Jak zmienić IP?

Jak zmienić adres IP na inny? Jak sprawdzić adres IP?

Chcesz zmienić adres IP. Jak tego dokonać? Czy to w ogóle możliwe?

Operację rozpocznij od sprawdzenia, jaki masz aktualnie adres IP. Ten adres wyświetli ci np. strona http://whatismyip.org - adres IP wygląda mniej więcej tak: 83.29.26.110 (liczby mogą być inne, ale zawsze będą cztery oddzielone kropkami).

Jak zmienić adres IP

Najprostsza metoda, żeby zmienić adres IP, to odłączenie modemu (routera) od prądu. Wyłącz go na moment w taki sposób, by internet przestał działać. Po włączeniu adres IP może się zmienić.

Jeśli się nie zmienił, poszukaj na routerze przycisku reset. Na przedniej ściance będzie podpisany, na tylnej może być to tylko mała dziurka, w której znajduje się mały guzik - należy przycisnąć go długopisem, igłą, wyprostowanym spinaczem itd.

Jeżeli i to nie pomogło, spróbuj wyłączyć router i odłączyć kabel od internetu (UWAGA! Dotyczy wyłącznie sieci telewizji kablowych, nie neostrady tp!). Kabel od internetu podłącz do komputera, poczekaj, aż komputer otrzyma adres IP. Odłącz kabel od komputera, podłącz go do routera i uruchom router.

Jeżeli powyższa operacja nie pomogła, skorzystaj z programu XeroBank. Program Xerobank to zmodyfikowana wersja przeglądarki Mozilla Firefox. Łączy się za pomocą różnych serwerów, dlatego za każdym razem twój adres IP będzie inny.

UWAGA: Gdy zechcesz zmienić adres IP, każda z opisanych powyżej operacji spowoduje, że internet przestanie ci działać. Nie wykonuj ich, jeśli w tle oglądasz film, słuchasz muzyki lub coś ściągasz!

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!