Jak usunąć żółte PLAMY Z POTU NA UBRANIACH? Domowe metody na plamy

Żółte plamy z potu na ubraniach to problem wielu osób. Pozbycie się ich nie jest łatwe, ale na szczęście da się to zrobić. Sprawdź, jak usunąć plamy z potu z ubrania.

W walce z tymi plamami zwykłe pranie nie pomaga. By usunąć żółte plamy z potu z bluzki czy koszuli trzeba sięgnąć po sprytniejsze sposoby. W przypadku białych ubrań pomocne mogą być dostępne w sklepach wybielacze, można jednak sięgnąć też po domowe metody i mikstury, które zrobić można z produktów obecnych w niemal każdej kuchni czy łazience.

Jedną z nich jest mieszanka wody z mydłem i amoniaku. Poplamioną tkaninę pierze się najpierw w 3 litrach letniej wody z odrobiną mydła i 3 łyżeczkami amoniaku, a potem normalnie wkłada do pralki.

Kolejną pomocną miksturę przyrządza się z octu i soli. Wystarczy po pół szklanki obu tych składników umieścić w misce wody, wrzucić bluzkę, trochę ją pougniatać i zostawić na pół godziny a potem uprać w pralce.

Inny sposób to soda oczyszczona z wodą utlenioną i zwykłą wodą zmieszanych w równych ilościach i nałożonych bezpośrednio na plamę. Mieszankę trzeba jeszcze lekko wetrzeć w plamę szczoteczką i zostawić do wchłonięcia, a potem wybrać ubranie.

Kto nie ma pod ręką żadnego z tych specyfików może wspomóc się mniej skomplikowanymi produktami. Na przykład cytryną. Wystarczy nanieść sok z cytryny na plamę i wyłożyć bluzkę na słońcu, żeby wyschła. Po kilku godzinach trzeba sprać sok, pod którym nie powinno być już śladu po plamie.

Pomocna może okazać się też pasta do zębów. Wystarczy wetrzeć ją w materiał przy pomocy szczoteczki jednocześnie ścierając plamę, a potem wyprać ubranie w pralce.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 02/09/2012

Zobacz też

Historia tańca - taniec to nie tylko rozrywka. Jakie tańce były rytualne, jakie rozrywkowe, a jakie zakazane? Historia tańca - taniec to nie tylko rozrywka. Jakie tańce były rytualne, jakie rozrywkowe, a jakie zakazane? Tańczono już w epoce kamiennej, kilkanaście tysięcy lat temu. Tańczono też w starożytnych kulturach Chin, Indii, Egiptu. Pierwsze tańce były tańcami rytualnymi towarzyszącymi obrzędom religijnym. A potem wszystko się zmieniło. Poznaj historię tańca - od modlitwy do rozrywki (a nawet erotyki). Trochę historii o stylach tańca WSZYSTKO, co powinieneś wiedzieć o OPALANIU: 10 WAŻNYCH PYTAŃ na temat kąpieli słonecznych na plaży i opalania w solarium WSZYSTKO, co powinieneś wiedzieć o OPALANIU: 10 WAŻNYCH PYTAŃ na temat kąpieli słonecznych na plaży i opalania w solarium Na czym polega opalanie? To, co dla nas jest bardziej lub mniej estetycznym brązowieniem skóry pod wpływem słońca, z naukowego punktu widzenia jest reakcją organizmu chroniącego nas przed szkodliwym promieniowaniem. Jak promienie słoneczne działają na skórę? Czy opalanie w solarium różni się od opalania na słońcu? Czy w cieniu można się opalić? Czy ludzie o ciemnej karnacji opalają się na słońcu? Oto 10 pytań i odpowiedzi, dzięki którym będziesz wiedzieć, jak się bezpiecznie opalać. Jak mieć wydajniejszego penisa? Jak ulepszyć swój "sprzęt" i poprawić jego rozmiar? Jak mieć wydajniejszego penisa? Jak ulepszyć swój "sprzęt" i poprawić jego rozmiar? Niewielu jest mężczyzn zadowolonych z rozmiarów swego członka. Mogą oni jednak sporo zrobić w tym kierunku, aby poprawić stan swego posiadania. Medycyna i farmakologia dysponują dziś ogromnymi możliwościami w tej dziedzinie. Co zrobić, by męski  "sprzęt" był bardziej zadowalający? Jak używać karty kredytowej? Jak bezpiecznie korzystać z karty kredytowej? Jak używać karty kredytowej? Jak bezpiecznie korzystać z karty kredytowej? Karty kredytowe to bardzo wygodna pomoc w przypadku braku gotówki. Dodatkowo często osobom z nich korzystających przysługują różne rabaty i oferty promocyjne. Jednak swoboda, którą daje nam karta kredytowa wiąże się z ryzykiem nadmiernego zadłużenia. Jak więc korzystać z kart kredytowych?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!