Jak zrobić maskę ptaka? VIDEO

Jak zrobić maskę ptaka? Sposobów jest wiele, polecamy jeden z nich.

Maska ptaka - jak zrobić?

Maska ptaka przyda się i na Halloween i na bal przebierańców. Na początek - zastanówmy się, jakiego ptaka będziemy naśladować. Do wyboru mamy setki gatunków i odmian; na początek pewną pomocą dla niezdecydowanych mogą być poradniki Andrzeja Kruszewicza, w tym, świetne, dwutomowe Ptaki Polski. Znajdziemy tam szczegółówe wizerunki ortolana, grubodzioba, rzepołucha, zaganiacza szczebiotliwego i innych ptaków spotykanych na terenie Polski. Po dokonaniu wyboru zabieramy się do produkcji maski. Wykonujemy pomiary wielkości głowy (wysokość, szerokość - na różnych wysokościach), po czym dodajemy do wszystkich 3 cm zapasu. Z gliny lepimy model głowy według uzyskanych wymiarów, po czym z gliny modelujemy: dziób, wypułke oczy, ewentualnie czub lub inne elementy charakterystyczne dla wybranego garunku.

Maska ptaka - co potrzebne?

Następnie przygotowujemy klej stolarski kostny, albo karuk, według przepisu na opakowaniu. Wystarczy nam litr kleju. Glinianą głowę oklejamy namoczonym w kleju papierem; 7 warstw powinno wystarczyć. Żeby nie stracić rachuby, nakładamy systemem: wartwa kolorowej bibułki - warstwa gazet. Kawałki papieru dobrze dociskamy, by powstała twarda powierzchnia.
Zostawiamy do zastygnięcia.
Rysujemy linie oddzielającą część twarzową od tylnej, a następnie przecinamy ostrym nożykiem. Obie połówki szlifujemy lekko i pokrywamy białą farbą akrylową. W górnej części od środka wklejamy pasek miękkiej skórki, który pełnić będzie funkcję zawiasu, zpajającego części. W częsci dolnej wycinamy otwór na szyję, brzegi obklejając skórką albo gąbką. W miejscu oczu wycinamy otwory i wklejamy w nie od środka wydłubane z okręgłych okularów słonecznych soczewki. W dziobie od dołu wiercimy otwory wentylacjne. Po lewej i prawej stronie maski doklejamy (z przodu i z tyłu, na tej samej wysokości) małe magnesy, które utrzymywać będą maskę na miejscu. Całą maskę starannie malujemy farbami akrylowymi, zgodnie z wzorem.
Tagi: fokus tv,

Redakcja 15/05/2013

Zobacz też

Tajemnica twierdzy szyfrów. Ekranizacja bestsellerowej powieści Bogusława Wołoszańskiego Tajemnica twierdzy szyfrów. Ekranizacja bestsellerowej powieści Bogusława Wołoszańskiego Koniec II wojny światowej. Niemcy są w posiadaniu tajnej maszyny deszyfrującej radzieckie depesze. Johann Jörg – oficer Abwehry (Paweł Małaszyński) przybywa do zamku Czocha, aby znaleźć błąd w działaniu urządzenia. W rzeczywistości Jörg jest agentem polskiego wywiadu, który chce przechwycić cenny aparat. Między wywiadami rosyjskimi a zachodnimi trwa dramatyczna walka z czasem. Serial „Tajemnica twierdzy szyfrów” to ekranizacja bestsellerowej powieści Bogusława Wołoszańskiego. Start jesiennej ramówki FOKUS TV. Hell on Wheels – Witaj w piekle, Sala operacyjna: Waga Ciężka i... Start jesiennej ramówki FOKUS TV. Hell on Wheels – Witaj w piekle, Sala operacyjna: Waga Ciężka i... 1 października FOKUS TV rozpocznie emisję jesiennych nowości, które dostarczą widzom wiedzy, emocji i rozrywki. Wśród premierowych pozycji znajdą się m.in. serial westernowy „Hell on Wheels – Witaj w piekle” oraz serial dokumentalny produkcji własnej „Sala operacyjna: Waga Ciężka”. Ramówkę wzbogacą również nowe reality shows, seriale i filmy dokumentalne. Hell on Wheels – Witaj w piekle: co w pierwszym sezonie? OPISY ODCINKÓW Hell on Wheels – Witaj w piekle: co w pierwszym sezonie? OPISY ODCINKÓW Serial przenosi widzów do Ameryki pierwszych lat po zakończeniu wojny secesyjnej. Pokazuje, w jaki sposób ten wielki kraj odbudowywał się po jednym z najbardziej krwawych wewnętrznych konfliktów w swojej historii. Co ważne, akcja trzyma w napięciu. Codziennością osady zwanej Hell on Wheels są pojedynki z bronią w ręku, krwawe morderstwa, akty zemsty i wszelkie przejawy chciwości. Hell on Wheels – Witaj w piekle: serial o nieznanym obliczu Dzikiego Zachodu. ZDJĘCIA Hell on Wheels – Witaj w piekle: serial o nieznanym obliczu Dzikiego Zachodu. ZDJĘCIA Hell on Wheels to brudne, zabłocone, ruchome miasteczko „przesuwające się” wraz z budową kolei. Pojedynki z bronią w ręku, krwawe morderstwa, zemsta i chciwość – to codzienność tego miejsca. Z drugiej strony są ludzie, dla których honor i uczciwość to najważniejsze wartości w życiu. Także miłość znajdzie w tym serialu swoje miejsce...

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!