Jak zmienić plik PDF na DOC? Jakie są bezpłatne programy do konwersji plików PDF?

Żeby edytować w programie Word pliki zapisane w formacie PDF, należy zamienić je na format doc. Można to zrobić za pomocą specjalnych programów do zmiany formatu PDF na DOC.

Pliki udostępnione w internecie są przeważnie zapisywane w formacie PDF. Do odczytu plików PDF używa się programu Acrobat Reader, ale bezpłatna wersja nie pozwala na edycję pliku PDF. Jeśli chcemy wprowadzić zmiany w dokumencie PDF, najlepiej jest zapisać jako dokument programu Word, czyli zamienić go na format DOC.

Jeśli dokument jest krótki, można przekonwertować plik PDF na format DOC na stronie pdftoword.com. W zakładce "Try free online" klikamy przeglądaj i wybieramy plik, który chcemy przekonwertować i wskazujemy odpowiedni format - DOC lub RTF. W oknie poniżej wpisujemy nasz adres e-mail i zatwierdzamy przyciskiem "Convert to Word". Po kilku minutach powinniśmy otrzymać maila zwrotnego z plikiem zamienionym na format DOC.

Duże pliki można przekonwertować za pomocą programu Nitro PDF. Program jest płatny, lecz dostępna jest darmowa 14-dniowa wersja próbna.

Inne bezpłatne programy konwertujące pliki PDF na DOC to PDF to Word Converter oraz polski PDF na DOC. Tu również wystarczy wybrać PDF, wskazać format docelowy, podać adres e-mail i poczekać chwilę na plik. Można także zamienić plik PDF na DOC za pomocą programu Adobe Acrobat. Otwieramy wybrany dokument PDF i w zakładce "Plik" klikamy "Zapisz jako". W oknie, które się pojawi, z listy dostępnych formatów wybieramy format DOC i zatwierdzamy przyciskiem Zapisz. Dokument powinien otworzyć się bez problemu w programie Word lub Open Office.

UWAGA! Należy pamiętać, że konwersja pliku z formatu PDF na DOC może spowodować zmiany w układzie dokumentu, zwłaszcza gdy zawiera on skomplikowane elementy – tabele, wykresy, specjalne znaki, litery obcego alfabetu itp. Aby po konwersji zachować plik w stanie jak najbardziej zbliżonym do oryginału, najlepiej korzystać z dobrych jakościowo programów konwertujących (zazwyczaj płatnych).

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!