Jak założyć KONTO NA FACEBOOKU? Poradnik KROK PO KROKU

Jeśli jeszcze nie masz konta na Facebooku, największym portalu społecznościowym na świecie, czas to zmienić! Do założenia profilu na Facebooku potrzebnych jest zaledwie kilka minut, założenie konta jest darmowe, a posiadanie konta w serwisie jest nie tylko modne, ale czasem okazuje się też bardzo praktyczne.

Zakładania konta na FACEBOOKU krok po kroku

1. Wejdź na stronę www.facebook.pl, tam znajdziesz krótką ankietę osobową, której wypełnienie to pierwszy krok do założenia konta. Przy rejestracji musisz podać imię, nazwisko, datę urodzenia, płeć, adres e-mail i przyszłe hasło. Musisz podać wszystkie te informacje. Imię i nazwisko będą twoimi identyfikatorami w serwisie. Data urodzenia jest konieczna ze względu na ochronę danych osób niepełnoletnich. Adres e-mail będzie służył jako login przy każdym logowaniu na Facebooka. Na ten adres dostawać też będziesz powiadomienia. Będzie służył do weryfikacji konta, kiedy będziesz chciał coś zmieniać na profilu.

2. Po chwili na twoje konto mailowe przyjdzie e-mail z potwierdzeniem założenia konta. Musisz kliknąć w link i podać kod potwierdzający.

3. Po chwili serwis zapyta czy chcesz pobrać listę kontaktów z twojego konta mailowego lub komunikatora internetowego. W ten sposób możesz dodać pierwszych znajomych na Facebooku.

4. Serwis poprosi też o dodanie zdjęcia profilowego. Powinno to być twoje zdjęcie, żeby znajomi mogli cię rozpoznać.

5. Na końcu dodaj szkołę lub studia. Facebook na podstawie szkoły lub uniwersytetu będzie podpowiadał, kogo możesz znać.

6. Twoje konto już istnieje, możesz teraz buszować po serwisie, szukać znajomych i pełnoprawnie korzystać z Facebooka.

7. Jeśli nadal nie wiesz, jak coś zrobić - skorzystaj z Przewodnika użytkownika, który na pewno rozwieje wszystkie twoje wątpliwości.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 05/10/2012

Zobacz też

Dlaczego MICHAEL PHELPS kończy karierę? Co osiągnął ten genialny pływak? Dlaczego MICHAEL PHELPS kończy karierę? Co osiągnął ten genialny pływak? Przed Igrzyskami Olimpijskimi wszyscy zastanawiali się, co pokaże Michael Phelps? Czy wzbogaci się o kolejne medale? Czy pobije rekord wszech czasów? Amerykanin wykonał swój plan w 99%, a potem zaskoczył wszystkich i ogłosił zakończenie kariery. Dlaczego? USAIN BOLT najszybszy człowiek świata. Kim jest Usain Bolt złoty medalista na Igrzyskach w Londynie? USAIN BOLT najszybszy człowiek świata. Kim jest Usain Bolt złoty medalista na Igrzyskach w Londynie? Jamajczyk Usain Bolt ponownie potwierdził swoją dominację. Mimo tego, że zapowiadano jego detronizację, to wygrał bieg na 100 m. w finale igrzysk w Londynie. Usain Bolt znów najszybszym człowiekiem na Ziemi. Pobił rekord! Jamajczyk Usain Bolt został po raz drugi z rzędu mistrzem olimpijskim na 100 m. Kim jest i co osiągnął Bolt? Emerytura olimpijska ile wynosi? Kto może dostać emeryturę olimpijską, comiesięczny dodatek do medalu? Emerytura olimpijska ile wynosi? Kto może dostać emeryturę olimpijską, comiesięczny dodatek do medalu? Świadczenie olimpijskie potocznie nazywane emeryturą olimpijską wypłacane jest przez resort sportu od roku 2000. Jakie są emerytury gwiazd? W roku 2012 wynosi 2483,77 zł miesięcznie i nie zmieniło się od kilku lat. Ile wynosi obecnie olimpijska emerytura? Styl dowolny w konkurencjach pływackich. Jaki to jest, skoro wszyscy pływacy konkurencji pływają kraulem? Styl dowolny w konkurencjach pływackich. Jaki to jest, skoro wszyscy pływacy konkurencji pływają kraulem? W pływaniu istnieje pięć stylów: motylkowy, grzbietowy, klasyczny (żabka), dowolny oraz zmienny, na który składają się poprzednie 4 style. O ile pierwsze trzy nie budzą naszych wątpliwości, o tyle styl dowolny jest zagadkowy. Czy to to samo, co kraul? Na czym polega styl dowolny?

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!