Jak wyczyścić EKRAN TELEWIZORA? Jak należy czyścić TELEWIZOR LCD lub MONITOR LCD?

Jak czyścić telewizor - poradnik krok po kroku. Wszędobylski kurz w naszych domach to problem, którego nie można pozbyć się raz na zawsze. Niektóre sprzętów, bardziej niż inne, przyciągają domowy pył. Jednym z nich jest ekran telewizora. Podpowiadamy, jak skutecznie wyczyścić z kurzu telewizor lub monitor komputera domowymi sposobami.

Idą święta, a to znak, że czas na domowe porządki. Kurzu z szafek, półek czy innych sprzętów bez problemu i na długo pozbędziemy się, przeciarając je ściereczką zwilżoną woda bądź jednym z preparatów, jakich wiele oferują sklepy z chemią gospodarczą. Bardziej skomplikowaną sprawą okazuje się jednak ekran telewizora czy monitor komputera, które jak na złość wciąż są zakurzone.

Dlaczego ekran telewizora przyciąga kurz?

Skąd więc bierze się problem? Kurz przyciągany jest przez pole magnetyczne wytwarzane przez ekran telewizora. Działa ono jak magnes - kiedy przyciągnie zabrudzenia tylko dzięki odpowiednim zabiegom można się ich pozbyć na dłużej.  

Jak skutecznie wyczyścić ekran telewizora?

Aby domowe okno na świat dłużej cieszyło się nienaganną czystością, wystarczy przetrzeć ekran telewizora papierowym ręcznikiem nasączonym odrobiną płynu do mycia naczyń. Polerujemy je następnie suchym kawałkiem papieru i gotowe!

Jeśli jednak ten domowy sposób nie przypadnie nam do gustu to do czyszczenia ekranu telewizora możemy użyć specjalnego płynu antystatycznego i dwóch szmatek z mikrofibry, która wyjątkowo dobrze zbiera wszystko to co osiada na ekranie i nie pozostawia włókien i nitek tak jak inne ściereczki. Delikatnie nasączoną szmatką przecieramy telewizor, po czym polerujemy. Ważne by podczas czyszczenia ekranu wykonywać ruchy w jednym kierunku – najlepiej od góry do dołu. Kiedy ten etap czyszczenia telewizora mamy już za sobą drugą szmatką wycieramy do sucha i polerujemy telewizor.

Tak wyczyszczony ekran telewizora ma dużo jaśniejszy obraz. Czynność tę powinno się powtarzać co najmniej raz w miesiącu.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 20/09/2011

Zobacz też

Troje uczonych wchodzi do baru 5: Troje uczonych wchodzi do baru 5: Co można powiedzieć o tajemniczym blasku, który występuje przed trzęsieniem ziemi? Czy to możliwe, aby dom był nawiedzony? Co tak naprawdę powoduje, żew Trójkącie Bermudzkim znikają łodzie? Czy światła z Marfy są dowodem życia pozaziemskiego? W tym odcinku dowiemy się, że nadnaturalne zjawiska mogą być wyłącznie... naturalne. Trójkąt Bermudzki - gdzie się znajduje? Trójkąt Bermudzki - gdzie się znajduje? Gdzie się znajduje Trójkąt Bermudzki? To pytanie zadają sobie nie tylko osoby zafascynowane zjawiskami paranormalnymi, lecz także naukowcy i podróżni. Trójkąt Bermudzki to bowiem miejsce, gdzie w tajemniczych okolicznościach znikają statki i samoloty. Gdzie się znajduje? I ile prawdy jest w tym, że zachodzą tam zjawiska paranormalne? A może tajemnice Trójkąta Bermudzkiego łatwo da się wytłumaczyć? Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 8 – Czego boją się kanadyjscy prepersi? Prepersi – gotowi na wszystko, odc. 8 – Czego boją się kanadyjscy prepersi? Ekipa serialu Prepersi - gotowi na wszystko w ostatnim odcinku tej serii kontynuuje odwiedziny u kanadyjskich prepersów. Czy Kanadyjczycy przygotowują się na takie same zagrożenia jak polscy prepersi czy niepokoją ich inne rzeczy? Czy na serio szykują się do odparcia ataku zombie? Największe na świecie: najwyższe góry, najdłuższe rzeki i największe pustynie Największe na świecie: najwyższe góry, najdłuższe rzeki i największe pustynie Krajobraz Ziemi urozmaicają liczne rzeki, góry, pustynie. Niektóre z tych atrakcji geograficznych widać z kosmosu - co świadczy o ich wielkości. Dowiedzmy się jaka rzeka jest najdłuższa, jakie góry najwyższe i jaka pustynia jest największa. Poznajmy świat w liczbach. Te dane wypada znać.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!