Jak zrobić domowy odświeżacz powietrza?

Samodzielne zrobienie domowego odświeżacza powietrza jest bardzo proste i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Ponadto odświeżacz powietrza można przyrządzić ze składników, które znajdą się w każdym mieszkaniu.

Na przykład soda, ocet, cytryna, woda... Tak, tak. To wystarczy, aby stworzyć domowy odświeżacz powietrza, który w całkowicie naturalny sposób zlikwiduje nieprzyjemne zapachy w domu. Oto kilka sposobów wykorzystania tych składników:

1. Odświeżacz powietrza na bazie sody

  • 0,5 litra ciepłej wody
  • 2 łyżki sody
  • sok z jednej cytryny

Sodę rozpuszczamy w wodzie, następnie dodajemy sok z cytryny. Mieszankę wlewamy do naczynia i ustawiamy w pomieszczeniu, które chcemy odświeżyć. Miskę z takim odświeżaczem możemy w zimie postawić na parapecie nad kaloryferem. Wtedy mieszkanie szybko wypełni świeży, dodający energii, cytrynowy zapach. Odświeżacz możemy przelać również do pojemnika ze spryskiwaczem i użyć go wszędzie tam, gdzie chcemy szybko wyeliminować przykry zapach. Zamiast cytryny, sodę rozpuszczoną w wodzie można wymieszać z odrobiną ulubionej soli do kąpieli, olejkiem zapachowym lub niewielką ilością płynu do płukania tkanin.

2. Odświeżacz powietrza na bazie octu spirytusowego

Ocet doskonale sprawdzi się zwłaszcza w domach palaczy lub po prywatce, w której uczestniczyły osoby palące papierosy.

Ocet wlewamy po prostu do miseczki i stawiamy w pomieszczeniu, które chcemy odświeżyć. Możemy dodać go również do nawilżaczy powietrza przyczepionych do kaloryfera lub, podobnie jak we wcześniejszym przepisie, przelać do pojemnika ze spryskiwaczem.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!