Jak USUNĄĆ ZAPACH MOCZU?

Czasem małe dzieci, innym razem nasze zwierzęta siusiają gdzie popadnie. Cierpią na tym nasze nosy i domowe sprzęty. Poznaj sposoby na usunięcie nieprzyjemnego zapachu moczu.

Sposoby na pozbycie się brzydkiego zapachu z użyciem octu i sody

  1. Wytrzyj miejsce mieszaniną sody oczyszczonej i wody, przetrzyj ścierką namoczoną w occie i wytrzyj papierowym ręcznikiem. Spłucz wodą i osusz materiał (na słońcu, w łazience, suszarką).
  2. Posyp sodą oczyszczoną i odkurz powierzchnię.
  3. Kilka razy przetrzyj miejsce sodą, potem octem. Zapach octu zazwyczaj utrzymuje się przez kilka dni.

Ze sklepu zoologicznego

W sklepach zoologicznych dostępne są preparaty przeznaczone do usuwania zapachu kocich sików, ale sprawdzają się także w przypadku ludzkiego moczu. Poszukaj środka Urine Off w postaci wilgotnych chusteczek i sprayów, pudru Zorb-it-up, neutralizatora zapachów Vitopar fresh lub Febreze (w drogerii).

Sposoby alternatywne

  • pranie chemiczne - kosztowne, ale usunie plamy i brzydki zapach,

  • saszetki zapachowe - niedrogie, dostępne w drogeriach; radzą sobie tylko z lekkim zapchem uryny,

  • woda utleniona - sprawdza się tylko w przypadku bardzo trwałych tkanin (polej wodą utlenioną, potem środkiem czyszczącym i odkurz),

  • wybielacz - poradzi sobie z plamą i zapachem; pamiętaj, aby dobrać wybielacz do koloru i rodzaju tkaniny,

  • proszek do pieczenia - posyp i odkurz x 3,

  • mąka kukurydziana - posyp mąką i spłucz wodą,

  • połączenie amoniaku i mydła - zmieszaj mydło, amoniak, wodę i przetrzyj tym brzydko pachnące miejsce.

Dobrym i pachnącym zakończeniem będzie wstawienie do pokoju odświeżacza powietrza.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 20/09/2012

Zobacz też

Co znaczą Twoje sny? Sprawdź co znaczą sny Co znaczą Twoje sny? Sprawdź co znaczą sny Sen jest jedną z podstawowych czynności niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przesypiamy jedną trzecią swojego życia. Przyczyny, które wywołują sny, wszelkie senne obrazy oraz ich powtarzalność, powodują, iż sny możemy sklasyfikować. Sennik. Opisujemy znaczenia snów, wyjaśniamy dlaczego ludzie śnią oraz pomagamy zrozumieć co oznaczają. Czy wiesz co oznaczają twoje sny ? Jak zdradzać żonę, żeby się nie dowiedziała? Jak poznać, że żona zdradza? Jak zdradzać żonę, żeby się nie dowiedziała? Jak poznać, że żona zdradza? Na wszystko znajdzie się sposób, także na to, jak bezpiecznie i bez przykrych skutków zdradzić partnera... Jak zdradzać z głową? Jak zdradzać żonę, żeby się nie dowiedziała? Jak zdradzać męża, żeby się nie dowiedział? Czy naprawdę faceci wolą duże piersi? Czy naprawdę faceci wolą duże piersi? Wśród powszechnej opinii mężczyźni wolą duże piersi. Sami naukowcy spierają się co do prawdziwości tej tezy. Jedni uważają, że wolimy obfity biust, bo przypomina nam dzieciństwo lub jest wyznacznikiem kobiecości. Są również teorie, że współcześnych mężczyzn duży biust u kobiety po prostu przytłacza. Jak sprawdzić, czy jestem już trzeźwy? Jak sprawdzić trzeźwość bez alkomatu? Jak sprawdzić, czy jestem już trzeźwy? Jak sprawdzić trzeźwość bez alkomatu? Dzień po imprezie zalicza się zwykle do tych mniej udanych, zwłaszcza gdy musisz wstać z łóżka lub wsiąść za kierownicę samochodu. Uważaj, bo taka „przyjemność” może cię kosztować nawet do 2 lat pozbawienia wolności i do 10 lat zakazu kierowania pojazdami! Jak sprawdzić, czy jesteś już trzeźwy?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!