Jak usunąć żółte plamy z białej bluzki? Domowe sposoby na żółte plamy pod pachami

Żółte plamy pod pachami na naszej bluzce mogą być bardzo wstydliwe. Sprawdź zatem, co zrobić, aby zapobiec wpadce. Mówimy, jak usunąć żółte plamy pod pachami na białej bluzce.

Żółte plamy pod pachami na białej bluzce to prawdziwa zmora. Mieszanka potu i kosmetyków potrafi pozbawić nas naszego ulubionego ciucha. Co gorsza, rzadko kiedy udaje nam się takich plamy pozbyć, a zwykłe pranie przecież nie wystarcza. Co więc trzeba zrobić, by pozbyć się żółtych plam i plam z potu z białych ubrań?

Żółte plamy na białej bluzce: domowe sposoby

Na początek możemy spróbować polać plamy octem, odczekać 15 minut, posypać je proszkiem do prania i energicznie szorować. Plamy powinny zejść.

Jeśli tylko trochę się rozjaśniły, warto też naszą koszulkę wystawić na słońce. Pod wpływem promieni słonecznych plamy będą jeszcze mniej widoczne.

Na usuwanie plam z potu bardzo dobrze działa sól albo roztwór spirytusowy w stosunku 1:1 (np. 50 ml spirytusu i 50 ml wody). Dobry jest również słaby roztwór soli szczawikowej i amoniak.

Warto powalczyć z naszą plamą, używając wody z cytryną. Gotujemy mały garnek wody z pokrojoną cytryną. Po zagotowaniu odczekujemy chwilę i wrzucamy bluzkę do moczenia, aż woda wystygnie. Metoda ta sprawdzi się jednak tylko w przypadku bluzek bawełnianych.

Doskonale na żółte plamy i ogólnie na wybielenie/rozjaśnienie białych bluzek działa soda oczyszczona. Moczymy naszą bluzkę i hojnie posypujemy ją sodą. Następnie wsypujemy sodę do gorącej wody i moczymy bluzkę przez noc.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 02/05/2013

Zobacz też

Jak sprawdzić STAN KONTA w Plusie, Play, Orange, T-mobile, Heyah? Jak kontrolować stan konta w TELEFONIE? Jak sprawdzić STAN KONTA w Plusie, Play, Orange, T-mobile, Heyah? Jak kontrolować stan konta w TELEFONIE? Jak sprawdzić stan konta w Plusie, Play, Orange, T-mobile, Heyah? Stan konta w sieci Plus, Orange, Play, T-Mobile i Heyah możesz sprawdzić za pomocą kodów. To najłatwiejszy i najszybszy sposób sprawdzania, jakie środki mamy na koncie. Kody do sprawdzania stanu konta w najważniejszych sieciach znajdziesz poniżej. Jeśli chcesz sprawdzić stan środków na rozmowy lub transfer danych. Jak włączyć blokadę połączeń anonimowych w telefonie komórkowym? Jak włączyć blokadę połączeń anonimowych w telefonie komórkowym? Blokada połączeń anonimowych w telefonie komórkowym to usługa, która pozwala na automatyczne odrzucanie połączeń z numerów zastrzeżonych. Jak włączyć blokadę numerów zastrzeżonych w PLAY, Orange, Plus i T-Mobile? Oto skuteczne sposoby. Jak używać CAPS LOCKA w iPhonie? Jak używać CAPS LOCKA w iPhonie? Posiadacze iPhonów często chcąc napisać słowo dużymi literami, przyciskają klawisz SHIFT, a drugą ręką wybierają litery. Można jednak pisać szybciej i wygodniej, używając CAPS LOCKa. Mówimy, jak to zrobić. Jak włączyć i wyłączyć funkcję CAPS LOCK (wielkie litery) w iPhonie? Jak odczytywać kody 2D za pomocą telefonu? Jak odczytywać kody 2D za pomocą telefonu? Kody 2D, zwane też kodami QR (z ang. Quick Response – szybka odpowiedź) to forma przekazywania multimedialnych informacji. Mają postać kwadratów z czarno-białymi kropkami. Znajdziemy je na plakatach, reklamach w prasie lub metrze oraz opakowaniach niektórych produktów. Do czego służą i jak odczytywać kody 2D?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!