Jak wypłacić pieniądze z OFE? Procedura. Kto może wypłacić środki z funduszu emerytalnego?

Pieniądze z funduszu emerytalnego mogą być wypłacone tylko spadkobiercom członka OFE. Tak więc jeśli chcielibyśmy pozbyć się feralnego funduszu emerytalnego, nie możemy tego zrobić. Jaka jest procedura wypłaty pieniędzy z OFE?

Niestety nie ma możliwości wypłacenia pieniędzy z OFE za życia. Fundusze wypłacane są tylko po śmierci dla spadkobierców. Ma to zapobiec wyciąganiu wszystkich pieniędzy naraz i wydawaniu ich, co grozi pozbyciem się pieniędzy na postawowe środki do życia w przyszłości.

Wybór OFE: wskazujemy osoby uposażone

Przy zakładaniu rachunku w OFE warto wyznaczyć osoby uposażone, które w razie śmierci będą upoważnione do odbioru pieniędzy. To bardzo ułatwi im uzyskanie środków.

Wypłata pieniędzy z OFE krok po kroku

Jeśli chcesz odebrać środki z OFE po zmarłym, musisz:

1. Ustalić, jakie to OFE.

2. Sprawdzić formalności w konkretnym OFE i to, jakie dokumenty będą potrzebne.

3. Złożyć komplet dokumentów i dowiedzieć się o wypłacie środków.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 09/05/2013

Zobacz też

Jak prawidłowo korzystać z publicznego basenu? Kiedy i jak się myć pod prysznicem i dlaczego trzeba to robić? Jak prawidłowo korzystać z publicznego basenu? Kiedy i jak się myć pod prysznicem i dlaczego trzeba to robić? Zasady korzystania z basenów publicznych nie dla wszystkich są jasne. Najwięcej kontrowersji budzi nagość w przebieralni. Nagie ciała pań w wieku średnim i starszych rzekomo ranią estetyczne uczucia młodszych i tych całkiem małych. Konieczność rozbierania się pod prysznicem też jest dyskusyjna... Mówimy, dlaczego na basenie publicznym należy korzystać z prysznica, a także ile razy i jak to robić Jak założyć KONTO NA FACEBOOKU? Poradnik KROK PO KROKU Jak założyć KONTO NA FACEBOOKU? Poradnik KROK PO KROKU Jeśli jeszcze nie masz konta na Facebooku, największym portalu społecznościowym na świecie, czas to zmienić! Do założenia profilu na Facebooku potrzebnych jest zaledwie kilka minut, założenie konta jest darmowe, a posiadanie konta w serwisie jest nie tylko modne, ale czasem okazuje się też bardzo praktyczne. Jak leczyć ŚWIERZB U KOTA W USZACH? Objawy i leczenie kociego świerzbu Jak leczyć ŚWIERZB U KOTA W USZACH? Objawy i leczenie kociego świerzbu Świerzb rozwija się w miejscach ciepłych i wilgotnych z ograniczonym dostępem powietrza. Najczęściej są to uszy, ale czasem atakuje inne części ciała zwierzęcia. Mówimy, jakie są objawy świerzbu u kota w uszach i jak leczyć tę chorobę. Kiedy WYMIENIAĆ OPONY NA ZIMOWE? Kiedy zakładać opony zimowe? Kiedy WYMIENIAĆ OPONY NA ZIMOWE? Kiedy zakładać opony zimowe? Późna jesień to w Polsce okres wymiany opon z letnich na zimowe. Warto obserwować temperatury, by zmienić opony w samą porę. Gapiostwo może sporo kosztować. Kiedy zakładać opony zimowe?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!