Jak zawiązać krawat? Instrukcja KROK PO KROKU

Studniówka co roku doprowadza maturzystów do bólu głowy. Przyszli absolwenci zastanawiają się co ubrać, z kim iść czy nawet jak zawiązać krawat. Jak wiązać krawat? Mamy odpowiedź na to ostatnie pytanie. Mówimy, jak zawiązać krawat, krok po kroku.

Historia krawata jest, wbrew opinii wielu osób, długa i skomplikowana. Największy rozgłos zyskał bowiem krawat w latach 50. XIX wieku, będąc nieodłączną częścią męskiej garderoby. Właśnie w tym okresie był on uważany za element sportowy, niezbędny w stroju każdego szanującego się, młodego Anglika. Jednak wówczas był on zwykłym prostokątem, który tworzony był z mało elastycznego materiału, przez co często zawiązany supeł się rozwiązywał.

Wiązanie krawata

W dzisiejszych czasach krawat kojarzy się z elegancją i udręką przy wiązaniu. Jednak postępując zgodnie z naszą instrukcją, ta czynność będzie łatwa i przyjemna, ponieważ postanowiliśmy wybrać najprostszy z możliwych sposobów. A tych jest zadziwiająco wiele, bo aż dwadzieścia. Można krawat wiązać bowiem na węzeł skrzyżowany, podwójny windsorski, hanover czy kent.

ZOBACZ: Jak powinien być ubrany mężczyzna w sytuacjach formalnych? >>

Jak zawiązać krawat? Instrukcja krok po kroku

Dla osób zaczynających swoją przygodę z krawatem (a więc uczestnicy studniówki również powinni uważać!) polecamy sposób na węzeł zwany kelvinem. Jak tego dokonać? Oto instrukcja krok po kroku:

  • Rozpoczynamy nakładając krawat na szyję szwem do góry w taki sposób, by po naszej lewej stronie znajdował się gruby koniec, a drugi oczywiście po prawej.
  • Przełóż lewą stronę na prawo i na odwrót, tak by się przecinały poniżej szyi (gruby koniec powinien być pod cienkim).
  • Teraz szeroki koniec przewijamy z prawej na lewą stronę (nad cienkim).
  • Następnie z powrotem zabieramy szeroki koniec w prawo (pod węzłem)...
  • ... i znowu w lewo, wyciągając go przez środek do góry.
  • Następnie wkładamy go w dziurę, którą stworzyliśmy przekładając szeroki koniec z prawej na lewo i na odwrót.
  • Delikatnie pociągamy oba końce i już mamy zawiązany krawat.

Teraz możecie spokojnie wybierać się na studniówkę i pomagać kolegom wiązać krawaty. Umiejętność szczególnie przydatna po godzinie 24!

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!