o drewnianą łódź? Drewniana łódka - jak ją zabezpieczać? Jak dbać o drewnianą łódź? Drewniana łódka - jak ją zabezpieczać? Starsi żeglarze pamiętają, ile czasu spędzało się kiedyś na szlifowaniu i malowaniu drewnianych omeg, kadetów lub finnów. Po zakończeniu sezonu do wiosny trwały prace, których celem było zakonserwowanie drewnianych konstrukcji. Dziś drewniane jachty to rarytas, o który zadbać trzeba szczególnie. PARAOLIMPIADA. Czy stopień niepełnosprawności jest brany pod uwagę przy obliczaniu wyników? PARAOLIMPIADA. Czy stopień niepełnosprawności jest brany pod uwagę przy obliczaniu wyników? Janusz Korwin-Mikke tekstem "Paraolimpiada czy paranoja" na swoim blogu rozpętał dyskusję o idei igrzysk dla osób niepełnosprawnych. Korwin-Mikke zarzucił m.in., że paraolimpiada nie ma sensu, bo nie sposób obiektywnie ocenić osób dotkniętych różnym stopniem niepełnosprawności. O miejscu na podium decydują nie wyniki, ale "skomplikowane przeliczniki". Czy ma rację? W jaki sposób stopień niepełnosprawności jest brany pod uwagę w obliczaniu wyników w konkurencjach paraolimpijskich?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!