Jak zrobić łabędzia origami?

Nie masz pomysłu na wyjątkowy, ale tani prezent dla bliskiej osoby? Przygotuj własnoręcznie zrobionego łąbędzia z origami

Nie masz pomysłu na wyjątkowy prezent dla bliskiej Ci osoby? Chcesz przygotować coś wyjątkowego? Łabędź origami to idealny pomysł na nietypowy i tani podarunek.

Co to jest origami?

Origami to sztuka składania papieru. Pochodzi z Chin, ale została rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. ostatecznie ustalono reguły origami: punktem wyjścia ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury.

Jak przygotować łabędzia z papieru krok po kroku?

  1. Trzeba zgiąć kartkę wzdłuż rogów kwadratu, tak aby wyszedł trójkąt, który potem trzeba wyprostować.
  2. Następnie należy zagiąć dolne rogi kwadratu, tak by dosięgnęły środka kartki.
  3. Powstał latawiec, który teraz należy odwrócić odgiętą strona do dołu.
  4. Teraz zagnij kartkę podwójnie po prawej i lewej stronie.
  5. Powstał teraz ostry koniec u dołu, który trzeba zagiąć do góry. To jest szyja i głowa ptaka. Jego koniec trzeba wygiąć delikatnie do dołu.
Tagi: fokus tv,

Redakcja 10/09/2011

Zobacz też

ADAM RYBAKOWICZ, poseł RUCHU PALIKOTA - KIM JEST poseł RUCHU PALIKOTA z Białegostoku. Zobacz SYLWETKĘ posła ADAM RYBAKOWICZ, poseł RUCHU PALIKOTA - KIM JEST poseł RUCHU PALIKOTA z Białegostoku. Zobacz SYLWETKĘ posła Adam Rybakowicz, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Ruchu Palikota, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 24 (OKW Białystok). Politolog, przedsiębiorca i debiutant w sejmowych ławach. W obecnej kadencji Sejmu RP zasiada w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jest również członkiem Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych. ANDRZEJ ROZENEK, poseł RUCHU PALIKOTA - KIM JEST poseł RUCHU PALIKOTA z Warszawy  . Zobacz SYLWETKĘ posła ANDRZEJ ROZENEK, poseł RUCHU PALIKOTA - KIM JEST poseł RUCHU PALIKOTA z Warszawy . Zobacz SYLWETKĘ posła Andrzej Rozenek, poseł Sejmu VII kadencji. Wybrany z list Ruchu Palikota, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 31 (OKW Katowice). Dziennikarz, były zastępca redaktora naczelnego tygodnika "NIE". Przepowiednie. Co wieściła Zofia Grochowska? Przepowiednie. Co wieściła Zofia Grochowska? W 2009 r. zmarła najbardziej znana polska wizjonerka – Zofia Grochowska. Zofia twierdziła, że Polska jest umiłowanym krajem Jezusa. Mówimy, co wieściła Zofia Grochowska. ZOFIA POPIOŁEK, posłanka RUCHU PALIKOTA - KIM JEST posłanka RUCHU PALIKOTA z Lublina . Zobacz SYLWETKĘ posła ZOFIA POPIOŁEK, posłanka RUCHU PALIKOTA - KIM JEST posłanka RUCHU PALIKOTA z Lublina . Zobacz SYLWETKĘ posła Zofia Popiołek, posłanka Sejmu VII kadencji. Wybrana z list Ruchu Palikota, w okręgu wyborczym do Sejmu nr 3 (OKW Lublin). Sąsiadka Janusza Palikota, emerytowana prawniczka, zasłynęła dzięki wiadomości, że na kampanię wyborczą wydała niecałe 3 tys. złotych, a w rodzinnym Lublinie nie powiesiła ani jednego plakatu wyborczego. Mimo to dostała się do Sejmu z bardzo dobrym wynikiem ponad 18 tysięcy głosów.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!