Jak usunąć żółte plamy z białej bluzki? Domowe sposoby na żółte plamy pod pachami

Żółte plamy pod pachami na naszej bluzce mogą być bardzo wstydliwe. Sprawdź zatem, co zrobić, aby zapobiec wpadce. Mówimy, jak usunąć żółte plamy pod pachami na białej bluzce.

Żółte plamy pod pachami na białej bluzce to prawdziwa zmora. Mieszanka potu i kosmetyków potrafi pozbawić nas naszego ulubionego ciucha. Co gorsza, rzadko kiedy udaje nam się takich plamy pozbyć, a zwykłe pranie przecież nie wystarcza. Co więc trzeba zrobić, by pozbyć się żółtych plam i plam z potu z białych ubrań?

Żółte plamy na białej bluzce: domowe sposoby

Na początek możemy spróbować polać plamy octem, odczekać 15 minut, posypać je proszkiem do prania i energicznie szorować. Plamy powinny zejść.

Jeśli tylko trochę się rozjaśniły, warto też naszą koszulkę wystawić na słońce. Pod wpływem promieni słonecznych plamy będą jeszcze mniej widoczne.

Na usuwanie plam z potu bardzo dobrze działa sól albo roztwór spirytusowy w stosunku 1:1 (np. 50 ml spirytusu i 50 ml wody). Dobry jest również słaby roztwór soli szczawikowej i amoniak.

Warto powalczyć z naszą plamą, używając wody z cytryną. Gotujemy mały garnek wody z pokrojoną cytryną. Po zagotowaniu odczekujemy chwilę i wrzucamy bluzkę do moczenia, aż woda wystygnie. Metoda ta sprawdzi się jednak tylko w przypadku bluzek bawełnianych.

Doskonale na żółte plamy i ogólnie na wybielenie/rozjaśnienie białych bluzek działa soda oczyszczona. Moczymy naszą bluzkę i hojnie posypujemy ją sodą. Następnie wsypujemy sodę do gorącej wody i moczymy bluzkę przez noc.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!