Jak zmienić hasło na Facebooku?

Regularna zmiana hasła to wbrew pozorom bardzo dobry sposób na zabezpieczenie naszej prywatności, a o tą naprawdę warto dbać. Jednym z aspektów tej ochrony jest zabezpieczenie naszego profilu na Facebooku. W jaki sposób zmienić hasło na Facebooku - najpopularniejszym portalu społecznościowy?

Ochrona naszego profilu na Facebooku przed ingerencją obcych jest naprawdę istotna. Oprócz zastrzeżeń prywatności niektórych informacji, warto regularnie zmieniać hasło, po to by uchronić się przed zalogowaniem się na nasz profil np. dowcipnego znajomego, który w ramach żartu może opublikować na naszej ścianie najróżniejsze dziwne informacje.  

Dodatkowo warto pamiętać, aby nasze hasło na Facebooku nie powtarzało się, czyli nie było wykorzystywane na innych stronach np. poczcie. Dobre hasło to hasło skomplikowane, które składa się zarówno z liter, cyfr jak i znaków przystankowych, najlepiej pojawiających się naprzemiennie np. c1_8kgh7.

Jak zmienić hasło na Facebooku?

Logujemy się nasz profil na Facebooku i w prawym, górnym rogu klikamy na ikonę zębatego koła – pojawiają nam się menu naszego profilu następnie wybieramy „Ustawienia konta” i przy pozycji „Hasło” klikamy w niebieski napis „Edytuj” po prawej stronie. Pokaże nam się kilka pól, które musimy wypełnić wpisując stare i nowe hasło (dwa razy). Musi być ono co najmniej 6 znakowe – wpisując je warto pamiętać, że system rozpoznaje małe i wielkie litery, tak więc uwaga na CapsLock. Na koniec zapisujemy zmiany. Gotowe!

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Agnieszka Holland: co warto wiedzieć o polskiej reżyserce? Agnieszka Holland: co warto wiedzieć o polskiej reżyserce? Kim jest Agnieszka Holland? Dlaczego powinniśmy znać jej dokonania? Na FOKUS TV będziemy mogli obejrzeć jedno z jej dzieł - ale oprócz dokonań filmowych warto znac inne osiągnięcia Holland. Między innymi to, że jako pierwsza kobieta pełni funkcję przewodniczącej Eurropejskiej Akademii Filmowej. Na czym polega zabieg zmniejszenia żołądka? Na czym polega zabieg zmniejszenia żołądka? Otyłość uważana jest za jedno z zagrożeń cywilizacyjnych społeczeństw wysokorozwiniętych. Jednym ze sposobów leczenia jest zabieg zmniejszania żołądka, któremu poddaje się coraz więcej osób. Mówimy, na czym polega operacja zmniejszenia żołądka. Brandon – otyły szesnastolatek. Dlaczego otyłość jest tak groźna? WIDEO Brandon – otyły szesnastolatek. Dlaczego otyłość jest tak groźna? WIDEO W wieku 16 lat Brandon Bennett ważył ponad 200 kg, a jego ciało było tykającą bombą zegarową. Ze względu na chorobliwą otyłość, nastolatkowi z Houston dokuczało wiele poważnych dolegliwości zdrowotnych, które nie tylko ograniczały jego aktywność, ale przede wszystkim groziły strasznymi powikłaniami Brandon cierpi, między innymi, na ciężką postać bezdechu sennego, wysokie ciśnienie krwi, dotyczy go też poważne ryzyko cukrzycy. Jakie będą jego dalsze losy? Dawid Celt, chłopak Agnieszki Radwańskiej. Kim jest? Dawid Celt, chłopak Agnieszki Radwańskiej. Kim jest? Dawid Celt i Agnieszka Radwańska – tę parę oficjalnie łączą sprawy sportowe, ale nie każdemu sparingpartnerowi gwiazda tenisa posyłała na konferencji prasowej buziaka... Co warto wiedzieć o Dawidzie Celcie?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!