Jak usunąć ZAPACH MOCZU? Jakie domowe sposoby pomogą nam w walce z brzydkim zapachem?

Nieprzyjemny zapach z łazienki? Zasikany przez malucha fotel lub kanapa? Wpadka naszego psa lub kota? Na pozbycie się zapachu moczu jest kilka sposobów. Oto one.

Muszlę klozetową i jej otoczenie należy czyścić regularnie. Nadają się do tego specjalne środki dezynfekujące do kupienia w sklepach, które lejemy pod górna krawędzią sedesu. Deskę (+ zawiasy) i muszlę dokładnie myjemy (płyn do mycia naczyń nada im dodatkowo połysk). Warto co jakiś czas wsypać do muszli sodę oczyszczoną (szklanka), co skutecznie neutralizuje zapachy.

Jeżeli zapach moczu utrzymuje się na meblach lub dywanie, możesz go zlikwidować wykorzystując wodę utlenioną (najpierw spróbuj w mało widocznym miejscu, bo nadtlenek wodoru może zniszczyć tkaninę). Gdy polane miejsce wyschnie, oczyść je np. odkurzaczem.

Możesz, podobnie jak w łazience, wykorzystać sodę oczyszczoną. Dodaj do niej trochę wody i papką przykryj plamę z moczu, a następnie zmyj ją octem. Osusz ręcznikiem jednorazowym i powtórz cały proces. Nie przejmuj się zapachem octu – ulotni się w ciągu 2 dni.

Dobrym sposobem jest przetarcie brzydko pachnącego miejsca rozcieńczonym płynem do ust albo wybielaczem do tkanin kolorowych. Za każdym razem mokre miejsce trzeba osuszyć papierowym ręcznikiem.

Jeżeli domowymi sposobami nie uda się pozbyć przykrej woni moczu, pozostaje pralnia albo mycie z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!