Jak wyłączyć oznaczanie lokalizacji na Facebooku?

Powinieneś być w pracy, ale wyskoczyłeś na lunch. Wracasz do biura, a szef o wszystkim wie. Okazuje się, że znajomi, z którymi jadłeś obiad, zaznaczyli na portalu społecznościowym Facebook, gdzie się znajdujesz. Pora wyłączyć oznaczenie lokalizacji. Bo każdy ma prawo do prywatności.

Pierwszy krok

Zaloguj się na Facebooku. Na głównej stronie, w górnym prawym rogu znajduje się znaczek "Konto". Kliknij.

Drugi krok

Wybierz "Ustawienia prywatności".

Trzeci krok

Z pięciu opcji wybierz drugą: "Jak działają załączniki". Po prawej znajdziesz możliwość edytowania ustawień prywatności. Kliknij.

Czwarty krok

Znowu masz do wyboru pięć opcji. Wybierz tę ostatnią: "Znajomi mogą meldować Cię w miejscach przy użyciu aplikacji Miejsca dla telefonów komórkowych". Kliknij

Piąty krok

Otworzy się okienko. Na górze, po prawej stronie, znajdziesz szary guziczek z napisem "włączone". Kliknij.

Szósty krok

Teraz masz do wyboru: "włączone" albo "wyłączone". Zdecyduj. Czy chcesz, żeby każdy mógł "otagować" cię w dowolnym miejscu, niezależnie od tego, czy sobie tego życzysz, czy nie, ani nawet od tego, czy rzeczywiście tam jesteś? Jeżeli nie, wybierz "wyłączone". Teraz możesz chodzić, gdzie chcesz, z kim chcesz, a cały Facebook wcale nie będzie o tym wiedział.

Redakcja 07/09/2011

Zobacz też

Niezniszczalni, odcinek 7. Samochód w powietrzu. Jak przeżyć lot... autem? WIDEO Niezniszczalni, odcinek 7. Samochód w powietrzu. Jak przeżyć lot... autem? WIDEO W sierpniu 2010 roku w Dayton w stanie Ohio samochód prowadzony przez nastoletniego Brennana Edena uderza w barierkę. W efekcie uderzenia Firebird wznosi się w powietrze i ląduje po drugiej stronie autostrady. Ten spektakularny wypadek samochodowy co prawda łamie auto na kawałki, ale kierowca wychodzi z niego żywy... Samoloty, które zmieniły świat, odc. 1 - DC-3. Jak DC-3 zmienił historię? Samoloty, które zmieniły świat, odc. 1 - DC-3. Jak DC-3 zmienił historię? DC-3 (Douglas Commercial 3) to amerykański samolot pasażerski i transportowy. Powstał w latach 30. XX wieku - jako odpowiedź na zapotrzebowanie linii lotniczych na maszynę, która obsłuży nocne loty transkontynentalne w USA. Dlatego samolot miał 2 wersje - nocną z 14 miejscami do leżenia i dzienną - z 21 miejscami. Tak naprawdę to DC-3 rozruszały lotniczy ruch pasażerski. Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 3. Schrony i ewakuacja Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 3. Schrony i ewakuacja Trzeci odcinek serialu „Prepersi – gotowi na wszystko” poświęcony jest tematyce dobrze znanej każdemu prepersowi - schronienia. Bohaterowie opowiedzą, gdzie w razie sytuacji kryzysowej należy szukać azylu, jak samemu przygotować i wyposażyć schron, w jaki sposób pozyskać niezbędne do przeżycia - wodę czy energię, jak poradzić sobie psychicznie w zamknięciu i odcięciu od świata zewnętrznego. Wielkie akcje II wojny: wojenne zmagania oczyma walczących Wielkie akcje II wojny: wojenne zmagania oczyma walczących Sześciodocinkowa seria pokazująca II wojnę światową z perspektywy walczących. Dzięki odwadze żołnierzy brytyjskiej lekkiej piechoty, Królewskiej Marynarki Wojennej, US Rangers czy elitarnej jednostki SAS zmieniał się bieg poszczególnych bitew.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!