Jak usunąć plamy z szyb? Czyste okna na święta i na codzień!

Mogłoby się wydawać, że czyszczenie szyb i mycie okien jest dziecinnie łatwe. Nic bardziej mylnego! Gdy na szybie pozostanie pasek farby olejnej, do jej umycia trzeba zastosować specjalne środki. Zobacz, jak skutecznie czyścić szyby i usuwać z nich plamy - nawet bez użycia detergentu!

Czyszczenie szyb

  • Brudne szyby w oknach albo drzwiach, przez które prawie nic nie widać, znów będą przejrzyste, jeżeli nasmarujesz je olejem (najlepiej lnianym), a po mniej więcej godzinie zetrzesz olej miękkim papierem. Potem umyj szyby tak jak zwykle.

  • Stare nylonowe rajstopy doskonale się nadają do polerowania umytych szyb. Dzięki swojej strukturze nylon usuwa ze szkła wszelkie smugi.

  • Paseczek farby olejnej, który pozostał na szybie po malowaniu ram okiennych, bez trudu usuniesz solą amoniakalną (salmiakiem).

  • Lepkie ślady pozostałe na szkle po taśmie klejącej łatwo zlikwidujesz zmywaczem do paznokci.

  • Jeżeli dodasz do wody kilka kropel gliceryny, na umytych szybach nie będzie tak łatwo osadzał się kurz i brud. 

Mycie okien

  • Pierwsza i podstawowa zasada podczas mycia okien i czyszczenia szyb: nie zabieraj się do tego w zimny dzień, ponieważ szkło łatwiej pęka w niskiej temperaturze. Okna nie najlepiej myje się również w dużym słońcu, ponieważ pod wpływem ciepła woda szybko wysycha i na szybach pozostają smugi. Najlepiej myć okna w pochmurny dzień.

  • Zamiast drogiego preparatu do mycia szyb możesz z równie dobrym skutkiem, a przede wszystkim bez niepotrzebnego wydatku, umyć okna wodą z octem albo z denaturatem. Do polerowania najlepiej jest użyć starych gazet.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 07/11/2012

Zobacz też

Szlak sanktuariów papieskich. Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej w Częstochowie Szlak sanktuariów papieskich. Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej w Częstochowie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej w Częstochowie znane jest na całym świecie. Jan Paweł II zachęcał, aby podczas wakacji na pierwszym miejscu zadbać o życie duchowe, a po jego śmierci papieska turystyka religijna staje się coraz bardziej popularna. Polecamy zatem sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Szlak sanktuariów papieskich. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Kraków-Łagiewniki Szlak sanktuariów papieskich. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Kraków-Łagiewniki Dlaczego warto odwiedzić Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach? Podróżowanie szlakami ulubionych sanktuariów papieża to niezapomniane Jan Paweł II zachęcał, aby podczas wakacji na pierwszym miejscu zadbać o życie duchowe, gdyż podczas roku pracy człowiek nie ma często na Boga czasu! Po jego śmierci papieska turystyka religijna staje się coraz bardziej popularna. Jak pomóc naszym pupilom przetrwać upały? Jak pomóc naszym pupilom przetrwać upały? Żar lejący się z nieba doskwiera nie tylko nam. Wysokie temperatury źle znoszą również nasi czworonożni przyjaciele, szczególnie szczenięta, suki w ciąży, otyłe i starsze. Jak pomóc naszemu pupilowi przetrwać upały? Szlak sanktuariów papieskich. Sanktuarium św. Józefa w Wadowicach Szlak sanktuariów papieskich. Sanktuarium św. Józefa w Wadowicach Podróżowanie szlakami ulubionych sanktuariów papieża to niezapomniane Jan Paweł II zachęcał, aby podczas wakacji na pierwszym miejscu zadbać o życie duchowe, gdyż podczas roku pracy człowiek nie ma często na Boga czasu! Po jego śmierci papieska turystyka religijna staje się coraz bardziej popularna.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!