Jak usunąć pleśń z fugi w łazience? Sposób na czyste fugi. Jak wyczyścić fugi?

W twoich fugach w łazience zagnieździły się grzyby? Fugi wyglądają okropnie i psują wygląd całej łazienki? Co robić? Zdradzamy kilka sprawdzonych sposobów na skuteczne czyszczenie fug w łazience. Jak wyczyścić fugi?

Usuwanie pleśni specjalnymi preparatami

Sposobów na usuwanie pleśni z fug w łazience jest wiele. Zapleśniałe fugi można wymienić, ale to najdroższa z proponowanych metod. Można także kupić w markecie budowlanym typu Obi czy Castorama specjalne preparaty przeznaczone do ich czyszczenia. Jest ich cała gama. Jednym ze skutecznych produktów do czyszczenia fug jest np. "Szop".

Po wyczyszczeniu fug warto nanieść na nie specjalny impregnat, który możemy także kupić w markecie. Impregnat ten spowoduje, że fugi nie będą się tak szybko brudziły i pokrywały pleśnią.

Domowe sposoby czyszczenia fug pokrytych pleśnią

Jeśli nie mamy ochoty na wyprawę do sklepu, do usuwania pleśni z fug, możemy wykorzystać środki, którymi dysponujemy w domu. Fugi, bardzo skutecznie możemy czyścić za pomocą szczoteczki do zębów lub paznokci. Szczoteczka musi być miękka, w przeciwnym razie zamiast wyczyścić fugę tylko ją zniszczymy.

Czym czyścić fugi?

Najstarszym ze sposobów jest czyszczenie fug za pomocą proszku do pieczenia. Robimy to za pomocą wilgotnej ściereczki, nanosimy proszek na fugi i czekamy 20 minut. Następnie pocieramy fugi ściereczką i zmywamy proszek.

Również za pomocą octu można wyczyścić brud z fug. Trzeba go wymieszać z wodą w proporcjach 1:2. Następnie moczy się w nim szczotkę do zębów i delikatnie szoruje fugi. Po wyczyszczeniu fugi zmywamy czystą, ciepłą wodą.

Pasta do zębów także znakomicie sprawdza się jako środek do czyszczenia fug. Fugi myje się tak jak zęby. Uwaga - do usuwania pleśni z fug należy wybierać białą pastę, bez granulek, najlepiej z dodatkiem sody.

Do czyszczenia fug możemy także używać soku z cytryny albo zwykłego płynu do mycia naczyń.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> CZYSTA ŁAZIENKA. Jaką wannę, sedes czy kabinę wybrać, by zawsze były czyste?

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Zobacz też

HOROSKOP NA KONIEC ŚWIATA GRUDZIEŃ. Co czeka znaki zodiaku PRZED KOŃCEM ŚWIATA. Co Cię spotka do 21.12.2012? HOROSKOP NA KONIEC ŚWIATA GRUDZIEŃ. Co czeka znaki zodiaku PRZED KOŃCEM ŚWIATA. Co Cię spotka do 21.12.2012? Co czeka znaki zodiaku w grudniu przed końcem roku 21.XII.2012? Czy grudzień 2012 jest ostatnim grudniem? Jeśli przepowiednia o końcu świata 21 grudnia 2012 się sprawdzi, to może być ostatni miesiąc istnienia Ziemi, istnienia ludzkości. Przeczytaj i sprawdź co czeka znaki zodiaku przed zbliżającym się końcem świata. Co czeka raki, koziorożce, barany, panny, wagi, byki i inne znaki w ostatnim grudniu 2012. Horoskop na grudzień 2012 Kim jest Michał SOŁOWOW, który zajął drugie miejsce w rajdzie BARBÓRKA 2012? Kim jest Michał SOŁOWOW, który zajął drugie miejsce w rajdzie BARBÓRKA 2012? Michał Sołowow to kierowca rajdowy (wielokrotny rajdowy wicemistrz Europy) i biznesmen, który zajął drugie miejsce w 50 RAJDZIE  BARBÓRKA 2012? Kim jest Michał Sołowow, co osiągnął na polu zawodowym i jako kierowca rajdowy. 50. RAJD BARBÓRKA 2012. Ile odcinków ma rajd 1 grudnia w Warszawie? Odcinek Karowa i który jeszcze ciekawy? 50. RAJD BARBÓRKA 2012. Ile odcinków ma rajd 1 grudnia w Warszawie? Odcinek Karowa i który jeszcze ciekawy? Rajd Barbórki 1 grudnia na ulicach Warszawy, w tym na Karowej. Po raz 50 po ulicach Warszawy ścigać się będę uczestnicy rajdu Barbórka. Najbardziej prestiżowy wyścig w Polsce, mimo iż dość krótki – niewiele ponad 21 km, wypróbowuje umiejętności najlepszych kierowców na bardzo trudnych, ale i widowiskowych trasach. Ile odcinków ma barbórka? 50. RAJD BARBÓRKA 2012. Co warto wiedzieć o barbórkowym rajdzie. Gdzie oglądać RAJD BARBÓRKI? 50. RAJD BARBÓRKA 2012. Co warto wiedzieć o barbórkowym rajdzie. Gdzie oglądać RAJD BARBÓRKI? 50. Rajd Barbórki w Warszawie: Kto wygra na Karowej? Kultowy już Rajd Barbórka w tym roku obchodzi swój okrągły, pięćdziesiąty jubileusz. To znakomita okazja, żeby poznać jego kulisy i ciekawostki dotyczące jego organizacji czy startujących zawodników. Co warto wiedzieć o rajdzie Barbórka?

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!