Jak usunąć pleśń z fugi w łazience? Sposób na czyste fugi. Jak wyczyścić fugi?

W twoich fugach w łazience zagnieździły się grzyby? Fugi wyglądają okropnie i psują wygląd całej łazienki? Co robić? Zdradzamy kilka sprawdzonych sposobów na skuteczne czyszczenie fug w łazience. Jak wyczyścić fugi?

Usuwanie pleśni specjalnymi preparatami

Sposobów na usuwanie pleśni z fug w łazience jest wiele. Zapleśniałe fugi można wymienić, ale to najdroższa z proponowanych metod. Można także kupić w markecie budowlanym typu Obi czy Castorama specjalne preparaty przeznaczone do ich czyszczenia. Jest ich cała gama. Jednym ze skutecznych produktów do czyszczenia fug jest np. "Szop".

Po wyczyszczeniu fug warto nanieść na nie specjalny impregnat, który możemy także kupić w markecie. Impregnat ten spowoduje, że fugi nie będą się tak szybko brudziły i pokrywały pleśnią.

Domowe sposoby czyszczenia fug pokrytych pleśnią

Jeśli nie mamy ochoty na wyprawę do sklepu, do usuwania pleśni z fug, możemy wykorzystać środki, którymi dysponujemy w domu. Fugi, bardzo skutecznie możemy czyścić za pomocą szczoteczki do zębów lub paznokci. Szczoteczka musi być miękka, w przeciwnym razie zamiast wyczyścić fugę tylko ją zniszczymy.

Czym czyścić fugi?

Najstarszym ze sposobów jest czyszczenie fug za pomocą proszku do pieczenia. Robimy to za pomocą wilgotnej ściereczki, nanosimy proszek na fugi i czekamy 20 minut. Następnie pocieramy fugi ściereczką i zmywamy proszek.

Również za pomocą octu można wyczyścić brud z fug. Trzeba go wymieszać z wodą w proporcjach 1:2. Następnie moczy się w nim szczotkę do zębów i delikatnie szoruje fugi. Po wyczyszczeniu fugi zmywamy czystą, ciepłą wodą.

Pasta do zębów także znakomicie sprawdza się jako środek do czyszczenia fug. Fugi myje się tak jak zęby. Uwaga - do usuwania pleśni z fug należy wybierać białą pastę, bez granulek, najlepiej z dodatkiem sody.

Do czyszczenia fug możemy także używać soku z cytryny albo zwykłego płynu do mycia naczyń.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> CZYSTA ŁAZIENKA. Jaką wannę, sedes czy kabinę wybrać, by zawsze były czyste?

Tagi: fokus tv,

Redakcja 03/11/2012

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!