Jak zrobić domowy odświeżacz powietrza?

Samodzielne zrobienie domowego odświeżacza powietrza jest bardzo proste i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Ponadto odświeżacz powietrza można przyrządzić ze składników, które znajdą się w każdym mieszkaniu.

Na przykład soda, ocet, cytryna, woda... Tak, tak. To wystarczy, aby stworzyć domowy odświeżacz powietrza, który w całkowicie naturalny sposób zlikwiduje nieprzyjemne zapachy w domu. Oto kilka sposobów wykorzystania tych składników:

1. Odświeżacz powietrza na bazie sody

  • 0,5 litra ciepłej wody
  • 2 łyżki sody
  • sok z jednej cytryny

Sodę rozpuszczamy w wodzie, następnie dodajemy sok z cytryny. Mieszankę wlewamy do naczynia i ustawiamy w pomieszczeniu, które chcemy odświeżyć. Miskę z takim odświeżaczem możemy w zimie postawić na parapecie nad kaloryferem. Wtedy mieszkanie szybko wypełni świeży, dodający energii, cytrynowy zapach. Odświeżacz możemy przelać również do pojemnika ze spryskiwaczem i użyć go wszędzie tam, gdzie chcemy szybko wyeliminować przykry zapach. Zamiast cytryny, sodę rozpuszczoną w wodzie można wymieszać z odrobiną ulubionej soli do kąpieli, olejkiem zapachowym lub niewielką ilością płynu do płukania tkanin.

2. Odświeżacz powietrza na bazie octu spirytusowego

Ocet doskonale sprawdzi się zwłaszcza w domach palaczy lub po prywatce, w której uczestniczyły osoby palące papierosy.

Ocet wlewamy po prostu do miseczki i stawiamy w pomieszczeniu, które chcemy odświeżyć. Możemy dodać go również do nawilżaczy powietrza przyczepionych do kaloryfera lub, podobnie jak we wcześniejszym przepisie, przelać do pojemnika ze spryskiwaczem.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 20/11/2012

Zobacz też

Jak bezpiecznie przewozić psa samochodem? Jak bezpiecznie przewozić psa samochodem? Psa najlepiej przewozić w specjalnej tylko do tego celu przeznaczonej klatce. Duże zwierzaki doskonale czują się w samochodach typu kombi. Można także przypiąć psa specjalnymi pasami. Mówimy, jak wozić psa samochodem OPONY ZIMOWE - co warto wiedzieć na temat opon zimowych i zmiany opon? OPONY ZIMOWE - co warto wiedzieć na temat opon zimowych i zmiany opon? Wymiana opon na zimowe jest niezwykle ważna nie tylko ze względu na przepisy, ale i twoje bezpieczeństwo. "Zima znowu zaskoczyła kierowców" - nie pozwól, by to hasło dotyczyło ciebie tegorocznej zimy! OLEJ SILNIKOWY: jaki na zimę, jaki na lato? Czy zimą należy stosować inny olej silnikowy niż latem? OLEJ SILNIKOWY: jaki na zimę, jaki na lato? Czy zimą należy stosować inny olej silnikowy niż latem? Olej silnikowy należy wymieniać regularnie albo po przejechaniu określonej ilości kilometrów, albo po określonym czasie. Wybierając olej silnikowy należy kierować się przede wszystkim zaleceniami producenta, następnie ewentualnym zużyciem silnika, specyficznym sposobem eksploatacji samochodu i oczywiście ceną. Nowoczesne oleje silnikowe są zazwyczaj całoroczne, czyli można je stosować zarówno zimą jak i latem. NOWE ZASADY BADAŃ TECHNICZNYCH pojazdów 2013 r. Drobne i istotne USTERKI. Nowy cennik badań NOWE ZASADY BADAŃ TECHNICZNYCH pojazdów 2013 r. Drobne i istotne USTERKI. Nowy cennik badań Obowiązkowe badania techniczne pojazdów funkcjonują według niezmienionych zasad od 2004 roku. Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów wniosła do Ministerstwa Transportu o zmiany w zapisie ustawy, w sprawie zakresu badań kontrolnych i nowej tabeli cennika. Co może się więc zmienić w 2013 roku? Rozporządzenie ministra transportu w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy badaniach technicznych.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!