Jak zrobić kostium pirata? Strój karnawałowy łatwy do wykonania

Bale karnawałowe nie mogą się obejść bez przebierańców. I słusznie, bo zabawa kostiumowa jest ciekawsza od zwykłej – można choćby na chwilę stać się postacią z bajki lub z marzeń. Mimo że nietrudno znaleźć w sklepach gotowe kostiumy, wiele osób woli zrobić je samodzielnie. Jest i atrakcyjniej, i taniej, i nietandetnie. Mówimy, jak zrobić kostium pirata na karnawałowy bal przebierańców.
Zdjęcie z artykułu: Jak zrobić kostium pirata? Strój karnawałowy łatwy do wykonania
Jak zrobić kostium pirata? Strój karnawałowy łatwy do wykonaniaźródło:Thinkstockphotos.com

Kostium pirata na bal przebierańców – wersja minimalistyczna

Potrzebne są: czarne spodnie (mogą być leginsy), czarne skarpetki, czarna bluzka lub golf, czarny kapelusz typu Stetson lub Panama (góralski się nie nadaje, ale ten od Zorro już tak), kawałek podszewki (ok. 70 cm, ale ilość zależy od wzrostu dziecka) w dowolnym, ale sensownym, arystokratycznym, szlachetnym kolorze (czarny, czerwony, chabrowy, morski zielony), około 1,20 m grubego sznurka lub gruba sznurówka (w kolorze podszewki lub kontrastowym, ale eleganckim), czarne kółko z flaneli (średnica 3-4 cm), ok. 60 cm czarnej gumki i dekoracyjnej taśmy pasmanteryjnej (tak jak podszewka musi sprawiać wrażenie ekskluzywnej), pasek i szabla.

Jak zrobić prosty strój pirata?

Spodnie, skarpetki, golf, kapelusz, szablę wyjąć z szafy albo pożyczyć od kogokolwiek, resztę kupić albo wyjąć z zakamarków domowych. Taśmę pasmanteryjną naszyć na kapelusz, po obwodzie jego główki (jeśli jest jej więcej można też ozdobić rondo kapelusza, nawet 2-3 razy). Brzeg podszewki (po szerokości) założyć na 2-4 cm, uszyć tunel i wciągnąć do niego sznurek (sznurówkę) robiąc na końcach grube węzły, by nie wciągała się do środka. Z flanelowego kółka zrobić kółko o takiej średnicy, by zakryła oko dziecka (można też wyciąć z niej elipsę, czyli lekko spłaszczone kółko) doszyć gumkę o długości nieco mniejszej niż obwód głowy dziecka. Ubrać dziecko na bal i życzyć mu dobrej zabawy.

Kostium pirata – wersja luksusowa

Potrzebne są: to samo co wyżej, ale: najlepsza jest bluzka z wykładanym kołnierzem i żabotem oraz mankietami, leginsy trzeba zastąpić spodniami (np. z aksamitu lub weluru), pelerynę uszyć z weluru albo aksamitu ewentualnie tafty i ozdobić taśmą pasmanteryjną.

Jak zrobić koszulę pirata?

Z nieużywanej białej koszuli taty (albo starej bluzki mamy) – odcina się kołnierz i mankiety, doszywa tam i do rękawów falbankę np. z białego płótna albo starej firanki. Żabot można zrobić w ten sam sposób (kawałek materiału marszczy się przez środek, przeszywa dwoma szwami w odległości ok. 1 cm od siebie, w plisce między szwami robi dziurki i przypina do guzików koszuli).

Jak nie pomylić pirata z muszkieterem?

Gdyby do tego doszło, moglibyśmy nie opanować szlochu, dlatego kostium pirata musi mieć gdzieś naszyty emblemat: czaszką, a pod nią ułożone na krzyż kości. Piraci swoje „odznaczenia” nosili dyskretnie i pokazywali dopiero wówczas, gdy „się przedstawiali”, więc emblemacik powinien być dobrze ukryty.

Redakcja 26/01/2016

Zobacz też

Hiroshima: dzień po - wspomnienia ofiar i materiały z archiwów amerykańskiej armii związane ze zrzuceniem bomby atomowej Hiroshima: dzień po - wspomnienia ofiar i materiały z archiwów amerykańskiej armii związane ze zrzuceniem bomby atomowej Bombardowanie atomowe Hiroszimy w dniu 6 sierpnia 1945 roku na zawsze zmieniło świat. W pierwszej chwili po wybuchu bomba zabiła aż trzydzieści procent populacji miasta, czyli około 80 tysięcy mieszkańców. Film „Hiroshima: dzień po" przedstawia wspomnienia ofiar i materiały z archiwów dokumentujące tamte dni. Niedźwiedź władca gór - filmowa opowieść o niedźwiedziach żyjących w Karpatach Niedźwiedź władca gór - filmowa opowieść o niedźwiedziach żyjących w Karpatach Jeszcze niedawno, bo zaledwie 400 lat temu niedźwiedzie królowały w środkowej Europie. Jednak przed 300 laty sytuacja uległa radykalnej zmianie. Populacja tych zwierząt została silnie przetrzebiona. Dziś niedźwiedzie po raz kolejny są w niebezpieczeństwie. „Niedźwiedź władca gór" to filmowa opowieść o niedźwiedziach żyjących w Karpatach. Tajemnice powiązań inżynieryjnych - co ma wspólnego samochodowy pas bezpieczeństwa z jednym z trzech najwyższych drapaczy chmur na świecie Taipei 101? Prowadzący „Top Gear" Richard Hammond zna odpowiedź! Tajemnice powiązań inżynieryjnych - co ma wspólnego samochodowy pas bezpieczeństwa z jednym z trzech najwyższych drapaczy chmur na świecie Taipei 101? Prowadzący „Top Gear" Richard Hammond zna odpowiedź! Taipei 101 - tak nazywa się jeden z trzech najwyższych obecnie budynków na świecie. Żeby go zaprojektować, jego twórcy musieli wykazać się nie lada kreatywnością, sięgając po rozwiązania z najróżniejszych dziedzin nauki techniki oraz podpatrując pomysły matki natury... Ross Kemp w świecie gangów - Kenia i jeden z najgroźniejszych gangówe na świecie - Mungiki. Ścięcia, tortury, haracze to ich codzienność Ross Kemp w świecie gangów - Kenia i jeden z najgroźniejszych gangówe na świecie - Mungiki. Ścięcia, tortury, haracze to ich codzienność Warunkiem przystąpienia do Mungiki jest ukończenie 18 roku życia, odpowiednie rekomendacje oraz przejście morderczego półrocznego przeszkolenia w dżungli. Po takiej wprawce śmierć, tortury czy jakakolwiek forma przemocy na nikim nie zrobią już wrażenia.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!