Jak włączyć blokadę połączeń anonimowych w telefonie komórkowym?

Blokada połączeń anonimowych w telefonie komórkowym to usługa, która pozwala na automatyczne odrzucanie połączeń z numerów zastrzeżonych. Jak włączyć blokadę numerów zastrzeżonych w PLAY, Orange, Plus i T-Mobile? Oto skuteczne sposoby.

Jeśli nie mamy ochoty przyjmować połączeń z numerów zastrzeżonych, zamiast naciskać ciągle czerwoną słuchawkę, możemy skorzystać z usługi blokowania połączeń anonimowych (ACR – Anonymus Call Rejection). Blokada numerów zastrzeżonych pozwoli na automatyczne odrzucanie połączeń anonimowych przez sieć naszego operatora. Dzwoniący usłyszy wtedy komunikat, że nasz numer nie obsługuje połączeń z numerów zastrzeżonych i jeśli chce się z nami połączyć, musi włączyć prezentację numeru.

Usługę blokowania połączeń z numerów zastrzeżonych oferują wszyscy operatorzy. Jest to zazwyczaj usługa bezpłatna, a na jej aktywację należy poczekać kilka godzin. Blokowanie numerów zastrzeżonych w sieciach PLAY, Orange, Plus i T-Mobile wygląda podobnie. Usługę można aktywować na kilka sposobów: dzwoniąc na infolinię operatora sieci, wysyłając SMS, aktywując usługę w serwisie internetowym, wpisując odpowiedni kod aktywujący lub zgłaszając się osobiście do salonu.

Aby zablokować połączenia z numerów zastrzeżonych w sieci PLAY, należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta lub aktywować usługę przez serwis Play24.pl. Można także włączyć tę usługę kodem *111*114*1#.

Blokowanie numerów zastrzeżonych w sieci Orange wygląda podobnie. Można zadzwonić na infolinię operatora, wysłać SMS o treści AKT BPA pod numer 8087 lub wcisnąć kod *110*71# aktywujący usługę i zatwierdzić przyciskiem zielonej słuchawki.

Aby zablokować połączenia z numerów zastrzeżonych w sieci Plus, należy wykonać jedną z następujących czynności: skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta (BOK) lub aktywować usługę przez serwis internetowy Plus Online. W T-Mobile numery zastrzeżone blokuje się dzwoniąc na infolinię.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 18/11/2011

Zobacz też

Alkohol na żaglach. Kontrola trzeźwości sterników na Mazurach - żeglarze lepsi niż kierowcy! Alkohol na żaglach. Kontrola trzeźwości sterników na Mazurach - żeglarze lepsi niż kierowcy! Zapytaliśmy mazurskich policjantów o wyniki licznych kontroli trzeźwości na wodzie w 2012 r. Odpowiadali nam mł. asp. Grażyna Magiera z Komendy Pow. Policji w Węgorzewie, mł. asp. Monika Uliszewska z Komendy Pow. Policji w Piszu i st. asp. Ireneusz Szmydkowski z Komendy Pow. Policji w Giżycku. Jak wśród żeglarzy wypadły kontrole trzeźwości? Żeglarski rok 2012 na Mazurach: Bezpieczny rejs, bezpieczeństwo pod żaglami Żeglarski rok 2012 na Mazurach: Bezpieczny rejs, bezpieczeństwo pod żaglami Poprosiliśmy policjantów o ocenę sezonu wodniackiego 2012 na Mazurach: swoją opinię prezentują mł. asp. Grażyna Magiera z Komendy Pow. Policji w Węgorzewie, mł. asp. Monika Uliszewska z Komendy Pow. Policji w Piszu i st. asp. Ireneusz Szmydkowski z Komendy Pow. Policji w Giżycku. Wyższa zdolność kredytowa Polaków. Od czego zależy WZROST ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ? Wyższa zdolność kredytowa Polaków. Od czego zależy WZROST ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ? Według ekspertów styczeń 2013 jest kolejnym miesiącem, w którym rośnie zdolność kredytowa Polaków. Co to oznacza dla osób spłacających kredyt i tych, które dopiero starają się o kredyt w banku? Jak zorganizować udaną parapetówkę? Jak zorganizować udaną parapetówkę? Kluczem do udanej domówki jest dobra organizacja. Przygotowując przyjęcie w domu, zwłaszcza parapetówkę, gospodarze chcą wywrzeć na gościach jak najlepsze wrażenie. Pierwsza impreza w domu musi być wyjątkowa i niezapomniana! Co zrobić, by parapetówka urzekła gości? Mówmy, jak zorganizować udaną i zaskakująca parapetówkę

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!