Jak założyć PROFIL NA PORTALU RANDKOWYM? Czego się wystrzegać?

Profil na portalu randkowym to twoje narzędzie marketingowe – masz się przez niego jak najlepiej zaprezentować światu. Nie oznacza to, że masz wkładać nieprawdziwe zdjęcia lub opisy. Prezentujemy porady jak stworzyć idealny profil, który będzie przyciągał osoby, na których Ci najbardziej zależy!

Jeżeli już czytasz ten tekst, to znaczy, że być może już masz profil na portalu randkowym albo  myślisz o jego założeniu. Poradzimy Ci, jak stworzyć idealny profil, który nie tylko wydobędzie Twoje atuty, ale będzie przynętą na osoby, na których Ci najbardziej zależy.

Po pierwsze: nie wstydź się

Nasza pierwsza porada może wydać się dziwna, ale w internetowym portalu randkowym musisz wyzbyć się wstydu. Wiele osób zakłada profil, ale boi się lub wstydzić odsłonić. Nie dają zdjęć w swoich profilach, a w opisie, zamiast pisać o sobie, wklejają cytaty z literatury lub piosenek.

Taki profil ma zerową wartość – nic nam nie mówi o danej osobie. Lub tylko tyle że jest nieśmiała i zamknięta w sobie. Nikt na dzień dobry nie zainteresują się osobą nieśmiałą lub zamkniętą. Nawet jeżeli jesteś taką osobą, to nie pokazuj tego na profilu, bo on ma być Twoim otwarciem na świat.

>>  Czy można znaleźć partnera w sieci? Jak sprawdzić, z kim umawiasz się na randkę?

A może wstydzisz się, bo ktoś z pracy lub rodziny zobaczy Twój profil na portalu? Zawsze mniej na to gotową odpowiedź: „A co Ty tam robiłeś/robiłaś?”. Oczywiście w formie żartu. Zrozum, że dziś internet jest podstawową formą komunikacji międzyludzkiej – najszybszą, najbardziej powszechną i zarazem najbardziej skuteczną.  Internet wykorzystujesz do pracy, do zabawy, do zdobywania informacji, dlaczego by nie do znalezienia ciekawej osoby? Może odnajdziesz dzięki niemu miłość życia albo przynajmniej kogoś z kim pójdziesz do łóżka!

Odrzuć więc wstyd, bo profil na portalu randkowym to żaden obciach. Jesteś po prostu nowoczesną osobą, która odnajduje się w współczesnym świecie.

Po drugie: czego chcesz?

Skoro już się nie wstydzisz i chcesz założyć profil na portalu randkowym – musisz sobie wpierw zadać pytanie – co chcesz osiągnąć w ten sposób? Czy chcesz kogoś znaleźć? Czy robisz to dla zabawy? Kogo szukasz? To jedno z najważniejszych pytań. Bo inaczej tworzy się profil, jeśli szukasz przyjaciela, inaczej jeśli miłość życia, a jeszcze inaczej, jeśli chcesz mieć dobry seks i szukasz jedynie łóżkowych przygód.

Określ swoje oczekiwania i zwizualizuj osoby, których szukasz. Wejdź w skórę innych i zastanów się, czego oni też szukają, co chcieliby zobaczyć na Twoim profilu. Jeśli jesteś romantyczną osobą i szukasz romantyków, wtedy nie wstydź się tego na swoim profilu – i wklejaj romantyczne cytaty, umieszczaj swoje zdjęcie jak wzdychasz na łące i wąchasz kwiaty.

Jeżeli lubisz seks i tego szukasz, to nie ma co owijać w bawełnę. Możesz o tym napisać, oczywiście bez popadania w wulgarność, ale i bez pruderii. Wklej zdjęcie lekko wyuzdane, np. z wyzywającą miną, odsłoniętym ramieniem etc.

Po trzecie: pierwsze wrażenie

Nie oszukujmy się – internet to medium szybkie, ale i bezlitosne. Liczy się już, liczy się teraz, natychmiast. Twój profil musi zaintrygować w ułamku sekundy, bo będzie jednym z wielu tysięcy na portalu! Tworząc profil musisz robić to samo, co przy pisaniu dobrego CV, które też konkuruje na biurku w dziale HR z setkami innych CV.

>>  Poznaj 10 powodów, dla których lepiej być MĘSKIM singlem!

Czym jest dobre pierwsze wrażenie? A na co sam zwracasz uwagę przeglądając profile innych? Co wpierw cię zatrzymuje? Tak, w większości wypadków jest to zdjęcie! Jesteśmy wzrokowcami, podobno bardziej mężczyźni niż kobiety, ale na portalach randkowych wszyscy patrzą na zdjęcia! Dobre zdjęcie to podstawa. Bez niego wszystko inne jest nieważne.

Pierwsze wrażenie to też krótki opis, który pokazuje, że jesteś osobą ciekawą i… bezkonkurencyjną. To ostatnie w znaczeniu tym, że takich jak Ty jest mało na tym portalu. Musisz tak się przedstawić, żeby uwydatnić swoją osobowość. Nie ma nic gorszego niż profil bezosobowy, nudny lub suchy jak źle napisane CV.

Dobry profil musi być bardzo osobisty, autentyczny. Powiesz, ale wiele osób nie lubi tego co ja, mojego sposobu bycia. I o to chodzi. Jeżeli profil będzie wyrażał Ciebie to zainteresuje tylko takie osoby, które będą chciały z Tobą nawiązać kontakt. Dobry profil ma odrzucać osoby, na których Ci nie zależy! Bo jak coś jest atrakcyjne dla wszystkich to znaczy… że jest do niczego!

Po czwarte: zdjęcie!

Zdjęcie profilowe, te które widzą wszystkie, to najważniejsza rzecz. To musi być zdjęcie, które pokazuje Ciebie w możliwie najlepszym świetle, uwydatnia Twoje zalety, a skrywa wady.

Jeżeli uważasz, że zdjęcie jest niepotrzebne, to znaczy, że nie rozumiesz działania portali randkowych. Możesz mieć swoje zdanie – że ludzi nie powinno się oceniać po wyglądzie. Racja! Ale w internecie nigdy nikt nie odkryje przymiotów Twego ducha, jak nie dasz trochę… ciała!

Pamiętaj jednak, że to jak my postrzegamy siebie, jest zupełnie różne od tego, jak widzą nas inni. Jeśli szukasz dobrego zdjęcia i nie wiesz, które wybrać, poradź się innych. Ale nigdy nie zazdrosnej koleżanki lub kpiącego kolegi. Spytaj kogoś, komu ufasz i kto Ci dobrze poradzi. Samemu bardzo często wybieramy złe zdjęcie!

Nie masz dobrego zdjęcia? Dopóki go nie masz, nie zakładaj profilu, bo to na nic. Może ktoś wśród Twoich znajomych robi dobre zdjęcia? Umów się z nim na sesję. Ubierz tak, jak się ubierasz zazwyczaj, ale oczywiście w najlepszym możliwym wydaniu.

Pamiętaj – zdjęcie profilowe nie może kłamać! Nie możesz wkleić cudzego portretu. Nie możesz przesadzić z photoshopem. Ale jeżeli masz zeza, zostaw pół twarzy w tajemniczym pół cieniu. To nie kłamstwo, tylko sztuka niedomówienia. Masz 120 kilo żywej wagi – nie szkodzi. Pokaż takie zdjęcie, które nie atakuje innych Twoimi kilogramami. Nie rób głupich min!

I najważniejsze – nie uśmiechaj się! Badania naukowców amerykańskich twierdzą (a my sprawdziliśmy to w praktyce), że zdjęcia z wyszczerzonymi zębami mają mniejszą siłę przyciągania na portalach randkowych. Ludzie uśmiechnięcie cieszą się mniejszym powodzeniem! Nie bądź za to smutasem.

Patrz ludziom w oczy! Najmocniej oddziaływają na nas zdjęcia,  na których wydaje nam się, że ludzie sfotografowani patrzą na nas. Wybierz takie zdjęcie, na których patrzysz w obiektyw. Takie zdjęcie przyciąga innych. Taka fotografia świadczy też o Tobie, że nie masz nic do ukrycia, bo patrzysz wprost.

Po piąte: opis

Teraz zajmij się opisem. Dobry opis jest jak dobry artykuł internetowy – krótki, zwięzły i na temat, do tego z mocnym tytułem i zajawką. Nie pisz nigdy na żywca. W zależności od portalu – niektóre dają Ci większe pole do popisu, niektóre mają listę pytań, na które się odpowiada – pisz wpierw na brudno pod ten narzucony z góry szkielet.

Jeżeli na jakieś pytanie nie potrafisz odpowiedzieć ciekawie, zabawnie, wciągająco – daruj je sobie. To nie test w szkole, gdzie trzeba na wszystko odpowiedzieć. Nawet dobrze jest zostawić „kilka dziur”, to jak z pozostawieniem w restauracji na talerzu niedojedzonych resztek. Masz przecież stworzyć profil, który intryguje, a nie po którym ludziom przeje się Twoja osoba. Dobry profil może mieć kilka niedomówień. Inteligentna osoba zainteresowana Tobą wpadnie wtedy na haczyk – zacznie cię właśnie o te niedomówienia wypytywać!

Odpowiadaj więc na pytania krótko, ale z polotem! Pisz w edytorze tekstów, który wyłapuje błędy, bo opisy z literówkami czy wręcz błędami ortograficznymi, choć są na porządku dziennym – to jednak najgorsze świadectwo, jakie można sobie wystawić!

Po szóste: nie kłam

W opisie nie wolno kłamać! Nigdy! Kłamstwo ma krótkie nogi, bo koniec końców, chcesz się potem spotkać z ludźmi w realu. Wyjedzie na jaw, że nie masz 1,8 metra wzrostu, albo że nie jesteś osobą szczupłą.

Pisz wiec prawdę w tego typu kwestiach. Jeżeli naprawdę się czegoś wstydzisz, to lepiej tego nie pisać, niż kłamać. Jeśli ktoś się Tobą zainteresuje i zaczniecie z sobą pisać, wtedy jest szansa powiedzieć o tych bardziej wstydliwych sprawach.

Po siódme: unikaj ogólników!

Unikaj ogólników! Profil ma wyrażać Ciebie, nie ma czasu pisać w nim zdań typu: „nie lubię chamstwa, obłudy i kłamstwa”. A ktoś je lubi? Nie ma też sensu pisać: „szukam fajnego faceta” „Interesują mnie fajne kobiety”. To oczywiste, że szukasz kogoś fajnego. Ale zwyrodnialec, który to przeczyta może pomyśleć – „jestem fajny, to o mnie!”.

Zamiast ogólników wal konkretem: „Szukam kogoś, kto lubi snowboard, z kim można pojeździć, a potem zaszyć się w górskiej chatce”. Po takim zdaniu już wiemy, że lubisz sport, ale masz też duszę romantyka. Jeśli byś zdanie dokończył „… zaszyć w górskiej chatce, gdzie na skórze niedźwiedź przed kominkiem moglibyśmy kochać się całą noc”, pokaże dodatkowo, że interesuje Cię też dobry seks.

O seksie pisz bez pruderii. Jeżeli w tym celu zakładasz profil, to nie ma co się krygować. Pisz o tym bez ogródek, ale też bez ordynarnego chamstwa.

Po ósme: sprawdź się

Jeżeli postępowałeś krok po kroku zgodnie z naszymi radami – masz szansę stworzyć dobry profil randkowy! Zanim go jednak wkleisz – sprawdź go. Przeczytaj jeszcze raz. Przejrzyj zdjęcia. Daj zaufanej osobie do wglądu, zapytaj, czy jej się podoba, czy ją by taki profil zaintrygował. Dopiero wówczas, gdy Twój profil zyska akceptację – możesz go pokazać światu!

Na końcu ważna rzecz – często profile mają swój nick – prawdziwe imię i nazwisko odsłaniasz dopiero, gdy z kimś nawiążesz bliższy kontakt (np. mailowy). Pamiętaj że nick, który często wymyślany jest ad hoc w momencie zakładania profilu – też jest Twoją wizytówką. Nie rób sobie nim niepotrzebnej krzywdy.

To może być słowo po japońsku lub hiszpańsku, jeżeli interesujesz się językami. To może być imię i nazwisko bohatera ulubionej książki, to może być anagram Twojego prawdziwego imienia. Daruj sobie nicki typu: „sweet Lola”, „jurny Stefan”, „madzia 1983”, „Waldi_45”. Są straszne! A ciekawy nick to kolejny haczyk. Dasz intrygujący nick, inteligenta osoba sobie wyklika, co się kryje pod tajemniczym słowem . To kolejny haczyk, na który ktoś się może złapać!

Mamy nadzieję, że nasze porady, jak założyć profil na portalu randkowym Wam pomogły. Powodzenia!

>>  Jak sobie poradzić z zauroczeniem?

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!