Jak zrobić kostium pirata? Strój karnawałowy łatwy do wykonania

Bale karnawałowe nie mogą się obejść bez przebierańców. I słusznie, bo zabawa kostiumowa jest ciekawsza od zwykłej – można choćby na chwilę stać się postacią z bajki lub z marzeń. Mimo że nietrudno znaleźć w sklepach gotowe kostiumy, wiele osób woli zrobić je samodzielnie. Jest i atrakcyjniej, i taniej, i nietandetnie. Mówimy, jak zrobić kostium pirata na karnawałowy bal przebierańców.
Zdjęcie z artykułu: Jak zrobić kostium pirata? Strój karnawałowy łatwy do wykonania
Jak zrobić kostium pirata? Strój karnawałowy łatwy do wykonaniaźródło:Thinkstockphotos.com

Kostium pirata na bal przebierańców – wersja minimalistyczna

Potrzebne są: czarne spodnie (mogą być leginsy), czarne skarpetki, czarna bluzka lub golf, czarny kapelusz typu Stetson lub Panama (góralski się nie nadaje, ale ten od Zorro już tak), kawałek podszewki (ok. 70 cm, ale ilość zależy od wzrostu dziecka) w dowolnym, ale sensownym, arystokratycznym, szlachetnym kolorze (czarny, czerwony, chabrowy, morski zielony), około 1,20 m grubego sznurka lub gruba sznurówka (w kolorze podszewki lub kontrastowym, ale eleganckim), czarne kółko z flaneli (średnica 3-4 cm), ok. 60 cm czarnej gumki i dekoracyjnej taśmy pasmanteryjnej (tak jak podszewka musi sprawiać wrażenie ekskluzywnej), pasek i szabla.

Jak zrobić prosty strój pirata?

Spodnie, skarpetki, golf, kapelusz, szablę wyjąć z szafy albo pożyczyć od kogokolwiek, resztę kupić albo wyjąć z zakamarków domowych. Taśmę pasmanteryjną naszyć na kapelusz, po obwodzie jego główki (jeśli jest jej więcej można też ozdobić rondo kapelusza, nawet 2-3 razy). Brzeg podszewki (po szerokości) założyć na 2-4 cm, uszyć tunel i wciągnąć do niego sznurek (sznurówkę) robiąc na końcach grube węzły, by nie wciągała się do środka. Z flanelowego kółka zrobić kółko o takiej średnicy, by zakryła oko dziecka (można też wyciąć z niej elipsę, czyli lekko spłaszczone kółko) doszyć gumkę o długości nieco mniejszej niż obwód głowy dziecka. Ubrać dziecko na bal i życzyć mu dobrej zabawy.

Kostium pirata – wersja luksusowa

Potrzebne są: to samo co wyżej, ale: najlepsza jest bluzka z wykładanym kołnierzem i żabotem oraz mankietami, leginsy trzeba zastąpić spodniami (np. z aksamitu lub weluru), pelerynę uszyć z weluru albo aksamitu ewentualnie tafty i ozdobić taśmą pasmanteryjną.

Jak zrobić koszulę pirata?

Z nieużywanej białej koszuli taty (albo starej bluzki mamy) – odcina się kołnierz i mankiety, doszywa tam i do rękawów falbankę np. z białego płótna albo starej firanki. Żabot można zrobić w ten sam sposób (kawałek materiału marszczy się przez środek, przeszywa dwoma szwami w odległości ok. 1 cm od siebie, w plisce między szwami robi dziurki i przypina do guzików koszuli).

Jak nie pomylić pirata z muszkieterem?

Gdyby do tego doszło, moglibyśmy nie opanować szlochu, dlatego kostium pirata musi mieć gdzieś naszyty emblemat: czaszką, a pod nią ułożone na krzyż kości. Piraci swoje „odznaczenia” nosili dyskretnie i pokazywali dopiero wówczas, gdy „się przedstawiali”, więc emblemacik powinien być dobrze ukryty.

Redakcja 26/01/2016

Zobacz też

Gwiazdy w hotelach. Jakie mają żądania? INFOGRAFIKA Gwiazdy w hotelach. Jakie mają żądania? INFOGRAFIKA Zaskakujące pseudonimy, absurdalne zachcianki, skandaliczne ekscesy, zabawne prośby. O tym, jak gwiazdy zachowują się w hotelach, najlepiej wie ich obsługa. Co przywozi do hotelu John Travolta? Jak przedstawia się w recepcji Paris Hilton? Kogo portret musi wisieć w pokoju Britney Spears? Czas poznać sekrety gwiazd – dotąd skrywane za drzwiami hotelowego pokoju. Sensacje XX wieku. Podróż w przeszłosć z Bogusławem Wołoszańskim Sensacje XX wieku. Podróż w przeszłosć z Bogusławem Wołoszańskim Legendarny program telewizyjny ujawniający tajemnice i mało znane wydarzenia z XX wieku. Bogusław Wołoszański – pomysłodawca i prowadzący – zabiera nas w niezapomnianą podróż. O tym nie przeczytacie w podręcznikach do historii. Brazylia – czarne słońce. Dokument o utraconej żyle złota Brazylia – czarne słońce. Dokument o utraconej żyle złota 10 lat temu Brazylia była potentatem światowym w wydobyciu ropy z ogromnych podwodnych złóż. Dziś, z marzeń o byciu na szczycie w tym biznesie, pozostało tylko rozczarowanie. Skandale, łapówki i załamanie rynku doprowadziły największe przedsiębiorstwo wydobywcze na krawędź upadku. Asystent parkowania, system automatycznego parkowania – jak to działa? WIDEO: NA PEŁNYM BAKU Asystent parkowania, system automatycznego parkowania – jak to działa? WIDEO: NA PEŁNYM BAKU Asystent parkowania – rozwinięcie systemu czujników parkowania – to moduł, który z dużą dozą samodzielności ustawi samochód nawet w szczupłej przestrzeni, a później w razie potrzeby także wyprowadzi z niej auto na drogę. Jak działa asystent parkowania? I na ile automatycznie może działać?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!