Jak zapobiec ZAMARZANIU DRZWI w aucie? Czym SMAROWAĆ ZAMKI, aby nie zamarzały zimą?

Zamarzające zamki drzwi w samochodzie to częsty problem, z jakim borykają się zimą kierowcy. Tylko systematyczna konserwacja i odpowiednie zabezpieczanie może uchronić od problemów związanych z otwarciem drzwi. Jak uchronić się przed zamarzającymi zamkami w aucie?

Zaledwie kilka minut konserwacji może uchronić przed problemami z zamarzniętym zamkiem i dostaniem się w mroźny poranek do auta. Zamki aut, do których wkłada się kluczyk w celu zwolnienia zaryglowanego mechanizmu, są szczególnie narażone na zamarzanie, dlatego wymagają regularnego smarowania. Jednorazowa konserwacja na cały sezon zimowy nie wystarczy, dlatego warto tę czynność powtórzyć parę razy.

Jak należy konserwować zamki samochodowe - nie tylko zimą?

Zapomnijmy o stosowaniu preparatu odrdzewiającego typu WD-40, ponieważ nie zabezpiecza on zamków. Do konserwacji przeznaczone są specjale smary natłuszczające elementy metalowe, łatwo dostępne w sklepach motoryzacyjnych lub na stoiskach poświęconych pojazdom mechanicznym w supermarketach. W garażowych warunkach można też zastosować wazelinę techniczną, smar do łańcuchów motocyklowych czy nawet płyn hamulcowy.

Specjalne smarowidła często występują pod postacią sprejów wtryskiwanych do zamków za pomocą cienkiej rurki lub specjalnej nasadki. Przy konserwacji zamków w samochodzie należy jednak pamiętać, że zamki w drzwiach to nie tylko wkładki w klamkach, ale również ustrojstwo mechaniczne wewnątrz drzwi. Smarować trzeba więc obydwa elementy.

Warto pamiętać także o zamku bagażnika oraz tym usytuowanym w korku wlewu paliwa (o ile samochód taki posiada), żeby nie rozczarować się w momencie próby zatankowania pojazdu. Właściciele starszych samochodów z uszkodzonymi wkładkami na wszelki wypadek powinni ze sobą nosić mały kieszonkowy "odmrażacz", który może okazać się bardzo pomocny.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

Czy warto czytać etykiety na produktach spożywczych? Czy warto czytać etykiety na produktach spożywczych? Czytanie etykiet na produktach spożywczych powinno być odruchem u każdego kupującego. O ile wiele osób sprawdza, zapisane na opakowaniach, daty ważności, o tyle prawie nikt nie interesuje się dodatkowymi informacjami o kupowanym produkcie. A to bardzo poważny błąd! O CZYM (NIE) ROZMAWIAĆ W PRACY. Jakich tematów unikać w pracy? O CZYM (NIE) ROZMAWIAĆ W PRACY. Jakich tematów unikać w pracy? Czy są tematy, których lepiej nie podejmować w pracy? Dowiedz się, o czym nie rozmawiać ze współpracownikami? Pamiętaj, nie wygłaszaj swoich opinii na tematy polityczne, religijne i zdrowotne. W pracy nie powinieneś krytykować współpracowników, chwalić się swoimi poczynaniami seksualnymi, czy debatować nad ustrojem państwa, szczególnie jeśli twoje przemyślenia są kontrowersyjne i mogłyby kogoś urazić. Oto kilka porad, jakich tematów należy unikać w rozmowie z innymi pracownikami. 10 dobrych praktyk POSŁUGIWANIA SIĘ INTERNETEM? 10 dobrych praktyk POSŁUGIWANIA SIĘ INTERNETEM? Internet to dziś bardzo wygodne i niezbędne narzędzie, którym posługują się aktywni ludzie. Jednak jego złe użytkowanie może sprawić nam wiele kłopotów - od finansowych związanych z naprawą komputera po np. personalne czy zawodowe, kiedy ktoś może przejąć kontrolę nad naszą pocztą elektroniczną. Przedstawiamy dobre praktyki posługiwania się internetem. Joanna Przetakiewicz  - kim jest? Joanna Przetakiewicz - kim jest? Piękna, ambitna i od pięciu lat, niezmiennie, w kręgu zainteresowania fotoreporterów. Między innymi za sprawą związku z jednym z najbogatszych Polaków, Janem Kulczykiem. Dowiedz się, kim jest Joanna Przetakiewicz, dla której biznesmen porzucił swoją żonę Grażynę Kulczyk.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!