Jak zablokować zdjęcia profilowe na Facebooku?

Nie chcesz, aby niepożądane osoby przeglądały w sieci twoje zdjęcia? Poniżej podpowiadamy, jak zablokować zdjęcia profilowe na Facebooku. Dowiesz się, jak skonfigurować wyświetlanie zdjęć profilowych, aby w pełni kontrolować dostęp do nich.

Zmiana dostępu do zdjęć na Facebooku - instrukcja KROK PO KROKU

Pierwszym krokiem w celu zmiany ustawień wyświetlania zdjęć profilowych na Facebooku jest przejście na stronę swojego profilu. Następnie przechodzimy do zakładki zdjęcia, która znajduje się na pasku pod głównym zdjęciem profilowym.

Będąc w zakładce zdjęcia, wybieramy zakładkę albumy, a następnie album zdjęcia profilowe.

Po przejściu do albumu wyświetlą nam się wszystkie zdjęcia, jakie oznaczyliśmy jako profilowe. Aby zmienić użytkowników, którzy mają do nich dostęp, należy skorzystać z opcji edytuj z poziomu albumu - jeśli chcemy te same ustawienia zastosować do wszystkich zdjęć profilowych; lub wejść w każde zdjęcie z osobna, a następnie skorzystać z opcji edytuj - gdy chcemy je różnicować dla każdego zdjęcia. Po ukazaniu się opcji edycji możemy dowolnie ustalić, kto będzie miał dostęp do wybranego albumu czy zdjęcia. Domyślnie mamy do wyboru kilka opcji - m.in.:

  • publiczny - zdjęcie będzie widoczne dla wszystkich użytkowników Facebooka
  • znajomi - będą je widzieć użytkownicy, których masz wśród znajomych
  • tylko ja - nikt oprócz Ciebie nie będzie mógł zobaczyć tego zdjęcia
  • ustawienia niestandardowe

Ustawienia niestandardowe pozwalają na bardzo precyzyjny dobór użytkowników, którym dane zdjęcie ma się wyświetlać. Możemy wybrać konkretnych użytkowników lub wykluczyć pojedyncze osoby. Istnieje także możliwość udostępnienia zdjęć grupom użytkowników otagowanych jako rodzina, bliscy znajomi, dalsi znajomi czy też zdefiniowania własnej grupy, której zdjęcia chcemy udostępnić. Ciekawą opcją jest również możliwość udostępniania zdjęć użytkownikom z konkretnej lokalizacji.

Jak widać, możliwości zarządzania dostępem do swoich zdjęć na Facebooku jest dość dużo i na pewno możemy w pełni kontrolować to, kto ogląda nasze foty.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!