Jak znaleźć punkt G

Pieszczenie punktu G, ednej z najbardziej erotycznych stref, pomaga wielu kobietom osiągnąć orgazm. Inne z kolei uważają, że taki punkt w ogóle nie istnieje. Dowiedz się, jak go szukać i sprawdzić jego wrażliwość.

Sama nazwa punkt G pochodzi od pierwszej litery nazwiska ginekologa Ernsta Gräfenberga, który w 1944 roku pierwszy opisał to miejsce jako szczególnie wrażliwe na bodźce seksualne. Bo w gruncie rzeczy punkt nie jest punktem, ale raczej strefą.

Jak znaleźć punkt G?

Powinnaś wyczuć go palcem w odległości mniej więcej od 2,5 do 5 cm od wejścia do pochwy, na jej przedniej ścianie. Jeżeli jesteś podniecona, poczujesz szorstką, chropowatą, w porównaniu do pozostałej, powierzchnię.

Stymulacja punktu G

Jeżeli odnalazłaś już punkt G, sprawdź, czy jego pieszczenie sprawia ci przyjemność. Spróbuj włożyć palec wskazujący do około drugiej kostki i wykonuj ruch, jakbyś chciała pokazać „chodź do mnie” w stronę przedniej ściany pochwy. Głaszcz to miejsce, eksperymentuj z siłą i natężeniem ruchu. Na początku możesz mieć wrażenie, jakbyś chciała skorzystać z toalety, prawdopodobnie dlatego, że pęcherz moczowy znajduje się tuż za ścianą pochwy.

Męski punkt G

W przypadku mężczyzn można mówić o istnieniu punktu G w postaci gruczołu prostaty, którego odpowiednia stymulacja może prowadzić do orgazmu. Nie jest to oczywiście punkt G sensu stricte. Nazwa ta jest używana w stosunku do mężczyzn jedynie jako  forma porównania dwóch stref, których pieszczenie może przynieść podobny efekt.

Punkt G i stosunek

Aby najlepiej stymulować podczas stosunku punkt G, wypróbuj z partnerem pozycję od tyłu, czyli popularną „na pieska”. Poprzez odpowiednie ułożenie miednicy można nakierować członek wprost na wrażliwy punkt.

Najważniejsze jednak, by nie szukać punktu G za wszelką cenę, co zamiast pomóc, jedynie odbierze nam przyjemność z seksu. Jest wiele sposobów na osiągnięcie seksualnej rozkoszy, a punkt G jest tylko jednym z nich.­

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!