Jak włączyć blokadę połączeń anonimowych w telefonie komórkowym?

Blokada połączeń anonimowych w telefonie komórkowym to usługa, która pozwala na automatyczne odrzucanie połączeń z numerów zastrzeżonych. Jak włączyć blokadę numerów zastrzeżonych w PLAY, Orange, Plus i T-Mobile? Oto skuteczne sposoby.

Jeśli nie mamy ochoty przyjmować połączeń z numerów zastrzeżonych, zamiast naciskać ciągle czerwoną słuchawkę, możemy skorzystać z usługi blokowania połączeń anonimowych (ACR – Anonymus Call Rejection). Blokada numerów zastrzeżonych pozwoli na automatyczne odrzucanie połączeń anonimowych przez sieć naszego operatora. Dzwoniący usłyszy wtedy komunikat, że nasz numer nie obsługuje połączeń z numerów zastrzeżonych i jeśli chce się z nami połączyć, musi włączyć prezentację numeru.

Usługę blokowania połączeń z numerów zastrzeżonych oferują wszyscy operatorzy. Jest to zazwyczaj usługa bezpłatna, a na jej aktywację należy poczekać kilka godzin. Blokowanie numerów zastrzeżonych w sieciach PLAY, Orange, Plus i T-Mobile wygląda podobnie. Usługę można aktywować na kilka sposobów: dzwoniąc na infolinię operatora sieci, wysyłając SMS, aktywując usługę w serwisie internetowym, wpisując odpowiedni kod aktywujący lub zgłaszając się osobiście do salonu.

Aby zablokować połączenia z numerów zastrzeżonych w sieci PLAY, należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta lub aktywować usługę przez serwis Play24.pl. Można także włączyć tę usługę kodem *111*114*1#.

Blokowanie numerów zastrzeżonych w sieci Orange wygląda podobnie. Można zadzwonić na infolinię operatora, wysłać SMS o treści AKT BPA pod numer 8087 lub wcisnąć kod *110*71# aktywujący usługę i zatwierdzić przyciskiem zielonej słuchawki.

Aby zablokować połączenia z numerów zastrzeżonych w sieci Plus, należy wykonać jedną z następujących czynności: skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta (BOK) lub aktywować usługę przez serwis internetowy Plus Online. W T-Mobile numery zastrzeżone blokuje się dzwoniąc na infolinię.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!