Jak usunąć plamy z szyb? Czyste okna na święta i na codzień!

Mogłoby się wydawać, że czyszczenie szyb i mycie okien jest dziecinnie łatwe. Nic bardziej mylnego! Gdy na szybie pozostanie pasek farby olejnej, do jej umycia trzeba zastosować specjalne środki. Zobacz, jak skutecznie czyścić szyby i usuwać z nich plamy - nawet bez użycia detergentu!

Czyszczenie szyb

  • Brudne szyby w oknach albo drzwiach, przez które prawie nic nie widać, znów będą przejrzyste, jeżeli nasmarujesz je olejem (najlepiej lnianym), a po mniej więcej godzinie zetrzesz olej miękkim papierem. Potem umyj szyby tak jak zwykle.

  • Stare nylonowe rajstopy doskonale się nadają do polerowania umytych szyb. Dzięki swojej strukturze nylon usuwa ze szkła wszelkie smugi.

  • Paseczek farby olejnej, który pozostał na szybie po malowaniu ram okiennych, bez trudu usuniesz solą amoniakalną (salmiakiem).

  • Lepkie ślady pozostałe na szkle po taśmie klejącej łatwo zlikwidujesz zmywaczem do paznokci.

  • Jeżeli dodasz do wody kilka kropel gliceryny, na umytych szybach nie będzie tak łatwo osadzał się kurz i brud. 

Mycie okien

  • Pierwsza i podstawowa zasada podczas mycia okien i czyszczenia szyb: nie zabieraj się do tego w zimny dzień, ponieważ szkło łatwiej pęka w niskiej temperaturze. Okna nie najlepiej myje się również w dużym słońcu, ponieważ pod wpływem ciepła woda szybko wysycha i na szybach pozostają smugi. Najlepiej myć okna w pochmurny dzień.

  • Zamiast drogiego preparatu do mycia szyb możesz z równie dobrym skutkiem, a przede wszystkim bez niepotrzebnego wydatku, umyć okna wodą z octem albo z denaturatem. Do polerowania najlepiej jest użyć starych gazet.

Tagi: fokus tv,

Redakcja 07/11/2012

Zobacz też

Dzień Dziadka. Tanie prezenty dla dziadka Dzień Dziadka. Tanie prezenty dla dziadka Dzień Dziadka powinno się obchodzić nie mniej hucznie niż Dzień Babci. Hucznie to jednak nie znaczy drogo! Tanie prezenty na Dzień Dziadka są jak najbardziej w zasięgu ręki, choć nieraz warto sięgnąć i po droższe – zwłaszcza gdy może się na nie zrzucić większa gromadka wnuków. Oto nasze propozycje Jessica Mercedes – rodzina i kariera. Kim jest popularna blogerka modowa? Jessica Mercedes – rodzina i kariera. Kim jest popularna blogerka modowa? Jessica Mercedes Kirschner, czyli Jemerced, jest jedną z najbardziej widocznych i najbardziej kontrowersyjnych osobowości polskiej blogosfery. Od lat razem z Maffashion, Alicepoint i Aretą Szpurą wiodzie prym wśród tysiąca dziewczyn prowadzących blogi o modzie. Mówimy, kim jest i jakie ma marzenia Jessica Mercedes Gotowe życzenia i wierszyki dla babci i dziadka Gotowe życzenia i wierszyki dla babci i dziadka Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święta. Możemy wtedy podziękować ukochanym dziadkom za trud, jaki włożyli w nasze wychowania oraz za to, że są obok i ciągle nas rozpieszczają. Jakie życzenia złożyć babci i dziadkowi, aby nie zabrzmiały banalnie? Oto nasze propozycje życzeń na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Gotowe życzenia i wierszyki na Dzień Dziadka Gotowe życzenia i wierszyki na Dzień Dziadka Dzień Dziadka obchodzony 22 stycznia jest mniej popularny niż Dzień Babci. Zwykle obydwa święta obchodzi się razem. Wiele wierszyków i gotowych teksów życzeń zaadresowanych jest do babci lub do obojga dziadków, dlatego trudno jest znaleźć życzenia przeznaczone wyłącznie dla dziadziusia. Prezentujemy kilka z nich.

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!