Jak usunąć plamy z oleju?

Nie ma znaczenia czy jest do olej, którego używasz w kuchni czy w garażu. Zasada jest jedna! Im szybciej zajmiesz się plamą z oleju tym lepiej dla twoich ubrań. Na szczęście jest kilka sposobów dzięki którym możemy pozbyć się tłustej plamy!

Jak usunąć świeżą plamę z oleju?

Świeżą plamę należy posypać substancją, która będzie mogła wchłonąć olej. czyli np. talk w proszku czy skrobia kukurydziana. Następnie musimy przetrzeć szczotką ubranie.

Jak usunąć starą plamę?

Jeżeli jest to większa lub starsza plama musimy położyć ubranie plamą do dołu na ręczniczkach papierowych. Polać delikatnie miejsce plamy rozpuszczalnikiem chemicznym. Polać plamę płynem do prania i uprać ubranie w najcieplejszej wodzie jaka jest bezpieczne dla danej tkaniny. Nie zapominajmy także, że tłuste plamy znikają zazwyczaj po zastosowaniu zwykłego płynu do naczyń np. „Ludwika”. Wystarczy przeprać plamę wodą z płynem i wypłukać.

Babcine sposoby najlepsze na plamę

Plamy z oleju można też zwilżyć wodą i pocierać suchym, szarym mydłem. Takie ubranie z natartą mydłem plamą trzeba zostawić na kilkanaście godzin. Po tym czasie trzeba ubranie moczyć kilka godzin w gorącej wodzie z terpentyną – 1 łyżeczka terpentyny na 2 litry wody. Następnie wyprać w zwykłym proszku, wypłukać i rozwiesić do wysuszenia.

Jeżeli żaden z tych sposobów nie usunął naszej plamy musimy spróbować skorzystać ze środków chemicznych takich jak : Vanish, Ace do kolorów czy Klar.

Redakcja 01/05/2016

Zobacz koniecznie

Przeczytaj też

Nie przegap!