Jak zmienić adres email na FACEBOOKu?

Zmiana adresu e-mail nierzadko wiąże się ze zmianą ustawień kont, które posiadamy w różnych sklepach internetowych czy na portalach społecznościowych. Jak dokonać tej zmiany w koncie założonym na Facebooku? Jak zmienić adres e-mail na facebooku?

Adresy e-mail często służą jako loginy do różnych portali internetowych, na których mamy konto. Tak samo jest w przypadku znanego portalu społecznościowego Facebook (Facebook.com). Do logowania do serwisu można wykorzystać dowolny adres e-mail powiązany z kontem. Jeśli więc postanowimy zmienić adres naszej poczty internetowej i chcemy posługiwać się nim przy logowaniu na portal Facebook.com, należy uaktualnić te dane również na tej stronie. Na szczęście nie jest to zbyt skomplikowane zadanie.

Jak wprowadzić swój nowy adres mailowy na Facebooku KROK PO KROKU?

Po zalogowaniu się do Facebooka należy odnaleźć w prawym górnym rogu rozwijane menu (obok zakładki "Strona główna). Po rozwinięciu tego menu należy wybrać opcję "Ustawienia konta". Po otwarciu tej zakładki ukaże się lista pól, które możemy edytować, jednym z nich jest pole "Adres e-mail". Przy nim (po prawej stronie ekranu) znajduje się opcja "Edytuj". Aby zmienić adres e-mail, należy kliknąć w to pole.

Następnie klikamy w zakładkę "Dodaj inny adres e-mail" i wprowadzamy w puste pole nasz nowy adres mailowy. Po wykonaniu tej czynności należy kliknąć w pole "Zapisz zmiany". Ze względów bezpieczeństwa pojawi się monit o podanie hasła. Następnie na nasz nowy adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z potwierdzeniem. Zalogowanie się do portalu Facebook.com za pomocą nowego adresu e-mail będzie możliwe dopiero po jego potwierdzeniu.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!