Jak usunąć plamy z porzeczek?

Plamy ze świeżych owoców - czarnych jagód, porzeczek czy truskawek – nie są proste do usunięcia, ale znamy sposoby, które ułatwią pozbycie się ich z naszych ulubionych ubrań.
Zdjęcie z artykułu: Jak usunąć plamy z porzeczek?
Jak usunąć plamy z porzeczek?źródło:pixabay.com/ klimkin

1. Świeżą plamę posypać solą, przelać wrzątkiem i zaprać w mydlanej wodzie. Można też poplamione miejsce zalać serwatką, pozostawić na kilka godzin, następnie uprać.

2. Plamy ze świeżych truskawek i poziomek można usunąć rozcieńczonym roztworem boraksu. Gdy plamy są zaschnięte do boraksu należy dodać amoniak.

3. Plamy z czarnych jagód należy zwilżyć surowym mlekiem, wysuszyć i przemywać mieszaniną  boraksu (1 łyżka), amoniaku (2 łyżki) i wody  (1/2 szklanki). Spłukać wodą mydlaną, a następnie czystą.

.. Jak usunąć plamy z kawy?

4. Gdy zaplamimy białą bawełnę konieczne jest polanie plamy wodą utlenioną o stężeniu 3% i kilkoma kroplami amoniaku. Takie działanie wymaga następnie szybkiego i dokładnego wyprania tkaniny.

5. Jedwab czyścimy wacikiem z octem. Warto podłożyć starą szmatę bawełnianą, która odciągnie nadmiar octu. Podobnie czyścimy tkaniny sztuczne, ale zamiast octu wykorzystujemy sok z cytryny.

6. Przy usuwaniu plam domowymi sposobami, należy pamiętać, że częścią sukcesu jest szybkość działania. Ważne też, aby nie prasować rzeczy, z których plamy do końca nie zeszły.

.. Jak usunąć plamy po antyperspirancie?

Redakcja 17/07/2017

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!