Jak usunąć pleśń ze ściany? Domowe sposoby na pleśń

Usuwanie pleśni ze ściany jest konieczne. Jeśli na ścianach w kuchni i łazience zobaczysz niepokojące, czarne lub zielone rozmyte plamy, możesz być pewien, że to pleśń. Doradzamy, jak szybko i skutecznie pozbyć się uporczywego domowego grzyba.

Preparat do usuwania pleśni ze ściany

Aby usunąć pleśń ze ściany, należy przygotować roztwór z połowy szklanki wybielacza z chlorem, 1/3 szklanki proszku do prania oraz czterech litrów gorącej wody. Wszystkie skladniki nalezy wlać do butelki ze spryskiwaczem, założyć rękawiczki, po czym spryskać roztworem ścianę pokrytą pleśnią.

Można też kupić w sklepie gotowy roztwór do usuwania pleśni ze ściany i dokładnie spryskać nim pokrytą pleśnią powierzchnię. Następnie szorstką gąbką należy wyszorować dokładnie ścianę – do momentu, aż ślady po pleśni znikną. To jednak nie koniec pracy.

Czyszczenie ściany

Po naniesieniu preparatu na ścianę należy ją przemyć czystą wodą, a potem, gdy wyschnie – dodatkowo pomalować ją farbą zapobiegającą przed tworzeniem się pleśni.

Podczas usuwania pleśni ze ściany uważaj, aby nie zniszczyć roztworem podłóg. Najlepiej załóż też maseczkę, aby nie wdychać jego oparów. Po zakończeniu usuwania pleśni ze ściany zamontuj wentylatory w kuchni i łazience (będziesz je włączać podczas kąpieli czy gotowania).

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!