Jak usunąć zacieki z soli z butów? Jak uchronić buty od soli?

Zacieki z soli to problem, z którym borykamy się, chodząc po miejskich chodnikach. Podpowiadamy, co zrobić, aby im zapobiec i jak usunąć sól z butów.

Jak zapobiec powstawaniu zacieków z soli na butach?

Posypywanie chodników solą, to sposób na śliskie nawierzchnie. Dla wielu z nas, a zwłaszcza dla naszych butów to jednak koszmar. Bo oto idziemy do teatru, przeszliśmy dosłownie tylko pół chodnika, a nasze buty są w opłakanym stanie - z białymi źle wyglądającymi białymi smugami.

Co robić? Jak uchronić buty przed zaciekami z soli? Aby nie było takich niespodzianek, warto buty przygotować „do wyjścia”. Należy je dobrze wypastować i natrzeć oliwą. To nie tylko świetnie zakonserwuje buty na przyszłość, ale zacieki z soli raczej się na nich nie pojawią.

Jak usunąć zacieki z soli z butów?

Kiedy jednak zdarzą się białe zacieki z soli na butach, gdy wrócimy do domu, dobrze buty przetrzeć szmatką namoczoną mlekiem. A w podbramkowych sytuacjach, np. w takim teatrze, warto mieć ze sobą nawilżone chusteczki do rąk lub dla niemowląt. Dyskretnie i szybko możemy nimi przetrzeć buty.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 

>> Jak usunąć zacieki z soli na butach?


Tagi: fokus tv,

Redakcja 06/12/2012

Zobacz też

Aksamit: jak czyścić? Domowe sposoby na czyszczenie aksamitu. Jak wywabiać plamy? Aksamit: jak czyścić? Domowe sposoby na czyszczenie aksamitu. Jak wywabiać plamy? Czy aksamit można prać? Aksamit nie gości wprawdzie już tak często jak kiedyś na salonach, jednak nadal jest uważany za tkaninę elegancką i luksusową. Ponieważ jest to tkanina bardzo delikatna, należy czyścić ją wyjątkowo ostrożnie. Mówimy, jak wyczyścić aksamit. Jak skutecznie zniechęcić kota od drapania kanapy? Jak odzwyczaić zwierzę od niszczenia mebli? Jak skutecznie zniechęcić kota od drapania kanapy? Jak odzwyczaić zwierzę od niszczenia mebli? Jak zadbać o meble mając w domu kota. Masz kota, który pomimo twojego sprzeciwu bezustannie drapie meble, np. kanapę? Często obcinanie pazurów nie rozwiąże tego problemu. Nie wiesz jak oduczyć zwierzę tego nawyku? Mówimy, jak skutecznie zniechęcić kota od drapania mebli. Jak odzwyczaić kota od drapania mebli? PERFEKCYJNA PANI DOMU RADZI. Jak umyć wazon o nietypowym kształcie? PERFEKCYJNA PANI DOMU RADZI. Jak umyć wazon o nietypowym kształcie? Każdy nawet najpiękniejszy wazon, prędzej czy później, pokrywa się kamiennym nalotem z wody. Pół biedy, jeśli ma on prosty kształt i można do niego włożyć szczotkę do szorowania lub wymyć go gąbką. Gorzej jeśli wazon ma nietypowy kształt. Perfekcyjna Pani Domu radzi, jak umyć wazon o nietypowym kształcie. Domowe sposoby mycia okien. Jak ekologicznie umyć okna? Domowe sposoby mycia okien. Jak ekologicznie umyć okna? Mycie okien bez chemii jest możliwe. Naturalne środki są równie skuteczne. Trochę pracy przy dokładnym myciu okien i będziesz mógł cieszyć się przejrzystym widokiem przez wiele tygodni! Podpowiadamy, jak samodzielnie zrobić skuteczny i ekologiczny środek do mycia okien. Sprawdź, jakie to proste!

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!