Jak wywabić plamy z tuszu długopisu?

Plamy z długopisu wywabia się dość trudno. Są jednak dwa sposoby, które skutecznie usuną nasze zabrudzenie. Wypróbuj sok z cytryny i alkohol.

Zwykłe pranie nie usunie naszych plam od długopisu. Atrament bardzo trudno się zmywa, więc w tym przypadku tarcie plamy wodą z mydłem kompletnie nie pomoże. Zanim jednak w jakikolwiek sposób zaczniemy pozbywać się naszej plamy z tuszu, sprawdźmy przypis prania danego materiału, by upewnić się, że wywabianiem nie zniszczymy naszej tkaniny.

>>> Jak usunąć plamy z tuszu? [KLIKNIJ!]

Idealny do usuwania plam z tuszu jest alkohol izopropylowy. Zabrudzone miejsce namaczamy alkoholem, następnie ścieramy plamę mokrą miękka szmatką.

Plamy z atramentu i tuszu na wyrobach skórzanych, ubraniach i na drewnie można wywabić sokiem z cytryny. Należy wtedy zamoczyć w soku gąbeczkę i pocierać aż plama zniknie.

Plamę od długopisu można posypać także kwaskiem cytrynowym, odczekać jakieś 15 minut i spłukać. Ostatecznością jest spryskanie plamy z tuszu dezodorantem lub lakierem do włosów.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 23/08/2013

Zobacz też

Kim był święty Mikołaj? Dlaczego dał nazwę mikołajkom? Kim był święty Mikołaj? Dlaczego dał nazwę mikołajkom? Święty Mikołaj kojarzony jest obecnie z dobrotliwym grubasem w czerwonym stroju, obładowanym prezentami przeznaczonymi dla grzecznych dzieci. Cóż.... to w dużym stopniu kolejna kreacja specjalistów od PR. Jak z Mikołajem było naprawdę - przeczytasz w "Złotej Legendzie” Jakuba de Voragine. Mikołajki. Skąd zwyczaj kupowania prezentów? Mikołajki. Skąd zwyczaj kupowania prezentów? 6 grudnia należy wręczyć bliskim drobne prezenty – dziś już nikt nie ma co do tego wątpliwości. Święto to niestety z roku na rok obrasta komercją i mało kto pamięta, skąd wziął się ten sympatyczny zwyczaj i kim właściwie był święty Mikołaj. Skąd więc wziął się zwyczaj kupowania prezentów? Jak obchodzi się mikołajki? Prezenty dla bliskich, zabawy w szkołach, loterie... Jak obchodzi się mikołajki? Prezenty dla bliskich, zabawy w szkołach, loterie... Czy wiesz, dlaczego właśnie 6 grudnia dajemy swoim bliskim słodycze i małe prezenty? Mówimy, skąd wzięła się mikołajkowa tradycja i jak obchodzi się to święto. Dowiedz się, czemu mały Brytyjczyk może znaleźć w bucie coś zgniłego! Niezniszczalni, odcinek 9 - Porwany przez fale. WIDEO Niezniszczalni, odcinek 9 - Porwany przez fale. WIDEO Serial dokumentalny Niezniszczalni pokazuje wypadki, które wyglądały tak przerażająco, że wydawałoby się, że nikt nie wyszedłby z nich żywy. A jednak cuda się zdarzają. Eksperci w Niezniszczalnych rekonstruują najbardziej niezwykłe zdarzenia sekunda po sekundzie, o ich kulisach opowiadają rodziny ofiar i naoczni świadkowie, a naukowcy tłumaczą, jak to możliwe, że ofiara wypadku przeżyła go - mimo pozornego braku szans.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!