Jak wyczyścić SREBRO folią aluminiową i roztworem soli?

Wiele osób z okazji zbliżających się świąt wyciąga z głębi szuflad rodowe srebra – sztućce, cukiernice, maselnice lub tace. Podpowiadamy, jak łatwo pozbyć się z nich ciemnego nalotu, którym są pokryte.

Najłatwiejszym sposobem czyszczenia srebra, a jednocześnie najmniej inwazyjnym, jest zanurzenie go w naczyniu wyłożonym folią aluminiową i wypełnionym nienasyconym roztworem soli. Naczynie, na przykład miska, musi być na tyle duże, aby można było swobodnie zanurzyć w nim srebrne wyroby.

Nie należy stosować naczyń metalowych, najlepsze są z plastiku lub szklane. Trzeba je wyłożyć podwójną warstwą folli aluminiowej i wlać do niego goracą wodę (najlepiej destylowaną, ale może być to zwykła woda z kranu). Do wody wsypujemy sól kuchenną w proporcji 5 łyżeczek soli na 1 litr wody. Do tak przygotowanego roztworu wkładamy srebra i pozostawiamy je w nim na kilka godzin.

Po wyjęciu z roztworu należy srebra dokładnie umyć ciepłą wodą z mydłem, wytrzeć i wypolerować miękką szmatką. Czasami, jeżeli srebra mają dużo ornamentów, w zagłębieniach pozostają jeszcze zanieczyszczenia. Najlepiej jeszcze je wówczas doczyścić preparatem do czyszczenia srebra. Jednak lepiej nie nadużywać chemii, gdyż działa ona bardziej inwazyjnie i może pozostawiać na srebrze mikrorysy.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 13/11/2012

Zobacz też

Jak znaleźć dodatkową pracę? Jak dorobić do pensji? Jak znaleźć dodatkową pracę? Jak dorobić do pensji? Jeśli twoja pensja nie starcza na pokrycie wszystkich zaplanowanych wydatków, nie załamuj rąk! Jest wiele sposobów na dorabianie, również nie opuszczając swojego domu. Jak znaleźć dodatkową pracę? Jak zarobić pieniądze? Jakie jest pierwsze polecenie Boga z raju? Jakie jest pierwsze polecenie Boga z raju? Ksiądz Marek Dziewiecki, zaznacza że płodność nie jest czymś złym, żeby z nią walczyć, a dla kochających się małżonków dzieci nie są ciężarem czy „wpadką”, lecz radością. Dzieci kosztują, ale też są naszą przyszłością. Biblia w wielu miejscach podkreśla, że dzieci są znakiem Bożego błogosławieństwa SEKS EKOLOGICZNY. Co to znaczy seks ekologiczny? Jak kochać się ekologicznie? SEKS EKOLOGICZNY. Co to znaczy seks ekologiczny? Jak kochać się ekologicznie? Czym jest ekologiczny seks? Ks. Marek Dziewiecki, psycholog, zachęca małżonków do ekologicznej miłości. W ekorodzinie nie ma miejsca tylko na jedno dziecko. Tabletki antykoncepcyjne idą do lamusa, gdyż blokują płodność kobiet, a także Ziemi, zatruwanej wydalanymi hormonami. A kochający mąż w czasie współżycia myśli też o żonie. Jak kochać się ekologicznie? Skutki in vitro. Jak działa na ludzi metoda in vitro? Skutki in vitro. Jak działa na ludzi metoda in vitro? Ksiądz Marek Dziewiecki uważa, że in vitro prowadzi do ciąży wysokiego ryzyka, bo 75-80% dzieci umiera. A ksiądz Lemański na swoim blogu szuka kompromisu w sprawie in vitro. Akcja Lemańskiego spotkała się ze zdecydowanym sprzeciwem abp Henryka Hosera. Jakie są skutki in vitro? Co kościół mówi o in vitro?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!