Jak usunąć plamy z żywicy? Jak wywabić żywicę z ubrania?

Kiedy na swoim ubraniu zobaczymy plamę z żywicy od razu załamujemy ręce i wyrzucamy ciuch! Nie słusznie! Okazuje się, że plamę z żywicy da się usunąć i to na kilka sposobów.

Kiedy na swoim ubraniu zobaczymy plamę z żywicy od razu załamujemy ręce i wyrzucamy ciuch! Niesłusznie! Okazuje się, że plamę z żywicy da się usunąć i to na kilka sposobów:

Jak wywabić żywicę z ubrania?


Pierwszy sposób polega na posypaniu spodu ubrudzonego ubrania talkiem. Wierzchu wtedy przecieramy szmatką, zamoczoną wcześniej w acetonie, benzynie lub miksturze z terpentyny oraz denaturatu (proporcja 1:2). Następnie poplamione miejsce przecieramy szmatką zmoczoną w czystej wodzie i pierzemy ubranie w pralce, tak jak to robimy na co dzień.

Następy sposób wymaga posiadania kostki lodu. Na plamę nakładamy kostki lodu, aby je zamrozić. Gdy warstwa żywicy przeschnie, ściągamy jak najwięcej. Następnie nakładamy olejek z drzewa herbacianego na pozostałą plamę i zostawiamy do wniknięcia.

Przecieramy szmatką zmoczoną w alkoholu. W przypadku delikatnych tkanin jak jedwab, bawełna używamy szmatki nasączonej w occie. Jeśli część plamy nadal się trzyma na ubraniach należy powtórzyć wszystkie czynności. Po tym należy wyprać zabrudzone ubranie w pralce.

Wiele pań w domu korzysta z trzeciego sposobu, ale jest on bardzo ryzykowny. Plamę z żywicy należy zetrzeć spirytusem salicylowym. Trzeba uważać na kolory, by nie odbarwić naszego ubrania. Następnie uprać.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 28/08/2012

Zobacz też

Jak uzyskać prawo do bezpłatnego leczenia, gdy nie masz ubezpieczenia zdrowotnego? Jak uzyskać prawo do bezpłatnego leczenia, gdy nie masz ubezpieczenia zdrowotnego? Czeka cię operacja, a nie masz prawa do bezpłatnej opieki zdrowotnej? Sprawdź, czy nie opłaca ci się przystąpić dobrowolnie do systemu obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Im dłużej byłeś poza systemem, tym więcej musisz zapłacić za powrót. Drugie exposé premiera Tuska. Co to jest exposé? Drugie exposé premiera Tuska. Co to jest exposé? Przyjęło się w Polsce, że exposé wygłasza premier w momencie zaprzysięgania rządu. Jednak Donald Tusk zamierza wygłosić drugie exposé w trakcie kadencji. Co to jest drugie exposé i czy faktycznie jest to exposé? Kim jest FELIX BAUMGARTNER, który skoczy z krawędzi Kosmosu i sprawdzi możliwości ludzkiego ciała w powietrzu? Kim jest FELIX BAUMGARTNER, który skoczy z krawędzi Kosmosu i sprawdzi możliwości ludzkiego ciała w powietrzu? Na najnowszy wyczyn Felixa Baumgartnera czeka cały świat. Felix Baugmartner chce przejść do historii jako pierwszy mężczyzna, który skoczy z wysokości 36 km i spadając przekroczy prędkość dźwięku. Dowiedz się, kim jest Felix Baugmartner. Felix Baumgartner nie raz już popisywał się skokami z dużych wysokości. Austriacki spadochroniarz oraz BASE jumper. Jest znany ze szczególnie niebezpiecznych akrobacji. Jak odzyskać chłopaka? Jak walczyć o uczucie? Jak odzyskać chłopaka? Jak walczyć o uczucie? Jak odzyskać chłopaka? To pytanie zadaje sobie sporo dziewczyn po tym, jak odchodzi od nich ten, w którym były zakochane. Czy można odzyskać kogoś, kto już nie chce kontynuować relacji? To zależy od tego, jaka była przyczyna rozstania. To do niego należy dopasować sposób walki o uczucie.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!