Jak założyć konto na Facebooku?

Jeżeli znajdujesz się wśród osób, których nie dopadł jeszcze Facebook i zastanawiasz się jak założyć konto albo, po prostu, tego nie wiesz, to nasz poradnik jest dla Ciebie. Mówimy, jak założyć konto na Facebooku.

Założenie konta na Facebooku jest proste. Tak naprawdę wystarczy zrobić kilka prostych kroków, aby być obecnym na tym popularnym serwisie społecznościowym i przy jego pomocy komunikować się ze znajomymi czy przyjaciółmi. Pierwszym krokiem jest, oczywiście, wejście na stronę Facebook.com (generalnie od razu zostaniemy przekierowani na polską wersję serwisu, gdyż rozpoznaje on naszą lokalizację).

Jak założyć konto na Facebooku - krok po kroku

Po otwarciu się strony zobaczymy formularz rejestracji - trzeba wpisać imię i nazwisko, adres e-mail, który będzie trzeba powtórzyć. Następnie wybieramy płeć i wpisujemy datę urodzenia. Potem wybieramy hasło - ważne, by hasło było łatwe do zapamiętania dla nas, ale trudne do złamania - dobrze użyć jest w nim cyfr i dużych liter. To o czym musimy też pamiętać, to fakt, że Facebook wymaga od nas podawania prawdziwych danych.

Po kliknięciu w przycisk "zarejestruj się", pojawi się nam pole weryfikacji, które służy temu, aby zatrzymać automaty spamujące. Po przejściu tego etapu ponownie wciskamy opcję "zarejestruj się" i przechodzimy do etapu uzupełniania profilu. Jest to kilka etapów mających ułatwić nam wyszukanie znajomych przez nasze konto e-mail czy uzupełnienie danych o szkoły i miejsca pracy. Każdy z tych etapów możemy pominąć. Podobnie jak dodawanie zdjęcia (nie każdy musi mieć gotowe lub mieć komputer z kamerą).

Po tych etapach zostaje jeszcze ostateczna weryfikacja. Na adres e-mail podany przy rejestracji przyjdzie e-mail z linkiem aktywacyjnym. Możemy w niego kliknąć bądź przekleić (ctrl+c, a następnie ctrl+v) w pasek adresu przeglądarki. Po przejściu tego etapu możemy zacząć szukać znajomych i korzystać z Facebooka. Warto od razu odpowiednio do naszych wymagań ustawić poziom prywatności naszego konta.

Przeczytaj: http://www.mowimyjak.pl/technologie-i-auto/komputery-internet/uwazaj-co-umieszczasz-na-facebooku,33_31580.html

Tagi: fokus tv,

Redakcja 22/10/2012

Zobacz też

Czego nie wniesiesz na Narodowy? Przewodnik dla kibiców Czego nie wniesiesz na Narodowy? Przewodnik dla kibiców Stadion Narodowy w Warszawie może pomieścić blisko 60 tys. osób, które wspólnie przeżywają wielkie emocje. Nie tylko o dobrą zabawę jednak chodzi. Priorytetem jest bezpieczeństwo, więc sporą część regulaminu stanowią zakazy wnoszenia rozmaitych przedmiotów. Sprawdź, czego nie wniesiesz na Narodowy. Kim jest ARTUR SOBIECH, zdobywca jedynego gola w sparingowym meczu z ŁOTWĄ? Kim jest ARTUR SOBIECH, zdobywca jedynego gola w sparingowym meczu z ŁOTWĄ? 22 maja 2012 roku, na niespełna miesiąc przed rozpoczęciem Euro 2012 reprezentacja Polski rozegrała mecz towarzyski z Łotwą. Choć wielu nie widziało sensu w tego typu występie, bo kadra Franciszka Smudy nie zagrała w najmocniejszym składzie, a więc nie było nawet szans poćwiczyć trenowanych schematów, to jest jeden piłkarz, który na pewno zszedł z boiska usatysfakcjonowany - Artur Sobiech. Gracz Hannoveru 96 strzelił jedyną bramkę w tym meczu, dając Polsce zwycięstwo. Kim jest napastnik Polski i gdzie gra na co dzień?  Czego NIE ROBIĆ na DZIAŁCE? Czyli jak odpoczywać, aby inni też mogli odpocząć... Czego NIE ROBIĆ na DZIAŁCE? Czyli jak odpoczywać, aby inni też mogli odpocząć... Na wiosnę i w lecie działki położone w środku miasta wygladają jak baśniowe ogrody. Wśród różnorodnych odcieni zieleni delikatnie bieleją korony drzew owocowych usiane tysiącami kwiatów. Zakwitają tulipany, wystrzelając z ziemi wszystkimi kolorami tęczy. Co zrobić gdy dostaniesz wypowiedzenie zmieniające? Czy zmiana warunków oznacza rozwiązanie umowy o pracę? Co zrobić gdy dostaniesz wypowiedzenie zmieniające? Czy zmiana warunków oznacza rozwiązanie umowy o pracę? Pracodawca ma prawo obniżyć ci pensję albo zaproponować pracę na pół etatu zamiast całego, ale musi wręczyć tzw. wypowiedzenie zmieniające. Dowiedz się, co możesz wtedy zrobić.

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!