Jak znaleźć dodatkową pracę? Jak dorobić do pensji?

Jeśli twoja pensja nie starcza na pokrycie wszystkich zaplanowanych wydatków, nie załamuj rąk! Jest wiele sposobów na dorabianie, również nie opuszczając swojego domu. Jak znaleźć dodatkową pracę? Jak zarobić pieniądze?

Żeby znaleźć dodatkową pracę trzeba przede wszystkim poszperać w internecie, na wielu serwisach z ogłoszeniami o pracę pojawiają się ogłoszenia osób prywatnych i małych przedsiębiorstw, które chętnie zatrudnią kogoś do pomocy, najczęściej o umowę o dzieło. Warto też zamieścić swoją ofertę, w której określa się gotowość do wykonywania pracy w danych dziedzinach i oczekiwane wynagrodzenie. 

Gdzie szukać dodatkowej pracy?

Najpopularniejsze prace dorywcze to sprzątanie, opieka nad dziećmi, straszymi, zwierzętami, roznoszenie ulotek i praca przy imprezach okolicznościowych. W każdym z tych przypadków najlepiej znaleźć sobie kilku stałych klientów, dzięki którym będziemy mieć zagwarantowany stały dopływ gotówki do portfela. Szukanie klientów można zacząć od pytania znajomych, czy nie znają kogoś, kto potrzebowałby danej usługi. Jeśli posiadamy umiejętności pedadogiczne i ponadprzeciętną znajomość jakiegoś języka lub szkolnego przedmiotu, bez wahania można szukać chętnych do nauki. Za godzinę udzielania  korepetycji można zażądać do 60 zł. Coraz więcej pojawia się też ofert pracy typu : tajemniczy klient - pieniądze dostajesz za ocenę obsługi w sklepach, restauracjach i punktach usługowych. 

Jak zarabiać w domu?

Jeśli czujesz się ekspertem w jakieś dziedzinie możesz spróbować prowadzić bloga. Jeśli blog przyciąga uwagę internautów i sprzedaje "powierzchnię reklamową" można na nim solidnie dorobić. Warto trafić w niszę, gdyż przebić się z blogiem w dziedzinie mody czy kuchni jest teraz bardzo ciężko. Inną pracą, jaką można wykonywać w domu, jest sprzedawanie zdjęć. Jest wiele stron skupujących najróżniejsze zdjęcia, które potem po opłacie wykorzystywane są do reklam i artykułów. Wraz z rozwojem mediów społecznościowych, wiele firm szuka osób, które za opłatą będą prowadzić profile na Facebooku i profesjonalnie zajmować się ich obsługą przez godzinę, dwie w ciągu dnia.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!