Jak usunąć żółte PLAMY Z POTU NA UBRANIACH? Domowe metody na plamy

Żółte plamy z potu na ubraniach to problem wielu osób. Pozbycie się ich nie jest łatwe, ale na szczęście da się to zrobić. Sprawdź, jak usunąć plamy z potu z ubrania.

W walce z tymi plamami zwykłe pranie nie pomaga. By usunąć żółte plamy z potu z bluzki czy koszuli trzeba sięgnąć po sprytniejsze sposoby. W przypadku białych ubrań pomocne mogą być dostępne w sklepach wybielacze, można jednak sięgnąć też po domowe metody i mikstury, które zrobić można z produktów obecnych w niemal każdej kuchni czy łazience.

Jedną z nich jest mieszanka wody z mydłem i amoniaku. Poplamioną tkaninę pierze się najpierw w 3 litrach letniej wody z odrobiną mydła i 3 łyżeczkami amoniaku, a potem normalnie wkłada do pralki.

Kolejną pomocną miksturę przyrządza się z octu i soli. Wystarczy po pół szklanki obu tych składników umieścić w misce wody, wrzucić bluzkę, trochę ją pougniatać i zostawić na pół godziny a potem uprać w pralce.

Inny sposób to soda oczyszczona z wodą utlenioną i zwykłą wodą zmieszanych w równych ilościach i nałożonych bezpośrednio na plamę. Mieszankę trzeba jeszcze lekko wetrzeć w plamę szczoteczką i zostawić do wchłonięcia, a potem wybrać ubranie.

Kto nie ma pod ręką żadnego z tych specyfików może wspomóc się mniej skomplikowanymi produktami. Na przykład cytryną. Wystarczy nanieść sok z cytryny na plamę i wyłożyć bluzkę na słońcu, żeby wyschła. Po kilku godzinach trzeba sprać sok, pod którym nie powinno być już śladu po plamie.

Pomocna może okazać się też pasta do zębów. Wystarczy wetrzeć ją w materiał przy pomocy szczoteczki jednocześnie ścierając plamę, a potem wyprać ubranie w pralce.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!