Jak wybielić zszarzałe białe ubrania? WYBIELANIE BIAŁYCH UBRAŃ. Jak przywrócić biel bluzce?

Często po kilku praniach nasze białe bluzeczki, bielizna, a także firanki i pościel tracą swoją biel. Co zrobić, by ją przywrócić bez używania mocnych środków chemicznych? Sposób jest prosty i przede wszystkim tani. Jak wybielić białe ubranie, jak wybielić stanik?

Najprostszym sposobem na przywrócenie bieli naszym rzeczom jest moczenie ich w zsiadłym mleku. Najlepiej, żeby poleżały zanurzone w nim przez 12 godzin. Po tym czasie płuczemy je i pierzemy w pralce w tradycyjny sposób.

Oczywiście w zsiadłym mleku możemy moczyć tylko rzeczy o małych gabarytach. Trudno w nim wybielić firanki czy pościel. Ale i na to jest sposób. Pierzemy je wsypując do tradycyjnego proszku saszetkę proszku do pieczenia. I znów biel jest biała.

Gdy na białych rzeczach mamy plamy, należy i zamoczyć w wodzie, a potem plamę przetrzeć szarym mydłem i pozostawić na kilkanaście minut, a potem ją sprać ręcznie albo w pralce. Plama powinna zniknąć.

Aby nasze rzeczy nie szarzały skuteczna jest też soda oczyszczona lub cytryna. Wystarczy dodać pół szklanki dowolnego z wymienionych środków do każdego prania.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!