Jak zawiązać krawat? Instrukcja KROK PO KROKU

Studniówka co roku doprowadza maturzystów do bólu głowy. Przyszli absolwenci zastanawiają się co ubrać, z kim iść czy nawet jak zawiązać krawat. Jak wiązać krawat? Mamy odpowiedź na to ostatnie pytanie. Mówimy, jak zawiązać krawat, krok po kroku.

Historia krawata jest, wbrew opinii wielu osób, długa i skomplikowana. Największy rozgłos zyskał bowiem krawat w latach 50. XIX wieku, będąc nieodłączną częścią męskiej garderoby. Właśnie w tym okresie był on uważany za element sportowy, niezbędny w stroju każdego szanującego się, młodego Anglika. Jednak wówczas był on zwykłym prostokątem, który tworzony był z mało elastycznego materiału, przez co często zawiązany supeł się rozwiązywał.

Wiązanie krawata

W dzisiejszych czasach krawat kojarzy się z elegancją i udręką przy wiązaniu. Jednak postępując zgodnie z naszą instrukcją, ta czynność będzie łatwa i przyjemna, ponieważ postanowiliśmy wybrać najprostszy z możliwych sposobów. A tych jest zadziwiająco wiele, bo aż dwadzieścia. Można krawat wiązać bowiem na węzeł skrzyżowany, podwójny windsorski, hanover czy kent.

ZOBACZ: Jak powinien być ubrany mężczyzna w sytuacjach formalnych? >>

Jak zawiązać krawat? Instrukcja krok po kroku

Dla osób zaczynających swoją przygodę z krawatem (a więc uczestnicy studniówki również powinni uważać!) polecamy sposób na węzeł zwany kelvinem. Jak tego dokonać? Oto instrukcja krok po kroku:

  • Rozpoczynamy nakładając krawat na szyję szwem do góry w taki sposób, by po naszej lewej stronie znajdował się gruby koniec, a drugi oczywiście po prawej.
  • Przełóż lewą stronę na prawo i na odwrót, tak by się przecinały poniżej szyi (gruby koniec powinien być pod cienkim).
  • Teraz szeroki koniec przewijamy z prawej na lewą stronę (nad cienkim).
  • Następnie z powrotem zabieramy szeroki koniec w prawo (pod węzłem)...
  • ... i znowu w lewo, wyciągając go przez środek do góry.
  • Następnie wkładamy go w dziurę, którą stworzyliśmy przekładając szeroki koniec z prawej na lewo i na odwrót.
  • Delikatnie pociągamy oba końce i już mamy zawiązany krawat.

Teraz możecie spokojnie wybierać się na studniówkę i pomagać kolegom wiązać krawaty. Umiejętność szczególnie przydatna po godzinie 24!

Tagi: fokus tv,

Redakcja 04/01/2012

Zobacz też

KIEDY złożyć PIT i zapłacić podatek? KIEDY złożyć PIT i zapłacić podatek? Zeznanie podatkowe za 2011 rok należy dostarczyć do 30 kwietnia 2012 roku. Również w tym terminie należy wpłacić podatek - jeśli PIT po podliczeniu wszystkich dochodów i odprowadzonych składek wykaże niedopłatę. Za co dzieci i rodzice kochają ojca Mirosława Pilśniaka, dominikanina prowadzącego fundację Sto Pociech? Za co dzieci i rodzice kochają ojca Mirosława Pilśniaka, dominikanina prowadzącego fundację Sto Pociech? Ojciec Pilśniak przyznaje, że choć fundację STO POCIECH powołał klasztor dominikanów, to wyrosła z potrzeby osób świeckich. Siłę i pomysł na fundację stanowią rodziny, które same mają małe dzieci i szukają czegoś dla siebie. Na początku stworzyli przy klasztorze grupę samopomocową i rozkręcali ją... Kim są GRYCANKI: Marta GRYCAN i jej trzy córki - siostry GRYCAN? Kim są GRYCANKI: Marta GRYCAN i jej trzy córki - siostry GRYCAN? Grycanki przebojem wkroczyły ostatnio na salony. W programie Kuby Wojewódzkiego wyznały z rozbrajającą szczerością, że „mają parcie na szkło”. Mają też dystans do swojej puszystości. Pokazują, że nadwaga może być atutem. Kim są siostry Grycan i ich matka - Marta Grycan? Dlaczego Marta Grycan pojawia się ostatnio obok Magdy Gessler? Co wspólnego mają ze sobą obie panie? SEN O ZĘBACH SENNIK Czy wiesz co oznaczają sny o zębach? ZNACZENIE SNÓW SEN O ZĘBACH SENNIK Czy wiesz co oznaczają sny o zębach? ZNACZENIE SNÓW Co oznacza jak śnią mi się zęby? Co oznaczają nasze sny? Tą drogą dochodzą do nas informacje z podświadomości o dręczących nas uczuciach, albo nawet przeczucie, tego co może nadejść w bliskiej przyszłości. Mówimy, co oznaczają sny o kłopotach z zębami.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!