Jak zmienić hasło na Facebooku?

Regularna zmiana hasła to wbrew pozorom bardzo dobry sposób na zabezpieczenie naszej prywatności, a o tą naprawdę warto dbać. Jednym z aspektów tej ochrony jest zabezpieczenie naszego profilu na Facebooku. W jaki sposób zmienić hasło na Facebooku - najpopularniejszym portalu społecznościowy?

Ochrona naszego profilu na Facebooku przed ingerencją obcych jest naprawdę istotna. Oprócz zastrzeżeń prywatności niektórych informacji, warto regularnie zmieniać hasło, po to by uchronić się przed zalogowaniem się na nasz profil np. dowcipnego znajomego, który w ramach żartu może opublikować na naszej ścianie najróżniejsze dziwne informacje.  

Dodatkowo warto pamiętać, aby nasze hasło na Facebooku nie powtarzało się, czyli nie było wykorzystywane na innych stronach np. poczcie. Dobre hasło to hasło skomplikowane, które składa się zarówno z liter, cyfr jak i znaków przystankowych, najlepiej pojawiających się naprzemiennie np. c1_8kgh7.

Jak zmienić hasło na Facebooku?

Logujemy się nasz profil na Facebooku i w prawym, górnym rogu klikamy na ikonę zębatego koła – pojawiają nam się menu naszego profilu następnie wybieramy „Ustawienia konta” i przy pozycji „Hasło” klikamy w niebieski napis „Edytuj” po prawej stronie. Pokaże nam się kilka pól, które musimy wypełnić wpisując stare i nowe hasło (dwa razy). Musi być ono co najmniej 6 znakowe – wpisując je warto pamiętać, że system rozpoznaje małe i wielkie litery, tak więc uwaga na CapsLock. Na koniec zapisujemy zmiany. Gotowe!

Tagi: fokus tv,

Redakcja 19/02/2013

Zobacz też

Ross Kemp na tropie gangów. Zawita również do Polski! Kogo będzie tu szukał? Ross Kemp na tropie gangów. Zawita również do Polski! Kogo będzie tu szukał? Kolumbia, Wschodni Timor, Jamajka, Bułgaria, Kenia i... Polska znalazły się na liście miejsc, w których prowadzący program Ross Kemp poszukuje najgroźniejszych przestępców działających w ramach zorganizowanych struktur. Seria otrzymała prestiżową nagrodę BAFTA, najważniejsze wyróżnienie branżowe brytyjskiej telewizji. Dzień Hot-doga - co warto wiedzieć o święcie? [Historia] Dzień Hot-doga - co warto wiedzieć o święcie? [Historia] 4 lipca to oficjalny Dzień Hot-doga. Obchody święta zostały zapoczątkowane blisko 100 lat temu. Sprawdź, jaka historia kryje się za powstaniem tej smakowitej tradycji, która oprócz Święta Niepodległości, jednoczy Amerykanów 4 lipca. Nastolatka - kłusowniczka Kendall Jones - kim jest? Nastolatka - kłusowniczka Kendall Jones - kim jest? Kilka dni temu świat obiegły zdjęcia, które niejaka Kendall Jones opublikowana na swoim profilu na Facebooku. Na zdjęciach widzimy piękną, uśmiechniętą blondynkę pozującą z martwymi zwierzętami, które chwilę wcześniej upolowała. Mówimy, kim jest nastoletnia kłusowniczka Kendall Jones. Wyprawy na krańce świata - wszystkie odcinki serii za darmo w internecie Wyprawy na krańce świata - wszystkie odcinki serii za darmo w internecie Słynny artysta fotografik, ekolog i obrońca dzikiej przyrody Art Wolfe zaprasza na wyprawę w najodleglejsze, niezbadane dotąd przez człowieka zakątki świata. Uzbrojony w aparat fotograficzny odwiedzi m.in. Patagonię, Tanzanię i Madagaskar. Wszystkie odcinki niesamowitej serii poświęconej wyprawom Wolfe'a możecie już obejrzeć na naszej stronie internetowej, bez opłat.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!