Jak usunąć plamy z szyb? Czyste okna na święta i na codzień!

Mogłoby się wydawać, że czyszczenie szyb i mycie okien jest dziecinnie łatwe. Nic bardziej mylnego! Gdy na szybie pozostanie pasek farby olejnej, do jej umycia trzeba zastosować specjalne środki. Zobacz, jak skutecznie czyścić szyby i usuwać z nich plamy - nawet bez użycia detergentu!

Czyszczenie szyb

  • Brudne szyby w oknach albo drzwiach, przez które prawie nic nie widać, znów będą przejrzyste, jeżeli nasmarujesz je olejem (najlepiej lnianym), a po mniej więcej godzinie zetrzesz olej miękkim papierem. Potem umyj szyby tak jak zwykle.

  • Stare nylonowe rajstopy doskonale się nadają do polerowania umytych szyb. Dzięki swojej strukturze nylon usuwa ze szkła wszelkie smugi.

  • Paseczek farby olejnej, który pozostał na szybie po malowaniu ram okiennych, bez trudu usuniesz solą amoniakalną (salmiakiem).

  • Lepkie ślady pozostałe na szkle po taśmie klejącej łatwo zlikwidujesz zmywaczem do paznokci.

  • Jeżeli dodasz do wody kilka kropel gliceryny, na umytych szybach nie będzie tak łatwo osadzał się kurz i brud. 

Mycie okien

  • Pierwsza i podstawowa zasada podczas mycia okien i czyszczenia szyb: nie zabieraj się do tego w zimny dzień, ponieważ szkło łatwiej pęka w niskiej temperaturze. Okna nie najlepiej myje się również w dużym słońcu, ponieważ pod wpływem ciepła woda szybko wysycha i na szybach pozostają smugi. Najlepiej myć okna w pochmurny dzień.

  • Zamiast drogiego preparatu do mycia szyb możesz z równie dobrym skutkiem, a przede wszystkim bez niepotrzebnego wydatku, umyć okna wodą z octem albo z denaturatem. Do polerowania najlepiej jest użyć starych gazet.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 01/05/2016

Obejrzyj też

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!