Jak WŁĄCZYĆ Timeline na Facebooku? Jak ustawić nowy wygląd profilu na Facebook?

Najpopularniejszy portal społecznościowy - Facebook, od dłuższego czasu kusi swoich użytkowników nową funkcją. Timline to nowoczesny wygląd naszego profilu, pozwalający umieścić wszystkie posty na jednej osi czasu. Jak go włączyć? To proste! Czy da się wyłączyć Timeline?

Dwie proste drogi uzyskania nowego wygądu naszego profilu na Facebooku

Pierwsza opcja to znalezienie wśród znajomych osoby, która ma już na swoim profilu Oś Czasu.  Wtedy wystarczy tylko kliknąć w ikonkę „Ustaw Oś Czasu teraz” umieszczoną w prawym, górnym rogu.

Sposób drugi to wpisanie w pole „Szukaj” hasła: Timeline, a następnie wybranie z listy „Introducing New Profile Timeline”. Po wyświetleniu strony klikamy w „Lubię to” i oglądamy krótki film instruktażowy, po którym na naszym profilu pojawi się opcja włączenia funkcji Timeline.

Nowy wygląd naszego profilu jest nieunikniony, ponieważ funkcja Timeline w niedługim czasie ma stać się obowiązkowa, mimo iż termin zmiany był już kilkakrotnie przekładany. Dlatego warto już teraz zapoznać się bliżej z Osią Czasu.

http://www.mowimyjak.pl/technologie-i-auto/komputery-internet/co-to-jest-timeline-na-facebooku,33_39498.html

Marka Zuckerberga

Zalety Timeline

Nowa funcja na obecnie najpopularniejszym portalu społecznościowym budzi sporo kontrowersji. Na pewno wymaga od użytkownika większego zaangażowania w prowadzenie swojej strony, ale ma też swoje zalety. Dzięki Osi Czasu każdy użytkownik Facebooka będzie miał duży wpływ na wygląd swojego profilu. Timeline daje nam pełną władzę nad każdym dodanym postem (zmian wyglądu, ekspozycja na osi), możliwość dodawania zdjęć do zdarzeń przeszłych. Nowy profil sam pod koniec miesiąca grupuje niektóre informacje w jednym miejscu np. jakie strony polubimy oraz eksponuje posty najczęściej komentowane.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!