Jak zaplanować dzień, żeby ze wszystkim zdążyć?

Plan dnia musi być, bo inaczej niewiele zrobisz i na dodatek wpadniesz w przygnębienie. Nawet odpoczywanie warto zaplanować - zrealizowanie planu pomoże ci poczuć, że odpocząłeś naprawdę. Pytanie tylko, jak to zrobić - jak planować dzień, by zdążyć ze wszystkimi obowiązkami i... z odpoczywaniem?

Plan jest konieczny

Zaplanować dzień trzeba. Człowiek kręci się w kółko jak patyk w przerębli, jeśli nie wie, co właściwie dzisiaj będzie robił. Plan musi być, nawet jeśli zamierzamy spędzić dzień na słodkim lenistwie. W innym wypadku wkradnie się znużenie, zniechęcenie, smutek, a na koniec dnia stwierdzisz, że niewiele zrobiłeś – nie wykonałeś tego, co miałeś wykonać; nie odpocząłeś, a przecież o tym marzyłeś...

Zaczynaj od zadań łatwych

Plany są ambitne, a realizacja? Okazuje się, że zabrakło cierpliwości, wytrwałości czy chęci. Trudne zadanie zablokowało nas w połowie dnia i nie zrobiliśmy nic. Radą jest rozpoczynanie wykonywania zadań od spraw łatwiejszych i przyjemnych. To będzie rozgrzewka przed zadaniami trudniejszymi! Jeśli masz do wyboru najpierw uporządkować ulubioną kartotekę płyt CD lub umyć okna – zacznij od płyt. Nabierzesz ochoty do pracy. Odwrotna kolejność wymaga silnej woli. Nabierasz powietrza, nurkujesz i wypływasz na powierzchnię po umyciu okien...

Spisz plan zadań

Korzystaj z organizerów, czyli programów do planowania czasu. Może to być wpis w komórce, w kalendarzu, w komputerze albo zwykła karteczka, na której spiszesz zadania dnia. Wzrokowo ogarnięty plan łatwiej się realizuje!

Cierpliwość się opłaca

A kiedy już spojrzysz na swój ambitny plan dnia i od razu poczujesz się zmęczony, pomyśl, że „cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie”. Miłego dnia!

Tagi: fokus tv,

Redakcja 16/11/2011

Zobacz też

PŁATNY FACEBOOK. Płatne wiadomości na Facebooku? Jak uniknąć opłat w portalu społecznościowym? PŁATNY FACEBOOK. Płatne wiadomości na Facebooku? Jak uniknąć opłat w portalu społecznościowym? Płatny facebook i płatne wiadomości na facebooku - to nie tak daleka przyszłość. Portal społecznościowy u niektórych uzytkowników wprowadził płatne wiadomości od nieznajomych - prawie 10 złotych. Wiemy jak uniknąć dodatkowych opłat na facebooku. Jak uniknąć opłaty na facebooku? Jak nie płacić za wysyłanie wiadomości na facebooku? Urlop okolicznościowy komu przysługuje i kiedy można wykorzystać? Urlop okolicznościowy komu przysługuje i kiedy można wykorzystać? Urlop okolicznościowy komu przysługuje i kiedy można wykorzystać? Urlop okolicznościowy należy Ci się kiedy... wydarzą się pewne przewidziane w ustawie okoliczności. Sprawdź kiedy i ile dni urlopu powinieneś dostać. Kiedy można wykorzystać urlop na ślub? Komu przysługuje urlop okolicznościowy? Urlop okolicznościowy: ile dni przysługuje pracownikowi? W jakiej sytuacji należy się urlop okolicznościowy? Urlop okolicznościowy: ile dni przysługuje pracownikowi? W jakiej sytuacji należy się urlop okolicznościowy? Urlopy okolicznościowe są to czasowe zwolnienia z pracy udzielane przez pracodawcę ze względu na szczególne okoliczności, które uniemożliwiają stawienie się pracownika do pracy i jej wykonywanie. Przeczytaj, ile dni urlopu okolicznościowego przysługuje pracownikowi! W jakich sytuacjach zyciowych należy ci się urlop okolicznościowy? Gdzie pojechać na długi weekend majowy z rodziną, a gdzie na majówkę we dwoje? Gdzie pojechać na długi weekend majowy z rodziną, a gdzie na majówkę we dwoje? Majówka przed nami – warto już dziś zaplanować, gdzie ją spędzimy i zaopatrzyć się w przewodniki. A wybór odpowiedniego miejsca uzależniony jest od tego, czy długi weekend majowy zamierzamy spędzić z rodziną, czy tylko z ukochaną osobą. Mówimy, gdzie spędzić majówkę 2015?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!