Jak usunąć ZAPACH MOCZU? Jakie domowe sposoby pomogą nam w walce z brzydkim zapachem?

Nieprzyjemny zapach z łazienki? Zasikany przez malucha fotel lub kanapa? Wpadka naszego psa lub kota? Na pozbycie się zapachu moczu jest kilka sposobów. Oto one.

Muszlę klozetową i jej otoczenie należy czyścić regularnie. Nadają się do tego specjalne środki dezynfekujące do kupienia w sklepach, które lejemy pod górna krawędzią sedesu. Deskę (+ zawiasy) i muszlę dokładnie myjemy (płyn do mycia naczyń nada im dodatkowo połysk). Warto co jakiś czas wsypać do muszli sodę oczyszczoną (szklanka), co skutecznie neutralizuje zapachy.

Jeżeli zapach moczu utrzymuje się na meblach lub dywanie, możesz go zlikwidować wykorzystując wodę utlenioną (najpierw spróbuj w mało widocznym miejscu, bo nadtlenek wodoru może zniszczyć tkaninę). Gdy polane miejsce wyschnie, oczyść je np. odkurzaczem.

Możesz, podobnie jak w łazience, wykorzystać sodę oczyszczoną. Dodaj do niej trochę wody i papką przykryj plamę z moczu, a następnie zmyj ją octem. Osusz ręcznikiem jednorazowym i powtórz cały proces. Nie przejmuj się zapachem octu – ulotni się w ciągu 2 dni.

Dobrym sposobem jest przetarcie brzydko pachnącego miejsca rozcieńczonym płynem do ust albo wybielaczem do tkanin kolorowych. Za każdym razem mokre miejsce trzeba osuszyć papierowym ręcznikiem.

Jeżeli domowymi sposobami nie uda się pozbyć przykrej woni moczu, pozostaje pralnia albo mycie z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 05/10/2012

Zobacz też

Zimowe ferie w górach - co jest groźne zimą w górach? Co trzeba wiedzieć, zanim wyjdzie się zimą w góry? Zimowe ferie w górach - co jest groźne zimą w górach? Co trzeba wiedzieć, zanim wyjdzie się zimą w góry? Gdyby chodzenie po górach było uzależnione tylko od realnej oceny prawdziwych umiejętności chodzącego, to perfekcyjnie przygotowani i extra wyposażeni wytrawni alpiniści, himalaiści i Szerpowie nie ginęliby pod śniegiem. Jednak zima w górach (lato także) co roku zbiera obfite żniwo. Jak przygotować się na wyprawę w góry, by była przyjemna i bezpieczna? Odpowiedzi na przykładowe pytania na PRAWO JAZDY 2013. Jakie są poprawne? Odpowiedzi na przykładowe pytania na PRAWO JAZDY 2013. Jakie są poprawne? Od 19 stycznia 2013 zmieniły się zasady egzaminowania kandydatów na kierowców. Teraz kursanci kursanci będą mieli ograniczony czas na odpowiedź na pytanie egzaminacyjne, nie będą też mogli korygować odpowiedzi. Zmieni się również zestaw pytań nowego egzaminu na prawo jazdy. Zobacz przykładowe pytania na prawo jazdy 2013 i poznaj prawidłowe ODPOWIEDZI. DALTONIZM. Co jest przyczyną daltonizmu? Skąd się biorą daltoniści? DALTONIZM. Co jest przyczyną daltonizmu? Skąd się biorą daltoniści? Daltonizm - nazwa wady wzroku polegającej na nieodróżnianiu kolorów wzięła się od nazwiska Johna Daltona, XVIII–wiecznego chemika angielskiego, który nie odróżniał czerwieni od szarości, dlatego zdarzało mu się paradować w czerwonych pończochach. Od jego czasów nasza wiedza o tym, czym, czym jest daltonizm i jakie są jego przyczyny, znacznie urosła. Co jest przyczyną daltonizmu? Skąd się biorą daltoniści? Jak zorganizować karnawałowe przyjęcie dla dzieci? Jaki scenariusz imprezy i menu? Jak zorganizować karnawałowe przyjęcie dla dzieci? Jaki scenariusz imprezy i menu? Każde dziecko marzy o karnawałowym przyjęciu - pamiętamy o nim nawet po latach. Kierując sie naszymi radami z pewnością uda się wam zorganizować świetny karnawałowy kinderbal.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!