Jak założyć KONTO NA FACEBOOKU? Poradnik KROK PO KROKU

Jeśli jeszcze nie masz konta na Facebooku, największym portalu społecznościowym na świecie, czas to zmienić! Do założenia profilu na Facebooku potrzebnych jest zaledwie kilka minut, założenie konta jest darmowe, a posiadanie konta w serwisie jest nie tylko modne, ale czasem okazuje się też bardzo praktyczne.

Zakładania konta na FACEBOOKU krok po kroku

1. Wejdź na stronę www.facebook.pl, tam znajdziesz krótką ankietę osobową, której wypełnienie to pierwszy krok do założenia konta. Przy rejestracji musisz podać imię, nazwisko, datę urodzenia, płeć, adres e-mail i przyszłe hasło. Musisz podać wszystkie te informacje. Imię i nazwisko będą twoimi identyfikatorami w serwisie. Data urodzenia jest konieczna ze względu na ochronę danych osób niepełnoletnich. Adres e-mail będzie służył jako login przy każdym logowaniu na Facebooka. Na ten adres dostawać też będziesz powiadomienia. Będzie służył do weryfikacji konta, kiedy będziesz chciał coś zmieniać na profilu.

2. Po chwili na twoje konto mailowe przyjdzie e-mail z potwierdzeniem założenia konta. Musisz kliknąć w link i podać kod potwierdzający.

3. Po chwili serwis zapyta czy chcesz pobrać listę kontaktów z twojego konta mailowego lub komunikatora internetowego. W ten sposób możesz dodać pierwszych znajomych na Facebooku.

4. Serwis poprosi też o dodanie zdjęcia profilowego. Powinno to być twoje zdjęcie, żeby znajomi mogli cię rozpoznać.

5. Na końcu dodaj szkołę lub studia. Facebook na podstawie szkoły lub uniwersytetu będzie podpowiadał, kogo możesz znać.

6. Twoje konto już istnieje, możesz teraz buszować po serwisie, szukać znajomych i pełnoprawnie korzystać z Facebooka.

7. Jeśli nadal nie wiesz, jak coś zrobić - skorzystaj z Przewodnika użytkownika, który na pewno rozwieje wszystkie twoje wątpliwości.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 05/10/2012

Zobacz też

ZAKUPY i SPRZEDAŻ na ALLEGRO. Czy musisz zapłacić podatek? ZAKUPY i SPRZEDAŻ na ALLEGRO. Czy musisz zapłacić podatek? Handlujesz na Allegro? Pamiętaj o podatkach! Transakcje między osobami prywatnymi też mogą być opodatkowane. Zarówno po stronie sprzedającego, jak i kupującego. Sprawdź, czy urząd skarbowy ma podstawy, żeby zażądać od ciebie zaległej daniny. Co to jest globalne ocieplenie? Co to jest globalne ocieplenie? Zwrot "globalne ocieplenie klimatu" wdarł się do naszego języka. przez wszystkie przypadki odmieniają go dziennikarze, publicyści i szarzy zwykli ludzie w tramwaju, ale niewielu tak naprawdę zdaje sobie co do końca on oznacza. Czy właściwie jest globalne ocieplenie? Piotr Bukowiecki, partner Doroty Gardias, ojciec jej dziecka, były mąż Karoliny Rosińskiej, kim jest? Piotr Bukowiecki, partner Doroty Gardias, ojciec jej dziecka, były mąż Karoliny Rosińskiej, kim jest? Piotr Bukowiecki to obecny partner Doroty Gardias. Aktualny partner pogodynki Doroty Gardias będzie miał z nią dziecko. Wcześniej Piotr Bukowiecki był mężem aktorki Karoliny Rosińskiej. Dorota Gardias i Piotr Bukowiecki poznali się podczas realizacji programu dla TVN-u.  Kim jest Antoni Pawlicki, który zastąpi Jakuba Wesołowskiego w serialu „Komisarz Alex”? Nowy komisarz nazywa się Michał Orlicz Kim jest Antoni Pawlicki, który zastąpi Jakuba Wesołowskiego w serialu „Komisarz Alex”? Nowy komisarz nazywa się Michał Orlicz Kim jest Antoni Pawlicki, który zastąpi Jakuba Wesołowskiego w serialu „Komisarz Alex”? Wielbiciele serialu „Komisarz Alex”, jego głównego bohatera Marka Bromskiego i grającego tę postać aktora Jakuba Wesołowskiego są niewątpliwie nieutuleni w żalu. Kto zastąpi Wesołowskiego w 3 serii KOMISARZA ALEKSA, gdy Bromski zginie?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!